QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Poznań Airport Logistics Centre

Goodman buduje pierwszy magazyn o powierzchni 16 000 m2 w nowym centrum logistycznym Poznań Airport Logistics Centre. Pierwszym najemcą, który wynajmie 4 500 m2 w tym nowoczesnym obiekcie jest hurtownia napojów CD Partner. Pozostałe 11 500 m2 budowane jest spekulacyjnie. Przekazanie obiektu planowane jest na II kwartał 2015 r.


foto


CD Partner, pierwszy klient Goodman Poznań Airport Logistics Centre, wynajmie 4 200 m2 powierzchni magazynowej oraz 300 m2 powierzchni biurowej. Przeznaczeniem obiektu, w którym znajdzie się siedziba firmy, będzie magazynowanie i dystrybucja napojów. Goodman zapewni CD Partner dodatkowe miejsca parkingowe dla pracowników i klientów.


– Podpisanie umowy z CD Partner pozwoliło nam rozpocząć kolejną inwestycję na rynku poznańskim. Widzimy w tym regionie duży potencjał, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę pierwszego obiektu w Poznań Airport Logistics Centre. W połączeniu z inwestycjami spekulacyjnymi, które realizujemy w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, nowy projekt w Poznaniu potwierdza podejście Goodman polegające na realizacji strategicznych inwestycji w kluczowych lokalizacjach w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.


CD Partner oraz kolejni klienci nowoczesnego centrum logistycznego będą również korzystać z technicznego wsparcia zespołu zarządzania nieruchomościami firmy Goodman. Dużą zaletą dla klientów jest fakt, że nieruchomości, którymi zarządza Goodman, objęte są specjalnym, dedykowanym planem inwestycyjnym, dzięki czemu utrzymywane są z zachowaniem najwyższych standardów.


Goodman Poznań Airport Logistics Centre o docelowej powierzchni 52 000 m2 położone jest w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica z bezpośrednim połączeniem z autostradą A2 poprzez drogę ekspresową S11, łączącą Poznań z Niemcami, Centralną Polską oraz Warszawą. W ramach centrum Goodman oferuje nowoczesną powierzchnię logistyczną z przeznaczeniem pod magazynowanie lub lekką produkcję, z możliwością natychmiastowej budowy.


– Poznań to jeden z najszybciej rosnących rynków na magazynowej mapie Polski. Rosnący popyt oraz niski współczynnik pustostanów sprzyjają realizacji nowych inwestycji logistycznych, takich jak Goodman Poznań Airport Logistics Centre. Przemawia za tym silny lokalny rynek, dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa – mówi Urszula Rasmussen, Associate Partner, Head of Industrial w Sharman Church Chartered Surveyors, która doradzała w transakcji z CD Partner.


Źródło: Goodman

04.02.2015


Tagi: park logistyczny, Poznań Airport Logistics Centre


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...