QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Galeria handlowa Agora w Bytomiu

W galerii Agora Bytom o łącznej powierzchni 58 000 mkw. ma działać ok. 120 sklepów i punktów usługowych, wieloekranowe kino, liczne kawiarnie i restauracje, a także kameralna sala widowiskowa i powierzchnie biurowe. Zaplanowano także rozbudowaną wewnętrzną przestrzeń publiczną – odwiedzający będą mogli korzystać z przestrzeni placu centralnego, a przed galerią znajdzie się plac z ławeczkami i fontanną. Galeria będzie pierwszą w Bytomiu, tak nowoczesną inwestycją o charakterze handlowo-usługowym, zlokalizowaną w centrum miasta.


Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się w październiku 2008 r. Zakończenie budowy w stanie surowym nastąpi wiosną 2010 r. a zamknięcie poziomu „0” odbędzie się jesienią 2009 r. Planowana data oddania do użytku to listopad 2010 roku. Szacowana wartość inwestycji wynosi 90 mln euro. Inwestorem i deweloperem projektu jest firma Braaten + Pedersen plus Partners, a generalnym wykonawcą – Erbud S.A.


Podstawowe dane o obiekcie:

Lokalizacja: Pomiędzy ulicami Kwietniewskiego, Jainty, Piekarską oraz Dzieci Lwowskich. Do galerii prowadzi główna ulica handlowa miasta - ul. Dworcowa.

Liczba kondygnacji: 5

Powierzchnia całkowita: ok. 58 000 mkw.

Powierzchnia najmu: ponad 26 000 mkw.

Powierzchnia supermarketu: 1500 mkw. z magazynem

Multipleks: ponad 3 000 mkw., 8 ekranów – Cinema City

Gastronomia: 1 500 mkw.

Powierzchnia biurowa: 950 mkw.

Liczba miejsc parkingowych: 1000


O inwestorze

Braaten+Pedersen plus Partners (B+P plus P) Sp. z o.o., międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Kopenhadze, w Danii i lokalnym oddziałem w Gliwicach, Polska, specjalizuje się w projektowaniu i komercjalizacji wielofunkcyjnych nowoczesnych centrów handlowych. Długoletnie doświadczenie w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego, referencje zdobyte na prestiżowych inwestycjach oraz trwałe stosunki partnerskie gwarantują, że Braaten+Pedersen potrafi przemienić plany w rzeczywistość. Firma uczestniczy w opracowywaniu nowych inwestycji lokowanych w centrach miast oraz zajmuje się modernizacją i rewitalizacją istniejących centrów handlowych tak w Europie Centralnej, jak i w Skandynawii. Specjaliści Braaten+Pedersen pracują aktualnie nad następującymi projektami inwestycyjnymi w centrach miejskich: AGORA (Bytom, Polska), Friis Aalborg Citycenter (Dania), Skanderborg City Center (Dania) i Soenderborg Citycenter (Dania). W latach 2007-2008 Braaten+Pedersen z dużym sukcesem ukończyła i przekazała do eksploatacji następujące centra handlowe: Forum (Gliwice, Polska) oraz w Danii: Esbjerg Storcenter, Waterfront Shopping Centre (Kopenhaga) i Metropol Hjoerring Citycenter.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości).


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

11.09.2009


Tagi: Cushman & Wakefield, Braaten+Pedersen plus Partners, Fantasy Park, RESERVED, Agora Bytom

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...