QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

IV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku

W dniach 9-10 kwietnia 2014 r. odbyła się IV edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku. Po raz pierwszy Konferencja podzielona została na część teoretyczną (prelekcje – 9 kwietnia 2014 r.) i praktyczną (warsztaty – 10 kwietnia 2014 r.) i odbyła się w dwóch miejscach – Warszawskim Centrum EXPO XXI oraz Hotelu Windsor Palace Hotel & Conference Center **** w Jachrance koło Serocka.


Konferencja Logistyka Odzysku – sala C, Warszawskie Centrum EXPO XXI.


Pierwszy dzień Konferencji zorganizowany został w Warszawie, równolegle do VI Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, organizowanych przez easyFairs Poland Sp. z o.o. Dzięki temu Konferencję odwiedziło jeszcze więcej specjalistów z branży, a strefa EXPO cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko uczestników Konferencji, ale także zwiedzających targi.


Sponsorami tegorocznej Konferencji były firmy Tomra Sorting Sp. z o.o. oraz LPR - La Palette Rouge Poland Sp. z o.o. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent M. St. Warszawy, Ministerstwo Gospodarki oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Konferencji patronowały także instytucje: COBRO, PIGO, PIO oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Wsparcia medialnego udzieliły: kwartalnik As Biznesu, czasopismo Biznes i Produkcja, magazyn branżowy „Gospodarka odpadami”, czasopismo „Logistyka Odzysku”, czasopismo „Packaging Polska”, oraz portale: egospodarka.pl, e-odpady.com, forumbiznesu.pl, gieldazlomu.com.pl, logistyka.net.pl, odpowiedzialnybiznes.pl, opakowania.biz, tworzywa.org, opakowania.com.pl, plastech.pl oraz qbusiness.pl.


KONFERENCJA PODCZAS TARGÓW PACKAGING INNOVATIONS

Prelekcje zostały podzielone na trzy bloki tematyczne:

- Odpowiedzialny ekologicznie łańcuch dostaw,

- Domykanie pętli łańcucha dostaw – doświadczenia polskie i zagraniczne,

- Efektywność surowcowa w praktyce – przykłady krajowe i zagraniczne.


W pierwszym bloku prelegentami byli: dr Grzegorz Hoppe z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz prof. nzw. dr hab. inż. Hanna Żakowska z COBRO – Instytutu Badawczego Opakowań. Debatę po bloku poprowadził prof. dr hab. Zenon Foltynowicz, prof. zw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Uczestnicy dyskusji rozmawiali na temat hipotetycznego cyklu, który omawiał dr Grzegorz Hoppe. Najważniejszym elementem tego cyklu powinno stać się doprowadzenie do braku lub bardzo mocnego ograniczenia wytwarzania gazów cieplarnianych. Cykl ten najpóźniej miałby zacząć funkcjonować w roku 2020. Niektórzy słuchacze powątpiewali, czy jest to w ogóle możliwe, inni zaś wyrażali nadzieję, że postęp nauki i technologii przyczyni się do zrealizowania założeń cyklu Kondratiewa.


Kolejny blok swoją prelekcją rozpoczął Prezes Zarządu Tomra Sorting Sp. z o.o. – Mariusz Rajca, który zaprezentował nowoczesne rozwiązania sortowania odpadów. Od strony praktycznej słuchacze Konferencji mieli okazję zapoznać się z nimi kolejnego dnia - podczas wyjazdu studyjnego do sortowni odpadów BYŚ w Warszawie.


Dalszą część bloku zajęło wystąpienie Jolanty Osiak i Grzegorza Walętrzaka z firmy M&M Consulting – współorganizatora Konferencji. Wystąpienie dotyczyło zagadnienia obowiązku edukacji ekologicznej wśród przedsiębiorców wprowadzających na rynek opakowania.


Następnie prelekcję dotyczącą organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zakładów przetwarzania wygłosił Mirosław Baściuk z firmy Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. Blok zakończyła dyskusja moderowana przez dr hab. prof. UŁ Adam Sadowskiego z Instytutu Ekonomik Stosowanych i Informatyki (Zakład Logistyki Uniwersytetu Łódzkiego). Szczególne zainteresowanie słuchaczy wzbudziła tematyka odzysku frakcji materiałowych do recyklingu z odpadów komunalnych.


