QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Biznes po Godzinach w Poznaniu za nami

9 lipca 2015 r. w centrum Poznania odbyły się warsztaty z cyklu Biznes po Godzinach – ladies edition. Było to pierwsze takie spotkanie organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa! w Poznaniu… i z pewnością nie ostanie! Tego dnia w hotelu NH Poznań zgromadziło się prawie 150 przedsiębiorczych kobiet.


foto


- Zarówno liczba zgłoszeń, jak i ponad 90% frekwencja była dla nas dużym zaskoczeniem. Cieszę się, że przedsiębiorcze mieszkanki Poznania doceniły nasz pomysł, program i wzięły udział w warsztatach, już teraz pytając o kolejne edycje. Formuła Biznes po Godzinach świetnie sprawdza się również w innych miastach, więc z pewnością będziemy ją kontynuować – mówi Anna Flaga, prezes Fundacji Twoja Inicjatywa!


Zdecydowana większość uczestniczek warsztatów w Poznaniu, bo aż 73%, dopiero deklarowała chęć założenia swojej firmy i według ankiety przeprowadzonej podczas spotkania zdecydowała się na udział w warsztatach, aby dowiedzieć się, z czym właściwie wiąże się otworzenie własnej działalności gospodarczej, jakie są dostępne źródła jej finansowania i jak efektywnie sprzedać swój produkt.


Do udziału w warsztatach Fundacja Twoja Inicjatywa! zaprosiła ekspertów, którzy podzielili się z uczestniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem. I tak, o procedurach związanych z otworzeniem własnej firmy, plusach i minusach pracy na własny rachunek opowiedzieli Milena Dera i Łukasz Zwolan, eksperci biznesowi z firmy Tax Care.


Magda Zdrenka, redaktor naczelna magazynu Madame, na własnym przykładzie pokazała uczestniczkom, dlaczego warto inwestować w marzenia i jak wyglądała jej droga od pomysłu na własny biznes do jego realizacji.


Podczas prelekcji Sławomira Stańczuka z Polish Business Club uczestniczki dowiedziały się, na czym tak naprawdę polega networking, jak go skutecznie wykorzystywać i przekładać na biznes.


Z kolei Arkadiusz Kołecki, dyrektor ds. rozwoju firmy Yasumi, na przykładzie gabinetu kosmetycznego przedstawił zasady budowy profesjonalnego salonu usługowego i podpowiedział uczestniczkom, jak zdobyć stałych klientów.


Impreza zakończyła się rozdaniem niespodzianek: nagród rzeczowych, książkowych oraz bonów upominkowych od partnerów spotkania.


Wedle ankiety, przeprowadzonej w trakcie spotkania, warsztaty zostały wysoko ocenione: średnia ocen uczestników wynosiła 4,6 (skala 1-5).


- 18 marca podczas zorganizowanego przez nas Dnia Kobiet Biznesu, w odpowiedzi na prośby pań z różnych miast, zapowiedzieliśmy letnią edycję warsztatów Biznes po Godzinach. Nie spodziewałyśmy się jednak dużego zainteresowania. W czerwcowych warsztatach w Krakowie wzięło udział ponad 50 kobiet, w Poznaniu spotkało się z nami już 150 pań, a na warsztaty we Wrocławiu, które odbędą się 30 lipca, już dziś mamy na liście ponad 115 przedsiębiorczych kobiet. Tak duża liczba zgłoszeń i uczestników, pomimo okresu wakacyjnego, świadczy o dużym zapotrzebowaniu na spotkania dotyczące zakładania własnej firmy i nastawione na networking. Z przyjemnością odpowiemy na to zapotrzebowanie i poprzez organizację kolejnych wydarzeń będziemy wspierać rozwój przedsiębiorczości – mówi Katarzyna Wicha, koordynator Fundacji Twoja Inicjatywa!


foto


Źródło: Fundacja Twoja Inicjatywa!

15.07.2015


Tagi: własny biznes, warsztaty


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...