QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Kompleks biurowy WEST FORUM we Wrocławiu

Blisko 100 tys. mkw. powierzchni będzie liczył kompleks biurowy WEST FORUM, budowany przez spółkę Space Investment, wchodzącą w skład Grupy Archicom. Nowe przedsięwzięcie jest największym elementem tworzącego się w zachodniej części Wrocławia, wzdłuż ul. Strzegomskiej, biznesowego „city. Pierwszym oddanym do użytku obiektem jest budynek „West House 1A”, zrealizowany w nowatorski sposób we Wrocławiu w systemie „built to suit”, czyli na indywidualne zamówienie najemcy, którą jest firma Winuel.


Wrocław posiada wciąż zbyt mało nowoczesnej powierzchni biurowej. Z analizy firmy doradczej CB Richard Elliss wynika, że w 2008 r. Wrocław będzie dysponował 260.000 mkw. powierzchni biurowej klasy A i B (z czego ok.150.000 mkw. powstało w ciągu minionych 2-3 lat). Ponad 40% tej powierzchni zlokalizowanej w centrum zaprojektowała Grupa Archicom. - Znając potrzeby rynku oferujemy biura realizowane w nowoczesnych technologiach, dostosowane do potrzeb najemcy – ekonomiczne, funkcjonalne i, co najważniejsze, dające możliwość nieograniczonego rozwoju pod jednym adresem. WEST FORUM powstaje w doskonałej lokalizacji, blisko wewnętrznej obwodnicy miasta i portu lotniczego – mówi Rafał Jarodzki, prezes spółki Space Investment nowej marki Grupy Archicom, powołanej do realizacji inwestycji biurowych.


Na pięciohektarowej działce, zlokalizowanej na terenie byłego Przedsiębiorstwa Budowy Domów, w ekspresowym tempie – 18 miesięcy – powstał nowoczesny sześciopiętrowy budynek, o powierzchni najmu 10.200 mkw. Układ przestrzenny biurowca oraz inteligentnie zaprojektowany plan pięter, pozwala minimalizować powierzchnie wspólne, elastycznie wydzielać przestrzeń typu open space, a także pojedyńcze pokoje, w których każde stanowisko pracy ma dostęp do światła dziennego.W najbliższych latach, etapowo powstawać mają kolejne biurowce. Dzięki nim WEST FORUM stanie się największym na Dolnym Śląsku i jednym z większych w Polsce kompleksem biurowym, oferującym blisko 100 tys. mkw. powierzchni. Docelowo ta inwestycja ma wygenerować ponad 10 tys. miejsc pracy.


- West Forum podobnie jak całe Zachodnie Centrum Biznesu we Wrocławiu ma doskonały potencjał biznesowy i komunikacyjny. Powstaje niemal w centrum miasta, ale w strefie postrzeganej jako industrialna. My zmienimy to miejsce. Nadamy mu nowy wymiar urbanistyczny i funkcjonalny – zapowiada Kazimierz Śródka, prezes pracowni projektowej Archicom Studio.


Informacja o inwestycji

WEST FORUM to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany w Zachodnim Centrum Biznesu we Wrocławiu. Tworzyć go będzie zespół 5-8 budynków, w których do dyspozycji najemców oddanych zostanie blisko 100 000 mkw. powierzchni. Atutem tego miejsca jest możliwość zapewnienia najemcom, w miarę rozwoju ich firm, dodatkowej powierzchni biurowej pod tym samym adresem. Etapowa realizacja pozwoli zaspokoić indywidualne potrzeby, a konstrukcja budynków elastycznie kształtować przestrzeń biurową. Kompleksowi będzie towarzyszyć szereg usług dodatkowych - tereny rekreacyjne, sportowe, restauracje i sklepy.


