QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

„Biznes po Godzinach” – summer edition 2015 – podsumowanie

Cztery spotkania w największych miastach Polski, prawie 700 uczestników, mnóstwo inspiracji i pasji – tak w wielkim skrócie można opisać letnią edycję warsztatów „Biznes po Godzinach”.


Jeszcze do niedawna wakacje stanowiły okres, gdzie niełatwo można było znaleźć propozycję spotkań rozwijających biznes i ludzi pracujących na własną rękę. To dwa miesiące, kiedy słońce dostarcza nam dużo energii, dlaczego jej nie wykorzystać? Stąd propozycja letniej edycji „Biznesu po Godzinach” – spotkania organizowanego przez Twoją Inicjatywę! Fundację Wspierania Przedsiębiorczości!


baner


Już zeszłoroczny cykl okazał się wielkim sukcesem. Nic dziwnego zatem, że w tym roku summer edition tych inspirujących warsztatów miała miejsce w aż czterech miastach Polski: w Krakowie (25 czerwca), Poznaniu (9 lipca), Wrocławiu (30 lipca) oraz w Warszawie (13 sierpnia). W spotkaniach ogółem udział wzięło ponad 450 uczestniczek. Samych zgłoszeń wpłynęło do fundacji prawie 700, co daje frekwencję na poziomie 73%, która w przypadku bezpłatnych warsztatów w okresie wakacyjnym zaskakuje i zachwyca.


- Za każdym razem organizując wydarzenie, liczymy na duże zainteresowanie. Jednak napływające zgłoszenia i pojawiąjące się na spotkaniach uczestniczki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – uważa Katarzyna Wicha, koordynator marketingu i rozwoju Fundacji Twoja Inicjatywa!


- Planując spotkania, zakładaliśmy udział ok. 50 osób, jednak liczba zgłoszeń była znacznie większa. Pełna sala na każdym spotkaniu świadczy o dużej potrzebie i zainteresowaniu przedsiębiorczych osób spotkaniami na temat zakładania i prowadzenia własnego biznesu. Przede wszystkim cieszy fakt, że to właśnie kobiety pokazały, jak ważny jest dla nich rozwój osobisty, networking i wiedza biznesowa. Trzymamy kciuki za wszystkie uczestniczki warsztatów Biznes po Godzinach i życzymy samych sukcesów. - kontynuuje Katarzyna Wicha, koordynator marketingu i rozwoju Fundacji Twoja Inicjatywa!


Uczestniczki letniej edycji „Biznesu po Godzinach” udowodniły , jak bardzo są zmotywowane, by osiągnąć sukces.


- Warsztaty dla kobiet pod hasłem „Biznes po Godzinach - ladies edition” od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. To dowód na to, że na terenie całej Polski jest tak wiele przedsiębiorczych kobiet, które planują otworzyć własny biznes. Wiedza, którą przekazujemy, jest oczywiście wiedzą w tzw. pigułce, ale dokładamy wszelkich starań, aby informacje, które udostępniamy, były aktualne i rzetelne. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do rozwoju działalności naszych beneficjentów – mówi Anna Flaga, prezes Fundacji Twoja Inicjatywa!


Według ankiety przeprowadzonej przez fundację wśród pań uczestniczących w warsztatach znaczna większość (68 %) dopiero zamierza otworzyć własną działalność gospodarczą, a 32% już prowadzi swój biznes. Przedsiębiorcze panie działają lub planują działać w takich branżach jak: szkolenia, handel, gastronomia, moda, beauty, e-commerce. Kluczem do sukcesu jest dla przedsiębiorców przede wszystkim znalezienie optymalnego źródła dofinansowania. Wśród produktów bankowo- finansowych, jakich poszukują uczestnicy „Biznesu po Godzinach” na I miejscu znalazły się więc dotacje, następnie usługi księgowe, porady prawne i kredyty.


Jak uczestniczki oceniły spotkanie? Okazuje się, że wysoko: w skali od 1-5: organizacja warsztatów zyskała średnią 4,6! O wysokim poziomie spotkania świadczą również najlepiej opinie uczestniczek:


- Brałam udział w warsztatach we Wrocławiu. Bardzo miło zaskoczył mnie ich przebieg. Dostałam odpowiedź na nurtujące mnie pytania, które zrodziły mi się w głowie, gdy myślałam o założeniu swojego biznesu. Wypowiedzi osób, które same założyły lub prowadzą firmę, były dobrym przykładem na to, że początki nie są łatwe, ale późniejsza satysfakcja rekompensuje wszystko. Poleciłabym to spotkanie każdej osobie, która chce zacząć działać, chce coś osiągnąć, ale niekoniecznie wie, od czego zacząć – ocenia Paulina Mak, uczestniczka warsztatów „Biznes po Godzinach” we Wrocławiu.


- Spotkanie „Biznes po Godzinach” oceniam bardzo dobrze. Najbardziej interesująca była dla mnie prelekcja Magdaleny Zdrenki, redaktor naczelnej magazynu „Madame”. Ponieważ prowadzę stronę na FB pt. „Projekt Kobieta”, tematyka kobiet i ich rozwoju bardzo mnie interesuje i chętnie pojawiam się tam, gdzie są aktywne i ambitne panie, które chcą realizować swoje pasje i marzenia – uważa Anna Dychus, uczestniczka warsztatów „Biznes po Godzinach” we Wrocławiu.


Dopisali również partnerzy głowni warsztatów: Miasto Kobiet, Magazyn Madame, Imperium Kobiet.


baner


Po raz kolejny kobiety udowodniły, że drzemie w nich prawdziwa moc!


Źródło: Fundacja Twoja Inicjatywa!

11.09.2015


Tagi: Biznes po Godzinach, summer edition


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...