QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Centrum Metropol z drugim Hiltonem we Wrocławiu

W dniu 16 grudnia został oficjalnie rozpoczęty proces budowy nowego obiektu wielofunkcyjnego – Centrum Metropol - zlokalizowanego w samym centrum Wrocławia. Ten nowoczesny obiekt będzie składał się z hotelu klasy biznes (4*) działającego pod marką Hilton Garden Inn, nowoczesnych powierzchni biurowych, punktów handlowo-usługowych oraz apartamentów. Deweloperem oraz inwestorem projektu jest McCarthy-Harte a doradcą międzynarodowa firma DTZ.


Centrum Metropol będzie nowoczesnym obiektem o całkowitej powierzchni 32 700 m kw. Projekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Józefa Piłsudskiego, blisko południowej granicy historycznego Starego Miasta. Przylega on do głównej, południowo-północnej osi miasta - ul. Świdnickiej i Al. Powstańców Śląskich. Działka, na której powstanie projekt zlokalizowana jest w jednym z głównych obszarów handlowo-biznesowych – ostatnio szybko rozwijającego się Centrum Południowego oraz w pobliżu dworców kolejowych Wrocław Główny i Świebodzki.Projekt będzie się składał z 4 gwiazdkowego hotelu dysponującego 150 pokojami, działającego pod znaną międzynarodową marką Hilton Garden Inn. Nowoczesna powierzchnia biurowa klasy A będzie zajmować 13 000 m kw. powierzchni. Dodatkowo planowanych jest 36 apartamentów o średniej wielkości 50 m kw. Na parterze znajdować się będzie 15 punktów handlowo-usługowych o wielkości od 80 do 400 m kw. Większość poziomu –1 oraz cały poziom –2 przeznaczone będą na ogólnodostępny parking dla 221 samochodów.


Joanna Kowalska-Szymczak, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego DTZ powiedziała:

- Projekt Centrum Metropol to ważny krok dla Wrocławia w zakresie wzmocnienia pozycji jako centrum biznesowo-turystycznego. Głęboko wierzę, że nowoczesny projekt o wielofunkcyjnym przeznaczeniu będzie cennym uzupełnieniem dla infrastruktury, architektury oraz platformy biznesowej miasta.


Centrum Metropol i przyległy, równolegle rozbudowywany Teatr Capitol będą ciekawymi obiektami pod względem architektonicznym, wzmacniając metropolitarny charakter przyległych ulic. Projekt będzie się charakteryzował typową miejską, spójnie ukształtowaną fasadą, uzupełniając klasyczną i jednolitą rozbudowywaną część Teatru Capitol.


- Jesteśmy bardzo dumni, że nasza koncepcja pozwoliła nam wygrać zorganizowany przez miasto przetarg i dzięki temu będziemy mogli uzupełnić dzisiejszą infrastrukturę Wrocławia o wielofunkcyjny obiekt jakim jest Centrum Metropol. Wierzymy, że nasz projekt stanie się nową platformą turystyczno-biznesową dla Wrocławia – powiedział Brian McCarthy, przedstawiciel McCarthy-Harte.


Firma przewiduje postęp prac budowlanych związanych z realizacją projektu bez opóźnień, planując oddanie do eksploatacji na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.


O firmie Brian McCarthy Contractors Ltd.

Firma Brian McCarthy Contractors Ltd została założona w 1981r w mieście Ennis, w środkowo-zachodniej Irlandii. Z biegiem lat z lokalnej firmy budowlanej rozrosła się do przedsiębiorstwa działającego na terenie całej Irlandii.

Brian McCarthy Contractors jest zaangażowane w realizację znaczących projektów w zakresie hotelarstwa, handlu, powierzchni biurowych, mieszkaniowych, szkolnictwa, przemysłu oraz rozrywki. Podczas gdy głównym obszarem zaangażowania firmy jest generalne wykonawstwo, jej oddział inwestycyjny z sukcesem zrealizował wiele komercyjnych i mieszkaniowych projektów oraz jest odpowiedzialny za nabycie i realizację Centrum Metropol we Wrocławiu.

W niecałe dwa lata od nabycia działki w zwycięskim przetargu, Brian McCarthy wraz HARTE Property & Investment - partnerem specjalizującym się w inwestycjach hotelowych - z dumą ogłaszają rozpoczęcie prac budowlanych tego pasjonującego zamierzenia. Wydanie pozwolenia na budowę dla inwestycji oraz podpisanie umowy franczyzowej z Hilton Worldwide w tym samym tygodniu, bezpośrednio poprzedziło podpisanie kontaktów związanych z rozpoczęciem prac budowlanych na działce Metropolu.


O HARTE Property & Investment

HARTE Property & Investment powstała w 1999 roku i mieści się w Cork w południowo-wschodniej Irlandii. Firma działa jako developer, właściciel, operator oraz zarządca zasobów hoteli w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W portfolio firmy znaleźć można szeroką gamę hoteli – od 4* hoteli biznesowych do luksusowych obiektów typu boutique. W chwili obecnej HARTE Property & Investment posiada i zarządza 10 hotelami na całym świecie, łącznie oferującymi 1.470 pokoi.

HARTE Property & Investment planuje rozbudować portfel hoteli o kolejne 8 obiektów w ciągu następnych 2 lat. Hotele te będą zlokalizowane w Europie, w tym będzie Hilton Garden Inn we Wrocławiu.

HARTE Property & Investment pochwalić się może wyjątkowym doświadczeniem w dziedzinie nieruchomości, starając się dostarczyć pełen zakres rozwiązań swoim klientom, inwestorom oraz partnerom Joint Venture - zarówno w dziedzinie hoteli i rozrywki, jak również nieruchomości biurowych, handlowych i mieszkaniowych. HARTE Property & Investment łączy doświadczenie, talent oraz możliwości menadżerskie z zasobami finansowymi w celu optymalizacji zysków inwestorów.

HARTE Property & Investment buduje i utrzymuje długoterminowe relacje ze swymi partnerami biznesowymi, inwestorami, finansistami oraz kooperantami branżowymi. Dzięki takim relacjom HARTE Property & Investment uzyskuje dostęp do możliwości wykraczających poza ofertę rynkową, niedostępnych dla pozostałych inwestorów.


O firmie DTZ

DTZ jest wiodącą międzynarodową firmą doradczą z zakresu nieruchomości, zatrudniającą na całym świecie ponad 12 500 osób w biurach zlokalizowanych w 150 miastach w 45 krajach. Firma działa na rzecz międzynarodowych firm, instytucji finansowych, deweloperów, inwestorów oraz rządów. Korzenie przedsiębiorstwa sięgają 1784 roku, kiedy została utworzona w Wielkiej Brytanii spółka, która wraz z przemianami własnościowo-prawnymi i systematycznym zwiększaniem skali działania przekształciła się w firmę DTZ.

W Polsce firma DTZ obecna jest od 1994 roku, stanowiąc część spółki DTZ Holdings plc, notowanej od 1987r. na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. DTZ jest obecnie jedną z największych w Polsce firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 180 pracowników, świadczących usługi z zakresu: doradztwa inwestycyjnego, pośrednictwa, pozyskiwania gruntów, wycen nieruchomości, badań rynkowych, doradztwa inwestycyjno-budowlanego oraz zarządzania nieruchomościami.


Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: DTZ

18.12.2009


Tagi: DTZ, McCarthy-Harte, Wrocław, Centrum Metropol, Hilton Garden Inn, Harte Property & Investment

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...