QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Usługi prawne direct – nowy sposób świadczenia usług prawnych w Polsce

Obecnie nie jest niczym niezwykłym masowe korzystanie z usług medycznych, rekreacyjnych, księgowych etc. Są one powszechnie dostępne po stosunkowo przystępnych cenach. W ramach określonego pakietu można w każdej chwili zwrócić się do niezbędnego w danym momencie specjalisty. Inaczej jest, a raczej było do tej pory, z usługami prawnymi, które postrzegane są jako drogie i niedostępne dla przeciętnego obywatela, a przez wiele firm traktowane nawet jako kosztowne zło konieczne.


Czym jest usługa prawna direct?

Usługi prawne direct są stosunkowo nowe na polskim rynku i zasadniczo różnią się od tych, które były proponowane do tej pory w polskim internecie. Jednak na świecie jest to rozwiązanie znane i popularne. W Stanach Zjednoczonych z tego typy usług korzysta ponad 115 mln Amerykanów. W Europie takie rozwiązania prawne stosowane są we Francji, Niemczech, Hiszpanii czy Danii. Jest to model biznesowy polegający na sprzedaży usług prawnych w formie pre-paid legal plan. W jaki sposób to działa? Głównym założeniem jest, żeby klient otrzymał produkt najwyższej jakości w racjonalnej cenie. Opłacamy wybrany pakiet usług, z których możemy korzystać w określonym czasie. Może to być na przykład analiza umów, opracowanie umowy, pisma urzędowego, pisma procesowego, umowa sprzedaży komisowej, umowa sprzedaży samochodu, umowa użyczenia, wniosek o nadanie klauzuli wykonalności/prawomocności, pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym, pozew o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego, jak też zwykła porada odnośnie rozwiązania problemu natury prawnej.


Prawnik pierwszego kontaktu

Czy można mieć, tak jak lekarza, prawnika pierwszego kontaktu w dodatku w rozsądnej cenie? Klient podobnie jak przypadku obsługi medycznej kontaktuje się z osobą z biura obsługi, która kieruje jego przypadek do konkretnego specjalisty. Porad udzielają wyłącznie adwokaci, radcowie prawnymi oraz doradcy podatkowi specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa. Każdy z nich równolegle pracuje w kancelarii prawnej i posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Sprawną obsługę klienta, bezpieczną komunikację pomiędzy nim, działem obsługi klienta i prawnikami zapewniają specjalnie tworzone w tym celu narzędzia telefoniczno-informatyczne oparte na najnowszych technologiach. Klient może przesłać dokumenty drogą elektroniczną z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego i spełniającego najwyższe normy zabezpieczeń konta. Konto umożliwia mu dostęp do wszystkich prowadzonych spraw, historii kontaktów z prawnikami. Wszystkie procesy są rejestrowane w specjalnie przygotowanym systemie informatycznym, co gwarantuje mu profesjonalną obsługę, z każdego miejsca na ziemi (z dostępem do telefonu i internetu) i w najkorzystniejszej cenie. Taka forma pozwala klientowi zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas, swój i prawnika, nie wymaga spotkań, na które trzeba dojechać, często z innego miasta. W przypadku usług prawnych direct istnieje możliwość stacjonarnej reprezentacji klienta w sądzie, urzędzie lub innej instytucji, dzięki rozbudowanej sieci zastępstw procesowych.


Głównym środkiem komunikacji jest kontakt telefoniczny, który umożliwia uzyskanie porady niezależnie od miejsca pobytu klienta, co znacznie obniża koszty obsługi, dzięki czemu taka usługa oscyluje w przedziale 50-120 złotych w przypadku osób fizycznych i kilkudziesięciu do kilkuset złotych w przypadku firm, w zależności od ich potrzeb. Dzięki temu usługi prawne w Polsce stają się dostępne dla znacznie większej grupy obywateli.


Autor: Grzegorz Maj, prawnik, Prezes Zarządu w Availo Prawo Direct


Źródło: Availo Prawo Direct

27.01.2014


Tagi: usługa prawna direct