QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

CH Serenada w Krakowie

Mayland planuje rozpocznie budowy Centrum Handlowego Serenada, które powstanie w krakowskiej dzielnicy Olsza w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus, Multikina i największego w Polsce aquaparku. Dzięki temu powstanie największy w Krakowie kompleks handlowo – rozrywkowy o powierzchni ponad 100 000 mkw. Inwestor planuje jak najszybsze rozpoczęcie prac budowlanych aby oddać projekt klientom przed końcem 2015. Jest to o tyle realne, że CH Serenada posiada już prawomocne pozwolenie na budowę a rozmowy o finansowaniu inwestycji są finalizowane.


Centrum Handlowe Serenada powstanie w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego w krakowskiej dzielnicy Olsza.


Położenie przyszłego Centrum w sąsiedztwie ulic Dobrego Pasterza i Gen. Bora-Komorowskiego oraz jednocześnie przy głównej osi komunikacyjnej Krakowa, na skrzyżowaniu głównych szlaków łączących północ z południem powoduje, że Centrum znajdzie się w strefie 15 min dojazdu samochodem dla prawie pół miliona mieszkańców, czyli praktycznie całej lewobrzeżnej części Krakowa. To oznacza, że jego strefa oddziaływania to milion mieszkańców a szacowany rynek konsumencki w tej strefie wynosi 2,330 mld euro.


To właśnie w północnej części Krakowa, gdzie powstanie Serenada, mieszka 70% populacji miasta i jednocześnie ma do dyspozycji tylko połowę dostępnej w mieście powierzchni handlowej. I właśnie tu nasycenie powierzchnią handlową jest o 15 % mniejsze niż w pozostałej jego części. Ta dysproporcja sprawia, że północne dzielnice są doskonałą lokalizacją dla nowych obiektów. Są to też dzielnice najgęściej zaludnione.


Docelowo Centrum Handlowe Serenada będzie miało 3 poziomy handlowe o łącznej powierzchni najmu 42 000 mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz wielopoziomowy parking. Całkowita liczba miejsc parkingowych ulokowanych na sześciu poziomach oraz na zewnątrz galerii wyniesie 3 280 miejsc. W Centrum Handlowym Serenada blisko 80 proc. najemców będzie pochodziło z branży modowej. Będzie tu można znaleźć sklepy 20 najważniejszych najemców z tej branży. Pozostała oferta handlowa Centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę.


Na uwagę zasługuje fakt, że w Serenadzie powstanie największa w mieście strefa gastronomiczna o powierzchni 2 200 mkw. Dzięki temu Serenada przyciągnie nie tylko rodziny z sąsiadujących dzielnic ale również klientów z pobliskiego parku biznesowego. Sprzyja temu również doskonale zorganizowany transport miejski. Dogodny dojazd z centrum miasta oraz z licznie zaludnionej dzielnicy Nowa Huta (sześć regularnych linii autobusowych).


Przepływ klientów w Centrum zostanie zorganizowany w taki sposób aby Serenada pełniła rolę łącznika dla innych obiektów strefy handlowej. W Centrum powstaną bezpośrednie wejścia na każdy poziom ze wszystkich stron budynku. Wielopoziomowy parking zapewni równomierne przepływ klientów na wszystkich poziomach.


Źródło: Mayland

26.04.2014


Tagi: Centrum Handlowe, Serenada, Kraków


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...