QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Business Garden Wrocław

29 września 2014 roku oficjalnie ruszyła budowa pierwszego etapu inwestycji Business Garden Wrocław. Kompleks biurowy realizowany przez spółkę Vastint Poland z grupy Inter IKEA Property Division. Inwestor planuje oddanie do użytku pierwszych trzech budynków biurowych o powierzchni najmu 37 000 m2, pod koniec 2016 roku. Docelowo projekt składać się będzie z ośmiu budynków biurowo-usługowych oraz hotelu, które wraz z otaczającym ogrodem zostaną zlokalizowane na działce o powierzchni 7 hektarów. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 110 000 m2.


Business Garden Wrocław powstanie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów oraz bliskiej odległości od centrum Wrocławia. Pierwsze trzy budynki kompleksu zostaną wzniesione w części działki położonej od strony ulicy Jaworskiej.


Business Garden to koncepcja nowoczesnych parków biznesowych, które, dzięki połączeniu rozwiązań z dziedziny architektury, ergonomii i technologii, oferują komfortowe dla ludzi i przyjazne dla środowiska miejsca pracy.


Business Garden Wrocław jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych pod marką Business Garden w Polsce. Pozostałe dwa kompleksy powstają w Warszawie i Poznaniu.


Lokalizacja:

Wrocławski park biznesowy zlokalizowany będzie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie największego centrum handlowo-rozrywkowego na Dolnym Śląsku – Magnolia i w bliskiej odległości od centrum Wrocławia. W pobliżu projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i liczne przystanki komunikacji miejskiej.


Idea projektu:

Głównym założeniem projektu było stworzenie przyjaznego, komfortowego i efektywnego środowiska pracy w miejscu dawnego Wzgórza Mikołajskiego. Tak zrodziła się idea rozległego ogrodu, wokół którego zlokalizowano budynki o funkcji biurowo-usługowej.


Przemyślane usytuowanie budynków w terenie pozwoliło na uzyskanie podobnego efektu widokowego zarówno od ul. Legnickiej, z dworca Mikołajów, jak i od ul. Jaworskiej. Dodatkowo, poprzez uważnie dobrany detal i formę elewacji oraz usytuowanie budynków na częściowo wyniesionym powyżej terenu garażu podziemnym, budynki biurowe będą szczególnie widoczne od strony ul. Legnickiej, tworząc wraz z hotelem swoistą „bramę” do całego kompleksu Business Garden.


Budynki posadowione są na płycie wspólnego, jednokondygnacyjnego garażu podziemnego. Do garażu prowadzą trzy niezależne wjazdy, po jednym dla każdego z możliwych etapów inwestycji. Komunikację kołową zaplanowano po obwodzie kompleksu, tak aby w jak najmniejszym stopniu była uciążliwa dla pieszych i rowerzystów przebywających na terenie Business Garden.


Ze starannością urządzono także główne strefy wejściowe do budynków i zadbano o istotne powiązania pieszo-rowerowe, mające na celu integrację projektu z najbliższym otoczeniem.


Budynki biurowo-usługowe:

Biurowce zostały zaprojektowane jako modułowe, powtarzalne obiekty. Typowy budynek ma kształt litery H. W celu dywersyfikacji wprowadzono różną długość skrzydeł budynków. Dodatkowo część obiektów połączono czterokondygnacyjnymi łącznikami. W każdym z budynków funkcjonują dwa wejścia – główne, położone od strony drogi wewnętrznej oraz dodatkowe, które będzie zapewniało bezpośredni dostęp do ogrodu.


Biurowce zostały zaprojektowane jako modułowe, powtarzalne obiekty. Typowy budynek ma kształt litery H. W celu dywersyfikacji wprowadzono różną długość skrzydeł budynków.


Biurowce oferują elastyczną w aranżacji i dobrze doświetloną przestrzeń typu „open-space”. W zależności od potrzeb, każdą z kondygnacji można podzielić na określoną liczbę najemców.


Hotel:

Budynek hotelowy został zaprojektowany jako dominujący element kompleksu. Strzelistość budynku podkreśla elewacja, którą zdobią wyeksponowane regularne podziały pionowe i poziome, nawiązujące do rozwiązań architektonicznych sąsiadujących budynków biurowych. Zastosowana gama kolorystyczna została ograniczona do bieli na ścianach szczytowych i dla podziałów na pozostałych fasadach oraz ciemnego grafitu dla elementów uzupełniających.


Pawilon:

Pawilon wraz z przyległymi strefami rekreacyjno-sportowymi zlokalizowany jest w centralnej części ogrodu Business Garden. Umiejscowiony został w otoczeniu budynków biurowych, na skrzyżowaniu dwóch głównych ciągów pieszych. Obiektowi nadano kształt prostopadłościennej, jednokondygnacyjnej bryły. Oszczędna i minimalistyczna architektura pawilonu nadaje mu eleganckiego, nowoczesnego wyglądu.


Jest to budynek o funkcji gastronomiczno-usługowej. Będzie tu funkcjonować restauracja lub kantyna, która ma obsługiwać głównie pracowników kompleksu. Poprzez swoją centralną lokalizację oraz sąsiedztwo stref sportu i relaksu, pawilon stanie się głównym miejscem interakcji najemców.


Kompleks przyjazny środowisku:

Zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, kluczowe rozwiązania budowlane i techniczne mają stworzyć komfortowe i przyjemne środowisko pracy dla użytkowników, a także zapewnić optymalizację kosztów w okresie utrzymania, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnych oddziaływań na środowisko.


Zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, kluczowe rozwiązania budowlane i techniczne mają stworzyć komfortowe i przyjemne środowisko pracy dla użytkowników.


Podstawowe założenia zakładają osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności energetycznej, m.in. dzięki zastosowaniu urządzeń z czujkami ruchu, detektorami akustycznymi i programatorami czasu, oraz wykorzystanie materiałów regionalnych, po części uzyskanych z surowców przetworzonych, oraz materiałów o niskim współczynniku VOC (organiczne substancje lotne).


Business Garden będzie także charakteryzować się wysokim udziałem terenów zielonych. Na obszarze kompleksu powstanie wewnętrzny ogród, który stworzą rośliny charakterystyczne dla lokalnych ekosystemów z wyraźną przewagą gatunków roślinności trawiastej odpornych na suszę. Na terenie ogrodu nie planuje się instalacji stałego systemu irygacji. Woda opadowa będzie zbierana w specjalnych zbiornikach i wykorzystywana do podlewania roślin.


Realizacja projektu:

Realizacja projektu będzie przebiegała etapowo. Każdy z nich został zaprojektowany w sposób umożliwiający niezależne funkcjonowanie pozostałej części kompleksu.


Pierwszy etap inwestycji, planowany na lata 2014-2016, obejmuje swoim zakresem realizację trzech budynków biurowo-usługowych usytuowanych od ulicy Jaworskiej. Budynek 1 jest obiektem wolnostojącym, natomiast budynki 2 i 3 będą ze sobą połączone łącznikiem. W sumie oferować będą 37 000 m2 nowoczesnej powierzchni najmu.
Budynki pierwszego etap inwestycji:Źródło: Vastint Poland

29.10.2014


Tagi: Business Garden Wrocław, budowa


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...