West House 1 A – pierwszy, wysoce specjalistyczny budynek biurowy o powierzchni 10.200 m kw. jest już gotowy i od października br. użytkowany przez najemcę - firmę Winuel. Budynek spełnia normy nowoczesnego budynku na miarę XXI wieku. Zastosowano w nim nowoczesną infrastrukturę światłowodową, która pozwala na dostosowanie obiektu do potrzeb np. call centre, centrów operacyjnych, instytucji finansowych, firm informatycznych lub innych zajmujących się zaawansowaną technologią.


Inteligentnie zaprojektowany plan pięter pozostawia do dyspozycji najemcy około 1.500-1.600 mkw. na każdej kondygnacji. Zapewnia też dodatkową funkcjonalność: np. możliwość podzielenia piętra na dwa niezależne moduły, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do wind, niezależnych instalacji sanitarnych i przeciwpożarowej klatki schodowej. Zlokalizowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz parking o łącznej ilości miejsc 280 pojazdów sprawia, że „West House” posiada bardzo wysoki współczynnik miejsc parkingowych. Koszt realizacji budynku wyniósł 70 mln zł.


WEST FORUM posiada ogromny potencjał biznesowy miasta. Jego siła i szansa tkwi w lokalizacji: 15 minut drogi samochodem od Rynku, na trasie do lotniska, przy planowanej przez miasto trasie kolei miejskiej centrum-lotnisko i zmodernizowanej ulicy Strzegomskiej (dwa pasy ruchu, szybki tramwaj).


O inwestorze

Archicom – swoje początki datuje na 1986r. Początkowo firma zajmowała się projektowaniem i kompleksową modernizacją obiektów zabytkowych. Do tego celu wykorzystywała m.in. własną pracownią mebli i detali architektonicznych. Z czasem rozwinęła swoją działalność także w kierunku developerskim oraz kompleksowego zarządzania procesem inwestycyjnym. Do tej pory firma zrealizowała ponad 130 obiektów o skomplikowanej architekturze takiej, jak: banki, hotele i biurowce oraz oddała do użytku 1500 lokali mieszkalnych, na starannie zaprojektowanych osiedlach mieszkaniowych z rozbudowaną infrastrukturą. Za te inwestycje otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym dwie pierwsze nagrody ministerialne, pięciokrotnie Certyfikat Dewelopera, trzykrotnie Gazelę Biznesu, dwukrotnie certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play, a także tytuł Najbardziej Przyjaznego Dewelopera w Polsce. Swoją pozycję rynkową Grupa Archicom zawdzięcza oryginalnym projektom architektonicznym, funkcjonalności oraz jakości wykonania realizowanych budowli. Mało kto wie, że Archicom jest twórcą połowy obecnie dostępnej powierzchni biurowej klasy A we Wrocławiu i realizuje kolejne 100 tys. mkw. Należy także do najbardziej rozpoznawalnych i „obliczalnych” deweloperów, realizując wszystkie inwestycje, które zapowiedział.


O najemcy

West House 1A, pierwszy biurowiec kompleksu WEST FORUM, został w całości wynajęty firmie WINUEL SA (www.winuel.com.pl), będącej integratorem aplikacji i systemów, której wyłącznym właścicielem jest Sygnity S.A. (www.sygnity.pl). WINUEL, należący do Grupy Sygnity, jest liderem w zakresie rozwiązań informatycznych dla energetyki. Sygnity jest drugą co do wielkości grupą firm informatycznych w Polsce, zatrudniającą ponad 2500 ekspertów o rozległej wiedzy IT oraz specjalistów o doświadczeniu branżowym, którzy śledzą oraz analizują rozwój kluczowych sektorów polskiej gospodarki i trendy na rynkach światowych. Obecnie Grupę tworzy kilkanaście spółek w Polsce i za granicą. W biurowcu West House swoją siedzibę mają wszystkie wrocławskie oddziały spółek z Grupy Sygnity: Sygnity SA, Sygnity Technology, PB Polsoft. W biurowcu obecnie pracuje niemal 500 osób.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Archicom Sp. z o.o

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...