QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wznowienie budowy biurowca OXYGEN w Szczecinie

Zarząd Echo Investment podjął decyzję o wznowieniu prac na budowie biurowca OXYGEN realizowanego w Szczecinie przy ul. Malczewskiego.


Prace budowlane zostały wstrzymane na początku kwietnia br. Zmiana harmonogramu realizacji wynikała z konieczności uwzględnienia specyficznych wymagań technicznych potencjalnych najemców i związanej z tym modyfikacji projektu. Prace na budowie – zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem - ruszą jeszcze w lipcu br.


Obecnie trwają rozmowy z najemcami powierzchni biurowej, równolegle prowadzone są negocjacje z instytucjami finansowymi odnośnie kredytowania inwestycji.

Spółka Echo Inwestment w ostatnich miesiącach zawarła kilka znaczących umów wynajmu powierzchni w projektach biurowych w Warszawie i Poznaniu (łącznie ponad 6,500 mkw.), a także uzyskała ponad 80 mln EUR kredytów na finansowanie kompleksów biurowych: Park Postęp i Malta Office Park.


O biurowcu OXYGEN

Oxygen jest nowoczesnym, 9-kondygnacyjnym budynkiem, zlokalizowanym w ścisłym centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego z al. Wyzwolenia.

W sąsiedztwie znajduje się największe w regionie zachodniopomorskim centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy, kompleks biurowo-hotelowy Pazim z hotelem Radisson SAS, liczne instytucje finansowe i urzędy. Biurowiec wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.

Wielkość typowego piętra ok. 1500 m2 powierzchni, jak i jego układ funkcjonalny sprawdzają się w konwencji biura „open space”, daje także szerokie możliwości aranżacji przestrzeni dla różnych grup najemców zainteresowanych małymi modułami biurowymi przeznaczonymi dla 15-20 pracowników.

Użytkownicy budynku będą mogli korzystać z usług dodatkowych m.in.: przychodni medycznej, coffee baru, saloniku prasowego i klubu fitness. W obiekcie przewidziano także powierzchnie dostosowane do potrzeb placówek bankowych. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym.


O inwestorze

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii i na Węgrzech.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Echo Investment

14.07.2009


Tagi: Echo Investment, OXYGEN w Szczecinie

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...