QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Galeria handlowa Dworzec Katowice

Planowana modernizacja Dworca będzie związana z budową kompleksu, w skład którego wejdą dworzec kolejowy, dworzec autobusowy, centrum handlowo-usługowe oraz ośrodek biznesowy i kulturalny.Z budynkiem Dworca zostanie połączony obiekt handlowo-usługowy. Galeria handlowa obejmie cały plac Szewczyka. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 53 tys. mkw. i będzie położona na 5 kondygnacjach. Dodatkowo zostaną wybudowane dwa poziomy parkingów podziemnych na 1200 samochodów. W zachodnim skrzydle powstanie 7-kondygnacyjna część biurowa. Nowy budynek Dworca i obiekt handlowo-biurowy połączy aleja dla pieszych tzw. Aleja Mody.


Projekt obiektu ma nawiązywać do planu katowickiego centrum z okresu przedwojennego. Dzięki trzem alejom o trójkątnym układzie odtworzona będzie pierzeja, jaką w przeszłości tworzyły kamienice. Elementem nawiązującym do historii miasta ma też być narożne wejście do galerii, od strony ul. Stawowej.


W związku z rewitalizacją zostanie opracowany plan modernizacji układu komunikacyjnego, ulice wokół Placu Szewczyka zostaną przebudowane. W części podziemnej powstanie nowa ulica Dworcowa, przystanki komunikacji miejskiej oraz nowy dworzec autobusowy, a plac, który dotychczas zajmował dworzec autobusowy zamieni się w deptak z ławkami i fontannami.


Inwestycja będzie realizowana etapami, z których pierwszy zakończy się powstaniem nowego budynku dworca. Centrum wielofunkcyjne zostanie sfinalizowane w dwóch etapach. Planowane otwarcie centrum przewidziane jest na 2012 rok. Oddanie do użytku wolno stojącego budynku biurowego przewidziane jest na 4 kwartał 2013 r.


Inwestorem i deweloperem galerii jest hiszpańska spółka Neinver Sp. z o.o., będąca parterem PKP S.A. przy realizacji tego projektu. Projekt dworca powstał przy współpracy pracowni architektonicznej SUD Architectes.


- Przebudowa i rozbudowa Dworca Katowice to wielka szansa dla rewitalizacji centrum Katowic, będzie to jedna z największych inwestycji tego typu w Europie Środkowej w ciągu najbliższych lat - powiedział Marek Noetzel, Associate, Cushman & Wakefield.


O Neinver

NEINVER jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości z 100 proc. kapitału hiszpańskiego. Posiada 40 lat doświadczenia na rynku macierzystym i międzynarodowym. NEINVER koncentruje swoją aktywność na inwestowaniu, zarządzaniu i realizowaniu projektów w różnorodnych sektorach rynku nieruchomości. Pod marką FACTORY, NEINVER wprowadził koncept centrum outlet na rynki: hiszpański i polski. Obecnie firma jest liderem w zarządzaniu centrami outlet w Hiszpanii i zajmuje trzecią pozycję na liście największych firm zarządzających powierzchnią centrów outlet w Europie. NEINVER zarządza „IRUS European Retail Property Fund”, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy nieruchomości zarządzanym przez hiszpańską firmę. Firma NEINVER rozpoczęła intensywną ekspansję międzynarodową, wprowadzając na rynki europejskie koncepty ze wszystkich obszarów swojej działalności, dostarczając swoim klientom we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność zintegrowane usługi i globalne rozwiązania na rynku nieruchomości. Aktualnie firma NEINVER działa w Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Portugalii i Niemczech. NEINVER działa na polskim rynku nieruchomości od 2000 roku. Firma wprowadziła na rynek polski koncepcję centrum outlet otwierając w 2002 roku pierwsze tego typu centrum handlowe w Polsce – FACTORY i obecnie jest liderem tego rynku w Polsce. Firma NEINVER wprowadziła także nowy format handlowy FUTURA PARK, będący połączeniem centrum outlet z parkiem handlowym. NEINVER jest liderem w segmencie centrów outlet w Polsce. Poznańska Galeria Malta - największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce jest kluczową inwestycją zrealizowaną przez firmę NEINVER w Polsce.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości).


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

15.09.2009


Tagi: Cushman & Wakefield, Neinver, galeria handlowa Dworzec Katowice, Katowice

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...