QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Grupa Kapitałowa LUG S.A. zwiększa przychody

II kwartał 2015 roku Grupa Kapitałowa LUG S.A. konsekwentnie realizowała założone cele. Intensywne prace nad rozbudową zaplecza technologicznego i badawczo-rozwojowego oraz rozbudowa sieci sprzedaży nie przeszkodziły poprawić rezultatów z II kwartału 2014 roku i zanotować wzrostu przychodów o 8,15%, EBITDA o 44,61% oraz EBIT o 79,21%.


Drugi kwartał 2015 roku okazał się kolejnym okresem wzrostów w historii działalności Grup Kapitałowej LUG S.A. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 27 609,82 tys. zł. Wynik ten w porównaniu z drugim kwartałem 2014 roku, kiedy wyniosły one 25 529,12 tys. zł, oznacza wzrost przychodów o 8,15%. Na uwagę zasługuje wzrost realizowanych marż, który przekłada się na wyższy zysk na sprzedaży brutto. W II kwartale zanotował on wzrost o 38% porównując r/r. Poprawie uległ też zysk z działalności operacyjnej, który osiągnął poziom 1158,29 tys. zł, w porównaniu z 646,34 tys. zł w roku ubiegłym. Jest to wzrost o 79,21%. EBITDA w II kwartale 2015 roku poprawił się r/r o 44,61%, osiągając wartość 2 104,24 tys. zł. Zysk netto wypracowany w II kwartale to 1 006,57 tys. zł, co w porównaniu r/r, kiedy wynik finansowy osiągnął 439,77 tys. zł jest rezultatem o 128,89% lepszym.


Wyniki z całego półrocza także prezentują się dobrze. Przychody ze sprzedaży po dwóch kwartałach są na porównywalnym poziomie, co przed rokiem. Wyniosły one 53 264 tys. zł, w pierwszym półroczu 2014 roku wartość przychodów Grupy wyniosła 53 894,62 tys. zł. Zysk netto osiągnął poziom 1 445,95 tys. zł.


Istotną informacje jest także struktura przychodów ze sprzedaży w ujęciu geograficznym. Przychody ze sprzedaży krajowej stanowiły w II kwartale br. niewiele ponad 48% przychodów ogółem, a przychody z eksportu prawie 52%. W całym półroczu struktura kształtuje się następująco: 46% przychodów pochodzi z rynku krajowego, pozostałe 54% z rynków eksportowych. Informacje te potwierdzają systematyczne dążenie firmy do realizacji większej części sprzedaży na rynkach zagranicznych, zgodnie z założeniami strategii Grupy Kapitałowej LUG S.A. na lata 2013-2016.


- Jesteśmy aktywni na wielu rynkach. W dynamicznym rozwoju działalności poza granicami Polski upatrujemy naszej szansy na nieograniczony rozwój i przewagę konkurencyjną. Przyjętą strategię działania możemy dziś ocenić jako strzał w dziesiątkę - komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.


W drugim kwartale Grupa Kapitałowa LUG S.A. kontynuowała budowę centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki, zlokalizowanego w Lubuskim Parku Przemysłowo Technologicznym w Zielonej Górze. Nowa jednostka ma przejąć wszelkie działania badawcze oraz produkcyjne związane z technologią LED. Zakończenie pierwszej fazy projektu zaplanowano na koniec 2015 roku.


- Budowa drugiej fabryki z centrum badawczo-rozwojowym oraz z kompleksem hal do produkcji elektroniki zapewni nam dodatkowe moce produkcyjne w zakresie oświetlenia LED. W dobie rewolucji na rynku oświetleniowym będą one już wkrótce warunkiem koniecznym istnienia wszystkich producentów oświetlenia. Zapotrzebowanie na nową technologię będzie rosło wraz z nowymi regulacjami prawnymi i wzrostem świadomości rynku w zakresie korzyści z niej płynących- wyjaśnia Prezes Wtorkowski.


Kontynuacja obecnej polityki w obszarze rozwoju produktów oraz sieci sprzedaży pozwala oczekiwać dalszych wzrostów w kolejnych kwartałach roku.


Źródło: Grupa Kapitałowa LUG S.A.

14.08.2015


Tagi: wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - REALIZACJE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

NOWOCZESNA OBSŁUGA PODATKOWA

foto

Spółka świadczy usługi w pełnym zakresie doradztwa podatkowego oraz wsparcie w ramach postępowania...

BIK PARK WROCŁAW II

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

PLEBISCYT POLSKA ARCHITEKTURA XXL 2021

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

NOWI MENEDŻEROWIE I AWANSE

foto

Octavian Preda stanowisko V-ce CEO ALDI w Polsce objął 1 maja 2023. Preda będzie wspierał Prezesa Zarządu Wojciecha Łubieńskiego...