QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Rośnie liczba ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych

60 tysięcy aktualnych ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych z całej Europy oraz prawie 200 tysięcy aktywnych użytkowników – takie wyniki zanotowała popularna giełda ładunkowa TRANS na początku marca. Przedstawiciele giełdy przekonują, że te dane potwierdzają tylko opinie wielu obserwatorów branży TSL o powolnym uspokajaniu się rynku i stopniowej poprawie koniunktury w branży.


Koniunktura w transporcie zależy wprost proporcjonalnie od sytuacji polskiej gospodarki. Ostatnie informacje z rynku dowodzą, że polska gospodarka znów zaczyna nabierać tempa, a wraz z tym musi wzrosnąć zapotrzebowanie na usługi transportu wyprodukowanych towarów. To powód do optymistycznych prognoz dla polskich przewoźników.


- Wzrost podaży ładunków oraz nowe kontakty na giełdzie to dobry znak dla całej branży – mówi Grzegorz Haładus ze spółki zarządzającej europejską platformą ładunkową TRANS – Statystki na giełdzie jasno pokazują, że kondycja polskich przewoźników powoli, ale stale poprawia się.


Według większości specjalistów, o kondycji branży transportowej decydują trzy czynniki: relacja rynkowa pomiędzy popytem i podażą, kurs euro oraz cena ropy. Branża TSL to swoisty barometr rynku, doskonale obrazujący zarówno pozytywne, jak i negatywne tendencje. Jej kondycja to wypadkowa stanu przemysłu i handlu.

Kryzys finansowy, który dotknął całą gospodarkę jesienią 2008 roku, był szczególnie widoczny w sektorze transportowym. Rok 2009 również nie przyniósł poprawy. Uczestnicy rynku na własnej skórze odczuli zmniejszoną podaż ładunków na rynku w Polsce i za granicą, długie termin płatności za wykonane usługi transportowe, czy całkowite zaniechanie regulowania należności przez zleceniodawców frachtów.

Widoczne już teraz ożywienie branży transportowej swój punkt kulminacyjny ma osiągnąć w pierwszej połowie bieżącego roku. Dzięki EURO 2012 popyt na usługi transportowe będzie wzrastał.


Ostatni wynik na giełdzie TRANS potwierdza tendencję wzrostową w branży TSL. Giełda transportowa TRANS.eu, jako największa platforma informacyjna z ofertami frachtów i przestrzeni ładunkowych w Europie Wschodniej pomaga małym i średnim przewoźnikom w pozyskiwaniu nowych zleceń transportowych w Polsce i poza jej granicami oraz kontaktów biznesowych. Umożliwia weryfikację swojego partnera biznesowego oraz daje możliwość optymalizacji działalności firmy.


O giełdzie TRANS:

Europejska Giełda Transportowa TRANS to największa giełda wolnych ładunków i pojazdów w Europie Środkowo- Wschodniej. Każdego dnia oferuje dostęp do ponad 50 000 ofert wolnych pojazdów i ładunków z całej Europy. Z giełdy korzystają firmy transportowe oraz firmy zlecające wolne ładunki do przewiezienia - firmy spedycyjne, firmy produkcyjne oraz firmy handlowe -aktualnie ponad 120 tys. Giełda TRANS oferuje szereg rozwiązań weryfikujących rzetelność płatniczą użytkowników takich jak: Pakiet Bezpieczna Firma, Rejestr Dłużników Transportowych czy projekt Faktoring dla Transportu.


Transport


Źródło: Europejska Giełda Transportowa TRANS

17.03.2010


Tagi: Europejska Giełda Transportowa TRANS, frachty, ładunki

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...