QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Goście konferencji Polish Business Meeting poznali kierunki rozwoju dla własnych firm!

15 maja 2015 był znaczącym dniem dla Polish Business Club. Zgodzi się z tym każdy, kto uczestniczył w konferencji pt. Polish Business Meeting, Kierunki rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw. Hotel Windsor w Jachrance wypełnił się ponad setką osób. Zebrani przedstawiciele MŚP mieli okazję zdobyć narzędzia sprawnego działania, również na rynkach międzynarodowych.


foto


Pierwszy głos zabrał Sławomir Stańczuk, Prezes Polish Business Club. Przedstawił on ideę, misję i cele klubu, którego hasłem przewodnim jest „Współpraca fundamentem sukcesu” a główną misją: łączyć ludzi poprzez i w biznesie. Następnie profesor Andrzeja Blikle, praktyk i teoretyk w jednej osobie zaprezentował kilka złotych zasad zarządzania firmą XXI wieku. Dla niektórych uczestników okazały się one wręcz rewolucyjne. Dalej po sobie miały miejsce wystąpienia gości z Luxemburga – Artura Sosny, Prezesa Luxembourg-Poland Business Club oraz Wielkiej Brytanii - Agaty Dmoch, Prezesa Midlands Polish Business Club. Starali się oni odpowiedzieć na pytanie czy inne kraje Europy to piekło czy raj do prowadzenia businessu. To samo pytanie stanowiło podstawę dyskusji podczas panelu. Do rozmowy zasiedli Agata Dmoch, Artur Sosna, Sławomir Stańczuk i Anna Kalata, wiceprzewodnicząca Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej. O Europe Enterprise Network, sieci wspierającej przedsięwzięcia o europejskim zasięgu, opowiedziała Małgorzata Pałysa, ekspert PARP. Zostały także poruszone aspekty docierania do nowych odbiorców pod hasłem Multigeneracyjny klient = multigeneracyjny pracownik. Była to prelekcja firmy HRP Group, Justyna Kliombka-Jarzyna, Witold Buraczyński i Patrycja Woszczyk.


Przerwy pomiędzy prelekcjami, oprócz wytchnienia, były świetną okazją nawiązania nowych kontaktów, zapoznania się z ofertą wystawców i partnerów. Z rąk do rąk krążyć wizytówki. Wsparciem w networkingu służył Witold Antosiewicz, specjalista w budowaniu relacji.


Kolejna część konferencji rozpoczęła się wystąpieniem Wiktora Dmochowskiego, który zapoznał słuchaczy z metodami obniżania opodatkowania i wagą zabezpieczenia własnego majątku przy prowadzaniu biznesu. Dobrą odskocznią od ciężkich tematów podatkowych była prezentacja Joanny Sajko-Stańczyk, coacha i właścicielki SayCoach, która zgrabnie nakreśliła podstawowe różnice płci mózgu kobiet i mężczyzn a tym samym przyczynę nieporozumień pomiędzy płciami Następny na scenie pojawił się Piotr Seges, przedstawiciel kancelarii brandingowej Good Name. Pytając „Czy Twoja marka jest naprawdę Twoja?” uzmysłowił słuchaczom, że nie zawsze i chyba nie do końca tak jest. Radosław Wyszyński, Dyrektor Zarządzający Instytutu Certyfikacji Podmiotów Społecznie Zaangażowanych, przypomniał wszystkim jak ważny jest klient i co oznacza społeczna odpowiedzialność firm. Część merytoryczną konferencji zakończyła historię drogi na szczyt Roberta Korzeniowskiego. Udowodnił on, że silna wola i determinacja to podstawy sukcesu tak w sporcie ja biznesie.


Jak na świadomą organizację przystało, Polish Business Club jest zaangażowany w działalność dobroczynną. Miniona konferencja do kamień węgielny współpracy PLBC z Fundacją Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, w której Prezesem jest Pani Aanna Bocheńska – człowiek wielkiego serca, autorka projektu aktywizującego ludzi niewidomych. Bogatą część konferencyjną zwieńczył bankiet. Była to świetna okazja nie tylko na dokończenie podjętych rozmów, ale również odpoczynek. Chwile te ubarwił pokaz mody marki Mia Stilo – Agnieszki Bonisławskiej oraz oprawa muzyczna grupy Dj&Sax Błażej Biurkowski i Lena Zuchniak.


Zarówno konferencję jak i bankiet, niezwykle profesjonalnie, w pięknym stylu poprowadziła Adela Warać – konferansjer i prezenterka Telewizyjna.


Warto zaznaczyć, że producentem konferencji była Grupa Kreatywna bdb+: Iwona E. Gałecka i Izabella Ogorzałek a patronem operacyjnym Hotel Windsor Place& Conference Center.


Spotkanie było wsparte przez wielu patronów i sponsorów m.in. PARP, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Konfederację Lewiatan, Klub Integracji Europejskiej, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecką Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Enterprise Europe Network, Platformę Produktów i Usług, Kompass Poland, HRP Exellence, Giełdę Eventów, Organic Series, Tax Care, Floro Design, Mary Kay, Jabłka z napisami.pl. Evenea Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: KALATA. TV, Magazyn Businessman Today, Magazyn Businesswoman&life, Link to Poland, Trendz.pl, przedsiębiorcy@eu, biznesowy.net, Biznes z klasą, Świat Elit, Biuro-kreacja.info.


Zapraszamy do współpracy i udziału w kolejnych wydarzeniach opisywanych na www.plbclub.pl.


Źródło: Polish Business Club

29.05.2015


Tagi: Polish Business Meeting


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...