QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

FM Logistic głównym operatorem IKEA w Polsce

Szwedzki koncern IKEA rozszerza zakres współpracy z FM Logistic o nowe obszary aktywności. IKEA jest największym producentem asortymentu wyposażenia wnętrz na świecie, a jej produkty sprzedawane są w 26 krajach. Współpraca szwedzkiego producenta z francuskim operatorem logistycznym trwa w Polsce od 10 lat.


FM Logistic Polska współpracuje z IKEA od stycznia 2000 roku. Dotychczasowa kooperacja skupiająca się na obsłudze magazynowej została poszerzona o kompleksową usługę transportu krajowego i międzynarodowego. Jest to kolejny duży kontrakt FM Logistic w Polsce spoza branży FMCG, w której operator zajmuje pozycję lidera.


- To ogromny sukces pracować dla tak wymagającego klienta przez dziesięć lat, konsekwentnie zyskując jego zaufanie i rozszerzając zakres realizowanych usług – mówi Magdalena Lubańska, Dyrektor Transportu Krajowego w FM Logistic Polska.


Francuski operator realizuje dla IKEA sto procent dostaw FTL z magazynu centralnego w Jarostach do wszystkich ośmiu sklepów w Polsce oraz od ponad 70 producentów z całego kraju do sklepów szwedzkiego producenta, magazynu centralnego w Jarostach, a także punktu konsolidacyjnego. Wysoką jakość świadczonych usług FM Logistic osiąga dzięki nowatorskim rozwiązaniom oraz doświadczonej kadrze, umożliwiającym optymalizację usług dystrybucji produktów z magazynów, z dostawami od producentów IKEA. Kolejnym obszarem wspólnego biznesu obu firm będzie przejęcie realizacji usług w zakresie przewozów LTL.


Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak: co-manufacturing i co-packing. FM Logistic, jako jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, poza znacznym udziałem w zakresie magazynowania towarów i produktów oraz ugruntowaną pozycją w obszarze co-manufacturingu i co-packingu intensywnie rozwija zakres świadczonych usług transportowych. Francuski operator w Polsce, to przykład firmy efektywnie zarządzanej i otwartej na potrzeby klientów. Klienci FM Logistic to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego. W Polsce FM Logistic współpracuje m.in. z: Auchan, Cadbury, Carrefour, Kraft, IKEA, Kodak, Kompania Piwowarska, Kosmepol (L’Oréal), Johnson & Johnson, Mars, FoodCare, Glaxo SmithKline, Technicolor, Wasa Barilla, Michelin, PZ Cussons.


FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich osiem: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szeroką gamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce 3 000 osób, a w całej Europie 13 000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 450 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i w sumie 2200 pojazdów.


Transport

Aktualności z kraju i zagranicy


Źródło: FM Logistic

18.03.2010


Tagi: FM Logistic, IKEA

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...