QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

OVO – nowa era Wrocławia

21 października 2008 r. we wrocławskich Sukiennicach odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Wings Properties, podczas której zaprezentowano kompleks apartamentowo-hotelowy o nazwie OVA, który od końca ubr. powstaje w samym centrum Wrocławia. W obiekcie oprócz hotelu Hilton znajdą się najbardziej elitarne i najlepsze apartamenty klasy A w kraju.Na konferencję prasową przybyli min. Ron Ben Shahar – partner inwestycji, Asaf Gottesman – architekt Gottesman-Szmelcman Architecture, Paul Adolph – dyrektor projektu oraz Małgorzata Nowosielska – Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży.


Podczas spotkania licznie zgromadzeni dziennikarze mieli możliwość zapoznania się ze szczegółową koncepcją inwestycji kompleksu apartamentowi-hotelowego, któremu nadano nazwę OVO. Ron Ben Shahar poinformowała także o podpisaniu w piątek, 17.10.2008 finalnej umowy z siecią Hilton.


Informacje o inwestycji

Pod intrygującą nazwą OVO, kryje się jeden z najbardziej nowoczesnych i luksusowych kompleksów wielofunkcyjnych w Polsce. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Wings Properties, należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Star Enterprises Limited.


OVO w języku łacińskim oznacza jajko, czyli symbol początku, narodzin. Kompleks OVO ma zwiastować nową erę Wrocławia, ale także nadejście nowej ery w architekturze. Ma wyznaczać nowe standardy przedsięwzięć budowlanych i odpowiadać na aktualne potrzeby nowoczesnego społeczeństwa. Wyznaczy także nowy styl życia dla mieszkańców Wrocławia.


Koncepcja architektoniczna obiektu, zrodziła się w paryskim biurze projektowym Gottesman-Szmelcman – tym samym, które przygotowało projekt innej wrocławskiej inwestycji – Angel Wings i wygrało konkurs na pomysł zagospodarowania Placu Społecznego we Wrocławiu. W pracach projektowych OVO uczestniczą także Broadway Malyan Polska S.A. oraz Burro Happold Polska Sp. z o.o.


Zgodnie z założeniami inwestora, OVO ma być symbolem dynamicznego rozwoju miasta i otwartości na niestandardowe rozwiązania, rozpoznawalnym także poza granicami kraju. To budynek rozmachem, wyprzedzający czasy, w których powstaje.


Koszt inwestycji, której budowa zakończy się do 2011 roku, to ponad 300 milionów złotych. Oprócz Wings Properties współfinansuje ją również Raiffeisen Bank.


OVO to swego rodzaju miasto w mieście - w pełni samowystarczalne. Spełniające najbardziej wygórowane wymagania klientów i gwarantujące najwyższy poziom usług. W budynku znajdą się m.in. apartamenty usługowe, pięciogwiazdkowy hotel sieci Hilton – jednej z najbardziej renomowanych na świecie, a także atrakcyjne i ekskluzywne powierzchnie komercyjne oraz miejsca rozrywki, wypoczynku i relaksu.


Z uwagi na swą elitarność i niedostępny do tej pory luksus, będzie to w niedalekiej przyszłości miejsce najważniejszych spotkań biznesowych i turystycznych Wrocławia. Obiekt przyciągnie przedstawicieli zagranicznych firm i koncernów, odwiedzających miasto w celach inwestycyjnych, a także zamożnych turystów, spragnionych obsługi na najwyższym poziomie.


Inwestycja światowej klasy, jaką bez wątpienia jest OVO, to szansa na dalszy, niezwykle dynamiczny rozwój Wrocławia i rozgłos na arenie międzynarodowej.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Wings Properties

22.10.2008


Tagi: Wings Properties, OVO, Hilton, Wrocław

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...