QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Catalina Office Center w Warszawie

Catalina Office Center to pierwszy budynek biurowy, zrealizowany przez znaną, warszawską firmę deweloperską - Catalina Group. Jest to biurowiec najnowszej generacji, oferujący 14.000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej mieszczącej się na 10 kondygnacjach.


Biurowiec Catalina Office Center zlokalizowany jest w narożniku ulic Puławskiej i Rzymowskiego w sąsiedztwie kompleksu apartamentowego „Przy Wyścigach”, zrealizowanego kilka lat temu także przez Grupę Catalina. Położenie biurowca zapewnia doskonały dojazd samochodem - ok.10 min. od centrum i 8 min. od dworca lotniczego Okęcie. Istnieją również wygodne połączenia komunikacją publiczną. Pętla tramwajowa i przystanki autobusowe znajdują się po drugiej stronie ulicy, stacja metra Ursynów oddalona jest o 10 min. marszu. Nowoczesna i dynamiczna bryła budynku podkreśla unikalne położenie biurowca. Jest doskonale widoczna ze wszystkich kierunków. Całkowicie szklaną frontową fasadę zaprojektowano w taki sposób, że widoczne są tylko poziome ramy okien. Daje to wrażenie niezwykłej dynamiki i lekkości. Zachodnia ściana pochyla się nad zjazdem z ulicy Rzymowskiego stanowiąc istotny w tym miejscu akcent urbanistyczny. Południowa fasada biurowca zachowuje styl sąsiadującego zespołu apartamentowego „Przy Wyścigach”. Projekt Catalina Office Center powstał w renomowanej pracowni architektonicznej – Szaroszyk & Rycerski Architekci Sp. z o.o.


Powierzchnie biurowe zaprojektowano wokół centralnego trzonu mieszczącego windy, klatki schodowe i pomieszczenia sanitarne. Przestrzeń pomiędzy trzonem, a zewnętrznymi ścianami budynku jest całkowicie wolna od konstrukcji i szachtów instalacyjnych. Pozwala to swobodnie i elastycznie kształtować funkcje biur. Możliwe są rozmaite układy funkcjonalne, od osobnych niewielkich pokoi dostępnych z korytarza do czystej powierzchni typu "open space". W wielu miejscach na styku z trzonem zaprojektowano punkty podłączenia instalacji umożliwiające aranżacje kuchni i pomieszczeń socjalnych. Parter budynku oprócz funkcji biurowych od strony podjazdu mieści powierzchnie możliwe do wykorzystania jako punkty gastronomiczne lub handlowe. W podziemiach budynku zaprojektowano wygodny garaż dla 151 samochodów. Zewnętrzne parkingi dla gości znajdą się na poziomie terenu od strony podjazdu z Al. Wyścigowej.


Projekt zrealizowała jedna ze spółek Catalina Group - Catalina Investment Sp. z o.o., Generalnym wykonawcą jest firma KARMAR S.A. we współpracy z Tebodin Sap Projekt, Sp. z o.o., która to firmą zarządza projektem.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Catalina Group

20.10.2009


Tagi: Catalina Group, Catalina Office Center, Warszawa

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...