QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Targi Usług Outsourcingowych B2B w Łodzi

Kolejne wydarzenie z cyklu Targi Usług Outsourcingowych B2B odbyło się w miniony czwartek 5 czerwca 2014r. w Łodzi. Spotkanie miało miejsce w Instytucie Europejskim , gości powitał Wiceprezydent Miasta Łodzi Marek Cieślak.Ideą spotkania było nawiązanie dialogu pomiędzy firmami z regionu łódzkiego i mazowieckiego, które poszukują rozwiązań outsourcingowych a przedsiębiorstwami, które są w stanie dostarczyć określone usługi w tym regionie, bądź na terenie całej Polski.


Podczas spotkania swoją ofertę w częściach wystawienniczej i konferencyjnej zaprezentowało ponad 20 firm z różnych branż, świadczących swoje usługi na terenie całej Polski. Wśród partnerów/wystawców znalazły się min. firmy: BSS ; Rodl & Partners; Call Center Inter Galactica; Contract Administration ; Grupa Nowy Styl; PKF Consult, Chałas i Wspólnicy, 3S IT , Toolip, Paperhant Poland i inne.


W trakcie łódzkiego spotkania , największy nacisk położono na merytorykę wydarzenia, umożliwiając uczestnikom, poznanie zagadnień outsourcingu na różnych płaszczyznach. Ogromnym zainteresowaniem podczas spotkania cieszyła się debata, poruszająca tematykę outsourcingu w skali ogólnopolskiej. W debacie udział wzięli: Monika Kaczorek - partner w firmie Mazars- moderator wydarzenia, Marcin Włodarczyk- dyrektor Biura Urzędu Miasta Łodzi, dr Jerzy Czarnecki z Katedry Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Katarzyna Mokwińska - project manager dedykowana wspieraniu inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu z Polskiej Agencji Informacji I Inwestycji Zagranicznych; Krzysztof Twardowski - dyrektor operacyjny z Target BPO Polska, Lisa Stolarczyk- HR konsultant z HR Solo Doradztwo Personalne.


Uczestnicy debaty poruszyli między innymi kwestie:


Jak administracja samorządowa patrzy na inwestorów z sektora branży outsourcingowej?

Pan Marcin Włodarczyk z UM Łódź odpowiedział że UM Łódź bardzo wspiera firmy nie tylko duże zagraniczne wchodzące jako centra usług wspólnych, ale również lokalne średnie i małe i w tym celu Biuro Obsługi Inwestora powołało oddział wspierania inwestorów lokalnych.


W jaki sposób outsourcing wpływa na procesy zarządzania w przedsiębiorstwie?

Odpowiedzi na to pytanie udzielił dr Jerzy Czarnecki, który zaczął od tego, że jest pewna granica w outsourcingu – granica nieprzekraczalna „nie mogę przekroczyć tego miejsca w którym coś umiem najlepiej robić”. Co oznacza że firmy powinni się zajmować tym na czym się najlepiej znają, a resztę można outsourcingować. Zdaniem dr Jerzego Czarneckiego nie ma kryzysu jest przebudowa modelu gospodarczego, skończył się czas firm o stałym profilu czego przykładem może być firma Nike, która dawniej zajmowała się produkcją obuwia a dziś zajęła się zarządzaniem łańcuchem wartości firmy, a produkcję wyoutsorsowała. Na koniec dodał, że żyjemy w świecie globalnego wzajemnego outsourcingu , w którym firmy outsourcingowe korzystają też z outsourcingu.


Z kolei Pani Lisa Stolarczyk odpowiedziała na pytanie - jakie są strategie konkurencyjne firm żeby mogły przetrwać i żeby ustalić co robimy najlepiej ? Kiedyś konkurencyjność to była cena. Teraz cena jest tylko jednym z parametrów. Dla firmy która zastanawia się nad outsourcingiem bardzo ważne jest uporządkowanie procesów wewnątrz czyli jakość i komplementarność rozwiązań. Firmy chcą dostać gotową usługę i najnowsze rozwiązania. Na przykład firmy produkcyjne nie muszą poznawać najnowszych przepisów finansowych i księgowych czy zmian na rynku pracy, ponieważ mogą kupić na rynku usługi z tej dziedziny. Usługi outsourcingowe świadczone w Polsce nie są najtańsze w Europie są natomiast wysokojakościowe, ponadto Polacy cechują się wysoką etyką pracy, umiejętnością władania wieloma językami bez charakterystycznego akcentu i to wszystko wpływa na to że jesteśmy bardzo konkurencyjni na rynku -taką kwestię poruszyła Katarzyna Mokwińska - project manager dedykowana wspieraniu inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, Polska Agencja Informacji I Inwestycji Zagranicznych.


Ciekawe stanowisko zajęła Dorota Piwowarczyk z firmy Mazars Polska, która stwierdziła że outsourcing nie tylko obniża koszty firm, w tej chwili outsourcing wymaga bycia partnerem a nie tylko dostawcą usługi.


O nowych trendach w outsourcingu opowiedział Krzysztof Twardowski , dyrektor operacyjny Target BPO Polska (klienci: Żywiec, Polkomtel i inni..) stwierdzając że dwa lata temu zmieniło się podejście do firm świadczących usługi outsourcingowe dziś są to eksperci współtworzący strategię przedsiębiorstwa. Choć polskie firmy nadal mają jeszcze do pokonania barierę korzystania z outsourcingu , między innymi z powodu obawy że obca firma może przejąć know-how. Dziś klienci nie pytają o usługi wręcz przeciwnie mówią o swoich wszystkich potrzebach, nawet jeśli nie mają doświadczenia w tym zakresie , a firma outsourcingowa jest ekspertem nie tylko w okresie zawartego kontraktu, ale doradza co się może wydarzyć za dwa, trzy lata.


Na koniec wydarzenia wystąpił gość specjalny , prof. Witold Orłowski , który podczas swojego wystąpienia mówił o procesie podejmowania decyzji nie tylko biznesowych. Jego zdaniem najważniejszą kwestią jest zaufanie co do przyszłości rynku oraz inwestowania na konkretnych rynkach.


Od kilku lat proces podejmowania decyzji jest bardzo ciężki z uwagi na kryzys, ale paradoksalnie możemy zyskiwać na kryzysie. Czy nadal mamy kryzys? Polska po wejściu do Unii i NATO stała się krajem atrakcyjnym, ale przede wszystkim bezpiecznym do inwestowania. Na koniec dodał że sukces outsourcingu i sukces Polski w tym 25-leciu to było stworzenie konkurencyjnej gospodarki rynkowej działające podobnie jak inne gospodarki krajów w Unii.


Organizatorem drugiego spotkania z cyklu Targi Usług Outsourcingowych B2B była firma Prospects Publisher Sp. z o.o. pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwa Gospodarki.


Więcej informacji na stronie www.b2btargi.com.pl


Źródło: Prospects Publisher

11.06.2014


Tagi: Gdańsk, outsourcing, targi


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...