QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim pnie się w górę

13 listopada bieżącego roku swe podwoje otworzy galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim. Inwestor – firma Parkridge Retail Poland – utrzymuje szybkie tempo prac i przebiegają one zgodnie z haromonogramem. Znana jest już także większość najemców galerii, dzięki którym obiekt zaproponuje mieszkańcom miasta kompleksową i wszechstronną ofertę.Prace na placu budowy galerii, za które odpowiedzialna jest firma Mostostal Warszawa, są już w zaawansowanym stanie: ukończone zostały roboty żelbetowe, pokrycie dachu oraz izolacja. Elewacja jest wykonana w 90%. Ogólnie roboty zewnętrzne są na etapie zaawansowania wynoszącym 50% - została bowiem skończona niwelacja terenu, a trwają prace nad drogami wewnętrznymi, zielenią wokół inwestycji oraz oświetleniem.


Również bardzo zaawansowane są prace nad układem drogowym – 80%, została bowiem zakończona przebudowa sieci i instalacji, które to były koniecznym elementem warunkującym przebudowę infrastruktury drogowej. Wykonane także zostały wszystkie poszerzenia ulic otaczających galerię – poszerzają one jezdnię o prawoskrętny pas i tym samym zapewniają wygodny dojazd do obiektu. Trwają jeszcze prace nad elementami wokół dróg, czyli chodnikami, krawężnikami. W trakcie wykończenia jest również przebudowa ciepłociągu.


Inwestor planuje, że do końca sierpnia zakończone zostaną prace nad układem zewnętrznej infrastruktury drogowej, natomiast do końca września – nad układem infrastruktury wewnętrznej.


Praca wre również we wnętrzu galerii Focus Mall. Zamontowane są już witryny, trawelatory oraz ruchome schody. Prace podzielone są wśród wielu firm. Firma Polonez Plus zajmuje się robotami instalacyjnymi i mechaniką, nad elektryką czuwa firma Elektromontaż, natomiast firma Fire Stop odpowiada za tryskacze. Wszystkie wymienione elementy i instalacje są już w fazie wykończeniowej.


Roboty nad pozostałymi elementami galerii również są już na wykończeniu: posadzki (firma Praga) wykonane są w 90%, ściany i sufity ( firma Vega Technik) zakończono już w 80%, natomiast sanitariaty i pomieszczenia techniczne (firma Pragma) zakończono w 70%. Inwestor zawarł już kontrakty na elementy dekoracyjne, meble oraz zieleń, która będzie zdobić wnętrze galerii.


Również prace wykończeniowe lokali najemców przebiegają zgodnie z harmonogramem. 30% najemców pracuje już nad wnętrzem swoich sklepów, a kolejni przygotowują się do przejęcia lokali.


- Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, bez przeszkód i przestojów – zapewnia Jarosław Fijałkowski, Dyrektor Zarządzający Parkridge Retail na Europę Środkowo-Wschodnią. - Galeria Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim zaoferuje mieszkańcom miasta nie tylko szeroki wybór marek i usług, ale także zaprosi do eleganckiego, komfortowego wnętrza, gdzie będzie można miło spędzić czas. Zależy nam, aby każda nasza galeria nie tylko wpisywała się w architekturę miasta, ale i stanowiła jego ozdobę, wyróżniający się punkt na mapie.


Firma Parkridge Retail Poland już teraz zaprasza mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego na wielkie otwarcie galerii Focus Mall, która – jak ma nadzieję inwestor – stanie się nowym centrum miasta: atrakcyjnym i tętniącym życiem.


W galerii znajdzie się 110 sklepów, punktowych handlowych i usługowych. Przeważać oczywiście będzie asortyment odzieżowy. Świat mody ( w tym także liczne dodatki i akcesoria) szumnie zagości w Focus Mallu w postaci tak znanych i prestiżowych marek jak: H&M, Reserved, New Yorker, C&A, Solar. Ale nie tylko: Kappahl, Orsay, S. Olivier, Camaieu , Troll, Top Secret, Diverse, Cropp, Reporter, Big Star, Reporter Young, Time Trend, Marconi, Barakuda, Ochnik, Aligator, Gatta, Tatuum, House, Pretty Girl, Sunset Suit, LeeLoo, Mohito, Quazi, Vice Versa, Niobe, Greenpoint, Vigoz, Esotiq i Triumph. Również miłośnicy sportu znajdą w galerii coś dla siebie: USA SPORTS, Martes Sport, Active Sport, Umbro, Sizeer. Nie zabraknie w galerii także oferty obuwniczej, reprezentowanej przez: Deichmann, Heavy Duty, Ecco Shoes, Humanic, Badura, CCC, Wojas. Biżuterie będzie można wybrać w sklepach Glitters, Yes albo Apart. Idąc za myślą „dla każdego coś miłego”, nie zapomniano o dzieciach. W Focus Mall i one znajdą oczywiście coś dla siebie, a szukać powinny w sklepach Cocodrillo, 5 10 15 i Wójcik.


O inwestorze

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych, parków logistycznych, obiektów biurowych i apartamentów. Firma Parkridge Retail działa w Polsce od 2004 roku, zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych FOCUS MALL w małych i średnich miastach.

Pierwsze Focus Malle w Polsce zostały otwarte w Rybniku, Bydgoszczy i Zielonej Górze. Kolejne inwestycje zlokalizowane są w Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Gliwicach i Jeleniej Górze. Parkridge Retail Poland wprowadza też inną markę – parki handlowe o nazwie FOCUS PARK, inwestycje usytuowane w miastach liczących powyżej 50 000 mieszkańców. Pierwsza galeria tego typu powstała w Świdnicy. Firma zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień i nagród, m.in.: tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie, Polskiego Herkulesa 2008, 5 nagród CEE Retail Estate Awards 2009 (w tym najważniejszą – Project of the Year 2008) oraz dwie nagrody CEE Real Estate Quality Awards. Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wynosi ok. 4 mld zł.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Parkridge Retail Poland

12.08.2009


Tagi: Parkridge Retail Poland, Focus Mall, galeria rozrywkowo-handlowa, Piotrków Trybunalski

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...