QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Polish Business Club po raz pierwszy po sezonie urlopowym!

Był czas na wypoczynek, a teraz przyszedł czas na pracę. W ubiegły piątek odbył się pierwszy BusinessLunch po sezonie urlopowym, który był jednocześnie inauguracją zmian w klubie.Tradycyjnie już naszemu spotkaniu towarzyszyła znakomita atmosfera, która sprzyjała rozmowom i szerzeniu biznesowych kontaktów. Panele prelegenckie okazały się niezwykle ciekawe i tematyka bardzo przydatna każdemu przedsiębiorcy. Znakomita kuchnia restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź postawiła piątkowym lunchem “postawiła kropkę nad i” i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!


Jak znaleźć, wyselekcjonować i utrzymać dobrego pracownika? Wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie. Jak udowodnił nasz gość - ekspert z dziedziny HR i właściciel Akademii Rekrutacji - Tomasz Rudnik, przedsiębiorcy popełniają wiele błędów w procesach rekrutacji i tym samym marnują zupełnie niepotrzebnie swój czas na powielanie złych szablonów. Proces rekrutacji jest ważny, ale równie ważne jest też zjawisko rotacji pracowniczej. Każdy pracodawca powinien jasno określić warunki współpracy i z jakich wyników na danym stanowisku będzie zadowolony, a jakie działanie spowoduje zwolnienie pracownika. Przedsiębiorca musi wykazywać się zawsze ogromną przewidywalnością, dlatego powinien mieć w zasobie kilka osób, które będą mogły zastąpić pracownika, który w każdej chwili może przestać z nim współpracować z różnych powodów.


Tomasz podzielił się z audytorium swoim doświadczeniem i dał wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą pracodawcom nie tylko szybko znaleźć dobrego pracownika, ale równieź sprawić by ten rozwijał się razem z naszą firmą i czuł się jej ważną częścią. Każdy pracodawca oczekuje od swojego pracownika zaangażowania w wykonywanie swojej pracy, ale przede wszystkim zależy mu, aby rozwijał się razem z firmą. Warto więc dać mu możliwości do uczestniczenia w szkoleniach, czy inne narzędzia do rozwoju. Ta inwestycja przeloży się w dużej mierze na jego efektywność w pracy. Każdy pracodawca powinien pamiętać również o dobraniu odpowiedniego systemu motywacyjnego dla zespołu, który tworzy jego działalność. To ważne, bo zadowolony pracownik zawsze będzie przekładał swoją energię na pracę i jej jakość.


Drugi panel był potwierdzeniem faktu, że pracodawca powinien wymagać od swoich pracowników, ale również ich motywować i stworzyć odpowiednią atmosferę sprzyjającą pracy. Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” podkreśla, że w każdej firmie ważne jest jasne określenie wizji, misji i idei działalności. Dobry pracownik to taki, który utożsamia się z nimi i z naturalnej już wtedy potrzeby integracji z przyjętymi przez przedsiębiorstwo wartościami będzie dbał o jego rozwój.


Wniosek jest jeden. To ludzie tworzą Twoją firmę! Trzeba w nich inwestować! Stwórz odpowiedni zespół, dbaj o rozwój każdego pracownika, zarażaj wizją i doceniaj ich zaangażowanie - co dostaniesz w zamian? Efektywność!


Kiedy następne spotkanie PLBC? Już niedlugo! Zapisz się do naszego newslettera i śledź nasz profil na Facebook’u!


Źródło: Polish Business Club

25.09.2014


Tagi: BusinessLunch


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...