QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Warto mediować w biznesie - konferencja

W dniu 10.10.2014 r., w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przy ul. Kamiennej 43 we Wrocławiu odbyła się konferencja pt. „Warto mediować w biznesie”. Honorowy Patronat nad nią objęli Minister Gospodarki, Minister Sprawiedliwości oraz Prezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu.


Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, w tym wśród przedsiębiorców oraz studentów. Przyczynił się do tego w dużej mierze interesujący i bogaty program konferencji a także bardzo ciekawe wystąpienia prelegentów. Organizatorami konferencji byli: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz ze Stowarzyszeniem Wrocławskie Centrum Mediacji. W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm, w tym przedsiębiorcy prowadzący własny biznes, mediatorzy i prawnicy zajmujący się sprawami mediacji. Głównym celem konferencji było zainteresowanie uczestników mediacją jako jedną z metod alternatywnych metod rozwiązywania sporów, wskazując wielowymiarowe korzyści jakie płyną dla firm z mediowania. Ponadto uczestnicy zostali zapoznani z obecnym stanem i kierunkami zmian w ustawodawstwie w zakresie mediacji. Spotkanie otworzyli przedstawiciele organizatorów: Prorektor do spraw Dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Inż. Edmund Cibis oraz Prezes Wrocławskiego Centrum Mediacji Dagna Dzidowska.


Konferencja została podzielona na trzy panele tematyczne. W pierwszym panelu, który prowadziła Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie, Główny Specjalista w Departamencie Prawa Cywilnego Ministerstwa Sprawiedliwości Agnieszka Rękas, wystąpili: Dagna Dzidowska (Prezes Wrocławskiego Centrum Mediacji, mediator i prawnik) z prezentacją „Co ty wiesz o mediacji?”, Agnieszka Rękas z tematem „Mediacje Gospodarcze – kierunki zmian” oraz Krystian Mularczyk (radca prawny i członek kolegium redakcyjnego kwartalnika „ADR. Arbitraż i Mediacja”) z wystąpieniem „Mediacja w biznesie – aspekty praktyczne”.


Po przerwie rozpoczął się panel drugi, prowadzony przez dr Aleksandra Binsztoka z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, udział w tym panelu wzięli Agnieszka Szczotka (Społeczna Akademia Nauk, mediator Wrocławskiego Centrum Mediacji) z prezentacją „Taniec mediacyjny kontra walka negocjacyjna”. Następnym mówcą była Beata Bronowicka (adwokat, mediator i Wiceprezes Wrocławskiego Centrum Mediacji), która przedstawiła temat „Mediacja to czysta oszczędność”. Kolejnym prelegentem był Paweł Miłoszewski (mediator, Dyrektor Personalny Bakalland S.A.) z tematem „Mediację w sporach zbiorowych”. Na koniec panelu drugiego została zaprezentowana „Rola mediacji w budowaniu pozytywnego wizerunku u firmy”, którą przedstawiła Dorota Laska-Kmieć (Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych FLIS).


W trzecim a zarazem ostatnim panelu prowadzonym przez Dyrektora Loży Dolnośląskiej Business Centre Club Krzysztofa Mojzycha, swoje wystąpienia wygłosili: Waldemar Szewc (doradca podatkowy, A.F.O. Kancelaria Doradztwa Podatkowego, Systemy Rachunkowości), który wygłosił przemówienie o „Mediacji skarbowej”, następnie Albert Demidowski (radca prawny w Votum S.A ) przedstawił prezentację „Postępowanie przed sądem polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego”. Jako kolejny wygłosił swój temat „Rola mediacji w praktyce rozwiązywania sporów pomiędzy podmiotami gospodarczymi” Krzysztof Wyrwa (adwokat i arbiter Sądu Arbitrażowego Izb i Organizacji Gospodarczych Wielkopolski). Na zakończenie wystąpił Grzegorz Czajkowski (Dyrektor zarządzający sprzedażą AXA TUiR S.A.) z prezentacją „Mediacja w sprawach o odszkodowanie”. Cały panel zakończył się dyskusją dotyczącą jak można wykorzystać mediację w swoim biznesie, podczas której prelegenci odpowiadali na pytania uczestników spotkania.


Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co jest ogromnym sukcesem organizatorów i zachęta do organizowania podobnych spotkań w przyszłości.


Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu / Stowarzyszenie Wrocławskie Centrum Mediacji

17.10.2014


Tagi: biznes, mediacje, konferencja


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...