QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wystartował pierwszy samolot do Oslo

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, zainaugurowała 18.06 bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Oslo. Tym samym Wrocław stał się już piątym portem w Polsce, obok Warszawy, Krakowa, Gdańska i Szczecina, obsługiwanym przez Norwegian.


Rejsy z Wrocławia do Oslo wykonywane są dwa razy w tygodniu, w środy i soboty.


W uroczystej inauguracji nowego połączenia uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Wrocławia, Województwa Dolnośląskiego, Ambasady Norwegii w Polsce, Portu Lotniczego we Wrocławiu, Norwegian Air Shuttle Polska oraz liczna grupa dziennikarzy. Imprezę uświetnił pokaz akrobacyjny samolotu "Extra 300" w barwach Norwegian.


Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki, powiedział: - Cieszymy się, że od dziś mieszkańcy Dolnego Śląska mogą tanio, wygodnie i punktualnie latać do Oslo. Dzięki dogodnemu rozkładowi rejsów między Wrocławiem a Oslo, a także rozbudowanej siatce połączeń Norwegian w Skandynawii, otwiera się przed Dolnoślązakami cała Norwegia, a także Szwecja, dokąd dolecieć można z przesiadką w Oslo. Jednym z naszych celów strategicznych jest umacnianie pozycji lidera na rynku przewozów lotniczych między Polską a Norwegią oraz innymi krajami skandynawskimi. W tę strategię bardzo dobrze wpisuje się Wrocław, piąty już port w Polsce, obsługiwany przez Norwegian.


Prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu, Dariusz Kuś powiedział: - Nowe bezpośrednie połączenie do Oslo jest dowodem na to, że przewoźnicy widzą potencjał wrocławskiego lotniska, które jest w stanie generować ruch niskokosztowy nie tylko na trasach do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Po uruchomieniu nowych połączeń do Włoch, Hiszpanii i Niemiec przyszedł czas na Norwegię. Połączenie do Oslo doskonale uzupełnia ofertę połączeń niskokosztowych z wrocławskiego lotniska, w której brakowało Skandynawii. Jesteśmy przekonani, że wielu Dolnoślązaków skorzysta z nowej możliwości transportu, aby zaplanować i spędzić urlop w urokliwym kraju fiordów. To połączenie, to również dobra wiadomość dla tych mieszkańców regionu, którzy jeżdżą do Norwegii w celach zarobkowych – zamiana 24 godzinnej podróży autobusem na 2 godzinny przelot samolotem w podobnej cenie to duża pokusa. Dlatego też spodziewamy się szybkiego wypełnienia samolotów. Co więcej, liczymy na duży ruch przyjazdowy ze Skandynawii. Norwegowie słyną z zamiłowania do turystyki, a przewoźnik Norwegian Air Shuttle jest znany na rynku ze znakomitego serwisu skierowanego właśnie do turystów.


Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce, oferującą połączenia na dwudziestu trasach międzynarodowych z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie stacjonują trzy samoloty Boeing 737-300 i pracuje blisko 100 osób.


Źródło: Norwegian Air Shuttle

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...