QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

CH Skałka w Tychach

Apollo-Rida rozpoczyna realizację inwestycji handlowej w Tychach w województwie śląskim. Centrum Handlowe Skałka to około 36 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, której otwarcie planowane jest na koniec 2016 roku.


foto


Jak zapowiada inwestor, Skałka będzie jedyną nowoczesną galerią w Tychach, w centrum miasta. Na inwestycję składać się będzie ponad 90 lokali handlowych, usługowych oraz gastronomicznych zlokalizowanych na jednym poziomie handlowym. Apollo-Rida przygotuje do dyspozycji klientów 1400 miejsc parkingowych, przestrzeń publiczną z amfiteatrem oraz fontannami. Inwestor, w porozumieniu z władzami miasta, zapowiada również przebudowę okolicznych rond. Takie rozwiązanie wpłynie na ogólną poprawę infrastruktury, zarówno w okolicach inwestycji jak i w całym mieście.


Skałka to projekt przygotowany z myślą głównie o mieszkańcach Tychów. Apollo-Rida, posiadając bogate doświadczenie w sektorze centrów handlowych, poprzedziło swoje decyzje dotyczące budowy Skałki szczegółowymi badaniami rynkowymi. Centrum Skałka to inwestycja odpowiednio zaplanowana pod względem wielkości, formatu, miksu branż i najemców, zgodna z oczekiwaniami konsumentów. Obecnie w Centrum działają już dwaj kluczowi najemcy – hipermarket Auchan i sklep budowlany OBI oraz prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami.


Jak komentuje prezes Apollo-Rida Rafał Nowicki: Do tej pory Tychy to jedyne miasto z ponad 125 tys. mieszkańców w Polsce, które nie posiada tego typu galerii handlowej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że będziemy pierwszymi, którzy zrealizują tak nowoczesny projekt w samym centrum miasta. Z pewnością będzie to najpopularniejsze miejsce zakupów i spotkań w Tychach. Planujemy również budowę amfiteatru oraz ciekawą ofertę rozrywki dla wszystkich mieszkańców – zarówno tą „lekką i przyjemną” jak również realizację różnego rodzaju wystaw, koncertów, itp.


Jak podkreśla Grażyna Melibruda z Jones Lang LaSalle, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu: Dzięki takim przedsięwzięciom jak inwestycja Apollo-Rida umacnia się handlowe centrum miasta. Skałka stanowi przykład głębokich zmian na tyskim rynku handlowym, który przechodzi na kolejny etap rozwoju. Stanie się ona miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym dla mieszkańców miasta. To nie tylko nowoczesna koncepcja handlu - tworzymy nową przestrzeń, która może przyczynić się do animacji życia społecznego.


Warto również zauważyć, że Skałka daje możliwość zaistnienia w centrum miasta najemcom, którzy poszukują wysokiej jakości lokali handlowych i widzą potencjał rozwoju swojej działalności w takich lokalizacjach. Wielkim atutem projektu jest położenie w sercu miasta i wiążący się z tym szeroki dostęp do środków komunikacji publicznej oraz bardzo dobre połączenie z głównymi arteriami miasta. Nowoczesny projekt budynku z pewnością nada okolicy nową jakość.


Za koncepcję architektoniczną CH Skałka odpowiada międzynarodowe biuro projektowe Bose International, autor takich projektów jak: Silesia City Center, Bonarka City Center, Korona Kielce i wielu innych, a architektem wykonawczym jest biuro architektoniczne Terrabud.


foto


Źródło: Apollo-Rida Poland

13.03.2015


Tagi: CH Skałka, Tychy


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...