QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

The Granary – La Suite Hotel we Wrocławiu

Firma Star Group Poland zainwestowała w rewitalizację opuszczonego zabytkowego spichlerza przy ul. Menniczej i przekształciła obiekt w bardzo ekskluzywny, pierwszy we Wrocławiu, butikowy hotel o intrygującej nazwie The Granary – La Suite Hotel.


Zaniedbany i opuszczony historyczny spichlerz zbożowy na ulicy Menniczej utracił większość ze swych walorów. To, co pozostało, świadczyło tylko o dawnej skali i formie tego budynku.

Firma Star Group Poland zdecydowała się przekształcić ten historyczny obiekt w wyjątkowy hotel butikowy. Staranne działania restauratorskie polegały nie tylko na przywróceniu budynkowi wartości historycznej, ale dodatkowo miały charakter innowacyjny i doprowadziły do całkowitej metamorfozy budynku. Dzięki temu The Granary uzyskał charakter hotelu luksusowego oferującego komfort rzadko spotykany w konwencjonalnych hotelach. Celem było stworzenie niepowtarzalnej i ciepłej atmosfery dającej gościom poczucie drugiego domu.The Granary – La Suite Hotel łączy w sobie wyjątkowość zabytkowego miejsca i jego historii z niezwykłą precyzją nowoczesnego projektowania. Jakość wystroju, wybór surowców, udogodnień i usług są wyrazem zaangażowania w oferowanie gościnności na najwyższym poziomie. Dzięki temu ten pięciogwiazdkowy hotel butikowy o wyjątkowym charakterze dołączył do grona najbardziej luksusowych hoteli na świecie zrzeszonych w sieci Small Luxury Hotels of the World.

Otwarcie hotelu zaplanowano na drugi kwartał 2009 roku.


O The Granary – La Suite Hotel:


LOKALIZACJA: Położony w samym sercu Wrocławia, zaledwie kilka minut spacerem od Rynku.


APARTAMENTY I APARTAMENTY DWUPOZIOMOWE: Zróżnicowanie rozmiarów (33-85 m²), układów i aranżacji sprawia, iż każdy apartament jest wyjątkowy.

Apartamenty na poziomie ogrodu pozwalają cieszyć się łukowymi sklepieniami z oryginalnej cegły, podczas gdy apartamenty na wyższych piętrach odpowiadają zmieniającej się geometrii szklanego dachu. W swoich wnętrzach apartamenty kryją niepowtarzalne, nowoczesne wzornictwo, meble na specjalne zamówienie, ręcznie wykonane łóżka, strefę wypoczynkową i jadalną, wydzieloną lub rozszerzoną sypialnię, luksusową łazienkę, obszerną przestrzeń do przechowywania, miejsce do pracy, a w siedmiu dwupoziomowych apartamentach na najwyższej kondygnacji dodatkowo aneks kuchenny.OFERTA RESTAURACJI I BARU: Nastrojowa restauracja w klimatycznej zabytkowej części hotelu oraz bar z imponującą ofertą win i innych alkoholi.


OFERTA KONFERENCYJNA: Dwie w pełni wyposażone salki spotkań (12 i 18 m²).


SPA: Bogato wyposażona siłownia oraz zaplecze spa (w tym sauna, jacuzzi oraz szeroki wachlarz zabiegów i masaży).


USŁUGI SPECJALNE I UDOGODNIENIA: zindywidualizowany serwis w wyszukanym otoczeniu i swobodnej atmosferze. Standardowo oferowane usługi: udogodnienia dla biznesu (usługi biurowe, concierge, szofer, 24-godzinny Room Service, sejfy), bezpłatny Internet szerokopasmowy i WI-FI, telewizja satelitarna, biblioteka DVD, parkowanie pojazdów.


SPICHLERZ NA UL. MENNICZEJ – HISTORIA

Herren – Malzhof, spichlerz na ulicy Menniczej, został wzniesiony w 1565 r. po przejęciu przez miasto parceli hr. Rozdrażewskiego i oddany w dzierżawę kolejnym użytkownikom.

W 1796 r. został przyłączony do browaru przy ul. Słodowniczej, gdzie do 1904 r. produkowano słód. W czasie wojny ta niezwykła budowla mocno ucierpiała, jednak ostatecznie zniszczył ją dopiero pożar w 1970 r. Zrujnowane pozostałości budynku nie oddawały nawet cienia dawnej świetności spichlerza.Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: The Granary – La Suite Hotel Wrocław City Center

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...