QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Sterlinga Business Center w Łodzi

Sterlinga Business Center oferuje ponad 13.300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Na parterze znajdzie się reprezentacyjny hol recepcyjny, jak również lokale handlowo-usługowe oraz kantyna dla pracowników najemców obiektu. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaprojektowany został parking dla 170 samochodów oraz niewielkie powierzchnie magazynowe przeznaczone na wynajem.


Budynek jest położony w centrum Łodzi i posiada doskonałe połączenia komunikacyjne. SBC znajduje się w niewielkiej odległości do Placu Wolności i ulicy Piotrkowskiej, gdzie usytuowane są urzędy, banki, restauracje i punkty usługowe, a w odległości ok. 2 km od biurowca znajduje się centrum handlowe Manufaktura. Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie znajdują się Park Helenów, Park Staromiejski, Teatr Muzyczny oraz Teatr Wielki.

Architektura Sterlinga Business Center jest połączeniem przeszklenia kluczowych elementów fasady oraz prostych linii nadających budynkowi przejrzysty i wyrazisty charakter. Celem architekta oraz inwestora było zapewnienie najemcom przyjaznego, efektywnego środowiska pracy. Wycofane górne piętra pozwoliły na wygospodarowanie powierzchni na użytkowe tarasy, które mogą być udekorowane zielenią i stanowić dodatkowy walor estetyczny. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Aedas CE.


Budowa Sterlinga Business Center rozpoczęła się 1 lipca 2009. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na koniec 2010 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex-Dromex S.A.


Inwestorem i deweloperem, odpowiedzialnym również za wynajem obiektu, jest firma Hines. Cushman & Wakefield, światowy doradca w dziedzinie nieruchomości została wiodącym agentem przy komercjalizacji obiektu.


O Hines

Hines jest wiodącą firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji, organizacji procesu deweloperskiego, zarządzaniu nieruchomościami, jak również w organizowaniu funduszy nieruchomościowych oraz operacjach finansowych na rynku nieruchomości w USA, Europie oraz Azji. Firma powstała w Houston w 1957 roku. Obecnie dysponuje aktywami o wartości 25,8 miliardów dolarów i jest jedną z największych firm deweloperskich na świecie.

Hines cieszy się ugruntowaną pozycją na rynkach Północnej i Południowej Ameryki, Europy oraz Azji, posiada swoje biura w 17 krajach świata. W liczącym ponad 1.100 projektów portfolio firmy Hines, można znaleźć najbardziej znane obiekty biurowe na świecie, jak również obiekty mieszkaniowe, handlowe, magazynowe, sportowe, użyteczności publicznej i hotele oraz kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.

W Polsce Hines rozpoczął działalność w 1997 roku. Pierwszą realizacją firmy na rynku polskim był budynek biurowy Metropolitan znajdujący się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, który otrzymał prestiżową nagrodę MIPIM dla najlepszego budynku biurowego na świecie podczas targów nieruchomości w Cannes w roku 2004. Kolejną ukończoną realizacją firmy jest kompleks apartamentowy „Apartamenty Impresja” w Wilanowie. Hines Polska zgromadził zespół profesjonalistów odpowiadający za kolejne realizowane inwestycje biurowe i mieszkaniowe w Warszawie, Gdańsku oraz Łodzi.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości). Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

29.07.2009


Tagi: Cushman & Wakefield, Hines, Sterlinga Business Center, Budimex-Dromex S.A., Aedas CE, komercjalizacja biurowca w Łodzi

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...