QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wystartował pierwszy samolot do Oslo

Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, zainaugurowała 18.06 bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Oslo. Tym samym Wrocław stał się już piątym portem w Polsce, obok Warszawy, Krakowa, Gdańska i Szczecina, obsługiwanym przez Norwegian.


Rejsy z Wrocławia do Oslo wykonywane są dwa razy w tygodniu, w środy i soboty.


W uroczystej inauguracji nowego połączenia uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Wrocławia, Województwa Dolnośląskiego, Ambasady Norwegii w Polsce, Portu Lotniczego we Wrocławiu, Norwegian Air Shuttle Polska oraz liczna grupa dziennikarzy. Imprezę uświetnił pokaz akrobacyjny samolotu "Extra 300" w barwach Norwegian.


Podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki, powiedział: - Cieszymy się, że od dziś mieszkańcy Dolnego Śląska mogą tanio, wygodnie i punktualnie latać do Oslo. Dzięki dogodnemu rozkładowi rejsów między Wrocławiem a Oslo, a także rozbudowanej siatce połączeń Norwegian w Skandynawii, otwiera się przed Dolnoślązakami cała Norwegia, a także Szwecja, dokąd dolecieć można z przesiadką w Oslo. Jednym z naszych celów strategicznych jest umacnianie pozycji lidera na rynku przewozów lotniczych między Polską a Norwegią oraz innymi krajami skandynawskimi. W tę strategię bardzo dobrze wpisuje się Wrocław, piąty już port w Polsce, obsługiwany przez Norwegian.


Prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu, Dariusz Kuś powiedział: - Nowe bezpośrednie połączenie do Oslo jest dowodem na to, że przewoźnicy widzą potencjał wrocławskiego lotniska, które jest w stanie generować ruch niskokosztowy nie tylko na trasach do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Po uruchomieniu nowych połączeń do Włoch, Hiszpanii i Niemiec przyszedł czas na Norwegię. Połączenie do Oslo doskonale uzupełnia ofertę połączeń niskokosztowych z wrocławskiego lotniska, w której brakowało Skandynawii. Jesteśmy przekonani, że wielu Dolnoślązaków skorzysta z nowej możliwości transportu, aby zaplanować i spędzić urlop w urokliwym kraju fiordów. To połączenie, to również dobra wiadomość dla tych mieszkańców regionu, którzy jeżdżą do Norwegii w celach zarobkowych – zamiana 24 godzinnej podróży autobusem na 2 godzinny przelot samolotem w podobnej cenie to duża pokusa. Dlatego też spodziewamy się szybkiego wypełnienia samolotów. Co więcej, liczymy na duży ruch przyjazdowy ze Skandynawii. Norwegowie słyną z zamiłowania do turystyki, a przewoźnik Norwegian Air Shuttle jest znany na rynku ze znakomitego serwisu skierowanego właśnie do turystów.


Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce, oferującą połączenia na dwudziestu trasach międzynarodowych z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie stacjonują trzy samoloty Boeing 737-300 i pracuje blisko 100 osób.


Źródło: Norwegian Air Shuttle

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...