QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

FM Logistic głównym operatorem IKEA w Polsce

Szwedzki koncern IKEA rozszerza zakres współpracy z FM Logistic o nowe obszary aktywności. IKEA jest największym producentem asortymentu wyposażenia wnętrz na świecie, a jej produkty sprzedawane są w 26 krajach. Współpraca szwedzkiego producenta z francuskim operatorem logistycznym trwa w Polsce od 10 lat.


FM Logistic Polska współpracuje z IKEA od stycznia 2000 roku. Dotychczasowa kooperacja skupiająca się na obsłudze magazynowej została poszerzona o kompleksową usługę transportu krajowego i międzynarodowego. Jest to kolejny duży kontrakt FM Logistic w Polsce spoza branży FMCG, w której operator zajmuje pozycję lidera.


- To ogromny sukces pracować dla tak wymagającego klienta przez dziesięć lat, konsekwentnie zyskując jego zaufanie i rozszerzając zakres realizowanych usług – mówi Magdalena Lubańska, Dyrektor Transportu Krajowego w FM Logistic Polska.


Francuski operator realizuje dla IKEA sto procent dostaw FTL z magazynu centralnego w Jarostach do wszystkich ośmiu sklepów w Polsce oraz od ponad 70 producentów z całego kraju do sklepów szwedzkiego producenta, magazynu centralnego w Jarostach, a także punktu konsolidacyjnego. Wysoką jakość świadczonych usług FM Logistic osiąga dzięki nowatorskim rozwiązaniom oraz doświadczonej kadrze, umożliwiającym optymalizację usług dystrybucji produktów z magazynów, z dostawami od producentów IKEA. Kolejnym obszarem wspólnego biznesu obu firm będzie przejęcie realizacji usług w zakresie przewozów LTL.


Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie jak: co-manufacturing i co-packing. FM Logistic, jako jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, poza znacznym udziałem w zakresie magazynowania towarów i produktów oraz ugruntowaną pozycją w obszarze co-manufacturingu i co-packingu intensywnie rozwija zakres świadczonych usług transportowych. Francuski operator w Polsce, to przykład firmy efektywnie zarządzanej i otwartej na potrzeby klientów. Klienci FM Logistic to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego. W Polsce FM Logistic współpracuje m.in. z: Auchan, Cadbury, Carrefour, Kraft, IKEA, Kodak, Kompania Piwowarska, Kosmepol (L’Oréal), Johnson & Johnson, Mars, FoodCare, Glaxo SmithKline, Technicolor, Wasa Barilla, Michelin, PZ Cussons.


FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich osiem: Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Piotrków Trybunalski, Chorzów, Pruszków, Błonie i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szeroką gamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce 3 000 osób, a w całej Europie 13 000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 450 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i w sumie 2200 pojazdów.


Transport

Aktualności z kraju i zagranicy


Źródło: FM Logistic

18.03.2010


Tagi: FM Logistic, IKEA

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...