QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wojdyła Business Park we Wrocławiu

Już w marcu 2010 roku, pierwszym Najemcom zostanie przekazana do użytku nowoczesna powierzchnia biurowa kl. A., w realizowanym obecnie kompleksie biurowym o nazwie „Wojdyła Business Park”.


Wojdyła Business Park to kompleks trzech niezależnych budynków klasy A o rozpoznawalnej bryle i najwyższej jakości wykończenia, zlokalizowanym w najbardziej dynamicznie rozwijającej się części Wrocławia zwanej „ Zachodnie Centrum Biznesu”.Doskonała lokalizacja i dogodne połączenia to jeden z najważniejszych elementów udanego biznesu. Wojdyła Business Park łączy w sobie te dwa aspekty. Powstający park biurowy, przy ul. Muchoborskiej 8 we Wrocławiu, zlokalizowany jest w połowie drogi między ścisłym centrum miasta a międzynarodowym lotniskiem im. Mikołaja Kopernika. Czas dojazdu w oba te miejsca to niespełna 20 minut jazdy samochodem. Jednocześnie podkreślenia wymaga fakt, że kompleks Wojdyła Business Park jest najbliższą w kierunku lotniska inwestycją biurową we Wrocławiu. Łatwą dostępność budynków biurowych, gwarantuje bezpośrednie sąsiedztwo Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia i liczne połączenia środkami komunikacji miejskiej. Budynki kompleksu są dobrze wyeksponowane i widoczne z ulicy Klecińskej i Estakady ”Gądowianki„.


Powierzchnie biurowe charakteryzuje wysoki standard wykończenia: podniesiona podłoga, podwieszane sufity, wysokość pomieszczeń 3 m, klimatyzacja, nowoczesny system wentylacji, oświetlenie 500 LUX, uchylne okna, BMS, a także toalety, pomieszczenia socjalne i pomieszczenia serwerowni na powierzchni najmu. Wszystkie budynki są całodobowo chronione i monitorowane. Części wspólne są wykończone z materiałów wysokiej jakości. W każdym z budynków jest recepcja, eleganckie i przestronne lobby, sprzyjające efektywnym spotkaniom biznesowym i tworzące atmosferę sukcesu. Cały projekt to starannie zaprojektowana przestrzeń, podkreślona zielenią, tworząca inspirujące i przyjemne środowisko pracy.


Do dyspozycji Najemców będzie pozostawała sala konferencyjna na ok. 300 osób i kantyna (restauracja), która jednorazowo będzie mogła obsłużyć ok. 150 osób. Na pewno nie zabraknie miejsc do parkowania dla samochodów i rowerów. W kompleksie zaprojektowany został dwukondygnacyjny parking podziemny na ponad 600 miejsc parkingowych. Współczynnik miejsc parkingowych to aż 1 miejsce na 37 m2 powierzchni biurowej! Rzadko kiedy spotyka się aż tak wysoki współczynnik parkingowy. W bezpośrednim sąsiedztwie Wojdyła Business Park funkcjonuje już nowy trzy gwiazdkowy hotel , posiadający do dyspozycji ponad 130 pokoi hotelowych.


W sumie w trzech budynkach kompleksu Wojdyła Business Park, jest do zaoferowania 25 000 m2 powierzchni do wynajęcia. Każdy z budynków ma pięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne ze stanowiskami postojowymi. Każde piętro oferuje ok. 1700 m2 powierzchni biurowej, na planie zbliżonym do litery H, gdzie w części środkowej najbardziej ciemnej znajdują się hole windowe, komunikacja pionowa i toalety, a dookoła znajdują się łatwe do rozplanowania biura. Kondygnacje z doskonałym dostępem światła dziennego o otwartym palnie umożliwiają dostosowanie wnętrz do indywidualnych potrzeb Najemców i stworzenie optymalnych warunków pracy. Oferowana powierzchnia biurowa jest bardzo efektywna; istnieje możliwość osiągnięcia współczynnika 5 m2 na jedną osobę przy aranżacji powierzchni typu open space (otwarta powierzchnia). Układ piętra również bardzo dobrze sprawdza się przy aranżacji w postaci podziału na pokoje biurowe. Funkcjonalność powierzchni biurowej przejawia się w zastosowanym systemie sufitów podwieszanych i podłóg technicznych zapewniających dowolność dystrybucji okablowania oraz kanałów wentylacji i klimatyzacji. Efektywność i funkcjonalność powierzchni pozwala Najemcom „zaoszczędzić” na w wynajmie powierzchni biurowej.


Budynki w kompleksie Wojdyła Business Park są efektywnie zarządzane poprzez zastosowanie nowoczesnego systemu BMS, czyli kompleksowego systemu zarządzania i monitorowania wszystkimi funkcjami i instalacjami w budynku. Efektywność zarządzania budynkiem przekłada się na mniejsze koszty jego utrzymania, co oznacza dla Najemców mniejsze koszty związane z opłatami eksploatacyjnymi.


Inwestorem i wykonawcą projektu są spółki z Grupy Wojdyła, co uczyni przyszłą współpracę z Najemcami łatwą i owocną. Firma Wojdyła Budownictwo (generalny wykonawca projektu biurowego), która istnieje na rynku od 1986 roku, posiada w swoim portfolio wiele znaczących inwestycji krajowych i zagranicznych. Spośród najbardziej znaczących inwestycji zrealizowanych przez firmę należy wymienić: Konsulat Generalny RP w Kaliningradzie, rewitalizacja Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie, Wyższa Szkoła Handlu i Prawa „Łazarki” w Warszawie, campus Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, budynek handlowo – biurowo – usługowy „Wiśniowa” we Wrocławiu, osiedle mieszkaniowe: „Panorama” we Wrocławiu.


Wojdyła Business Park w procesie komercjalizacji parku biurowego współpracuje z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Istnieje możliwość rozszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej na teren kompleksu Wojdyła Business Park, w przypadku Najemców zainteresowanych korzystaniem z dobrodziejstw funkcjonowania w strefie. Wojdyła Business Park dołoży starań we współpracy z WSSE i zainteresowanymi Najemcami, do zainicjowania funkcjonowania specjalnej strefy ekonomicznej na terenie parku biurowego.Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Wojdyła Business Park

21.09.2009


Tagi: Wojdyła Business Park, powierzchnie

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...