Po przerwie przeznaczonej na możliwość zwiedzania Targów Packaging Innovations, rozpoczął się trzeci blok prelekcji, podczas którego wystąpili: Dariusz Matlak – Prezes Zarządu PIGO, Iwona Polecka – radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych CAVERE Polecka, Szewczenko Spółka Partnerska w Białymstoku, Jan Szafraniak - Dyrektor Biura Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu oraz dr Paweł Hanczar i dr hab. Dariusz Wawrzyniak z Katedry Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


Debatę poprowadził dr hab. prof. SGGW Michał Pietrzak ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – wiele pytań słuchaczy dotyczyło aplikacji Kiedy Wywóz, której działanie omawiane było w trakcie ostatniego wystąpienia. Aplikacja umożliwia przeglądanie harmonogramu wywozu odpadów w wybranych lokalizacjach oraz dokonywanie oceny jakości usług wywozowych świadczonych przez firmy oczyszczania miasta. Większość uczestników debaty była pod wrażeniem użyteczności i przydatności aplikacji.


NAD ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM…

Wieczorną część Konferencji w Hotelu Windsor Palace Hotel & Conference Center **** rozpoczęła Gala Finałowa Konkursu „Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013”. Patronat medialny nad Konkursem objęły portale: csr.pl, ekohabitat.pl, ekologia.pl, ekokonkursy.pl, ekolupa.pl, ekostudent.pl, e-odpady.pl, opakowania.biz, opakowania.com.pl, tworzywa.org oraz czasopisma „Logistyka Odzysku”, „MiniLO&Aniela”, „Opakowanie” i „Semestr”.


Zwycięzcy Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013 – firma Chep Polska Sp. z o.o. z pamiątkowym dyplomem.


Decyzją Kapituły Konkursu Zwycięzcami tej edycji zostali:

I miejsce – Chep Polska Sp. z o.o. – usługa wynajmu palet

II miejsce – Tchibo Warszawa Sp. z o.o. – certyfikat Zielony Sklep

III miejsce – DPD Sp. z o.o. – Program Total Zero


Specjalne wyróżnienie Kapituły Konkursu otrzymała firma Still Polska Sp. z o.o. za wózek widłowy RX70 Hybrid. Członkowie Kapituły podkreślili innowacyjny charakter wózka oraz istotę wdrażania i upowszechniania nowoczesnych technologii w zgodzie ze środowiskiem.


Dalszą część wieczoru uświetnił długo oczekiwany zespół rockowy Dżem, a po nim licytacja na rzecz Fundacji Eko Cykl. Obrazy, serwety, zakładki do książek i inne przedmioty przekazane do licytacji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W wielu przypadkach cena wywoławcza była kilkakrotnie przebijana.


Trwająca do późnych godzin zabawa taneczna nie przeszkodziła uczestnikom być aktywnym również drugiego dnia, podczas warsztatów dotyczących praktycznych zagadnień z zakresu m.in. lean management, edukacji ekologicznej, CSR i logistyki odzysku. Ostatnim punktem harmonogramu drugiego dnia Konferencji był - wspomniany wcześniej - wyjazd do sortowni BYŚ. Liczne komentarze, uwagi i dyskusja na temat nowego systemu gospodarowania odpadami sprawiły, że pobyt w sortowni zakończył się w późnych godzinach popołudniowych.


Dziękując za tak liczne przybycie i aktywność podczas Konferencji, zapraszamy Państwa do udziału w V Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16-17 czerwca 2015 r. Już dziś zapewniamy, że kolejna edycja również przyniesie niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom.


Zapraszamy na naszą stronę internetową www.logistykaodzysku.com oraz do polubienia naszego profilu na facebooku: www.fb.com/konferencjalogistykaodzysku gdzie znajdują się najświeższe informacje związane z konferencją. Do zobaczenia już w czerwcu 2015 r.!


Źródło: Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

24.04.2014


Tagi: Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku, konkurs, Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...