QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

CTL Logistics przewiozła koleją 14,15 mln ton ładunków

Grupa CTL Logistics w 2014 r. w Polsce, przewiozła koleją 14,15 mln ton ładunków wykonując pracę przewozową na poziomie 3,5 mld tkm. W ocenie firmy to dobry wynik. Grupa CTL Logistics od kilku lat rozwija swoją kompleksową ofertę logistyczną, w której przewozy kolejowe stanowią tylko część przychodów. Jest to wynik przekształcania firmy przewozowej w operatora logistycznego oferującego szeroki wachlarz usług.


W minionym rok Grupa CTL Logistics koncentrowała się na optymalizacji działalności poszczególnych spółek. Wpłynęło to na znaczący wzrost rentowności Grupy i jej dobre wyniki finansowe. Bieżący rok przyniesie kontynuację tej polityki oraz rozwój oferty dedykowanej poszczególnym klientom.


- W branży logistycznej wyróżnia nas wysoka jakość realizowanych usług, indywidualne podejście do każdego klienta, kompleksowość oferty i profesjonalizm. Jesteśmy zaangażowani w dialog z klientami i otwarci na zmiany. To stanowi o naszej rynkowej sile, którą konsekwentnie będziemy budować. Na rynku usług przewozowych nadal najbardziej istotna jest cena, ale dosyć szybko rośnie grupa klientów, która oczekuje oferty wzbogaconej o dodatkowe elementy i przede wszystkim jakości. Efektem naszej strategii było zmniejszenie tonażu przewożonych ładunków przy jednoczesnym wydłużeniu obsługiwanych tras i poszerzonym wachlarzu usług. Takie podejście wymaga dużej elastyczności od operatora logistycznego, a także dobrej znajomości potrzeb klienta, do czego CTL Logistics jest dobrze przygotowany. W 2015 roku nadal będziemy się rozwijać w tym kierunku. – mówi Jacek Bieczek, Prezes Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.


Rok 2015 będzie bardzo ważny dla CTL Logistics także na rynku niemieckim. Po bardzo dobrym 2014 r. firma przygotowuje się do kolejnych wyzwań. Miniony rok zakończyła z satysfakcjonującymi wynikami. W ciągu dwunastu miesięcy na terenie Niemiec przewiozła koleją ok 2,8 mln ton ładunków, wykonując pracę ponad 916, 5 mln tkm.


- Uzgadniamy obecnie nowe kontrakty, co przełoży się na znaczący wzrost naszego udziału na tym rynku. To będzie bardzo dobry rok, ponieważ jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalnym przewoźnikiem dla niemieckich klientów. Interesuje nas współpraca z firmami ze wszystkich kluczowych branż w tym oczywiście paliwowej, ale coraz większy nacisk kładziemy także na obsługę przewozów intermodalnych. Obiecująco wygląda dla nas także rynek stalowy/hutniczy – jako jedyni w Polsce i jedni z nielicznych w Europie realizujemy z powodzeniem, na trasie Polska – Niemcy, przewozy ponadgabarytowych ładunków na potrzeby modernizacji infrastruktury kolejowej.- mówi Jarek Król, Członek Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.


W 2014 r. Grupa CTL Logistics, pod względem pracy przewozowej odnotowała 7 proc. udział w polskim rynku przewozów i 6,4 proc. udział w ogólnym wolumenie przewiezionych w kraju ładunków.


(Faktyczny udział Grupy CTL Logistics w rynku przewozów w Polsce różni się w stosunku do danych publikowanych przez UTK. Obejmuje wartości z wszystkich spółek należących do Grupy CTL Logistics, a nie tylko tych których udział w rynku jest większy niż 0,5 proc.).


Źródło: CTL Logistics

06.02.2015


Tagi: przewów ładunków, kolej


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...