QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Multifunkcjonalny obiekt OVO we Wrocławiu

Z początkiem września przy ulicy Podwale we Wrocławiu ruszy budowa multifunkcjonalnego projektu OVO Wrocław. W skład kompleksu o powierzchni blisko 50 tys. m2 wejdą: hotel DoubleTree by Hilton, apartamenty, powierzchnia handlowa i biurowa. Całkowity koszt inwestycji wynosi 260 milionów złotych. Finansowanie budowy obiektu zapewnił Alior Bank. Inwestor planuje zakończyć budowę za 2,5 roku.Projekt miał zostać uruchomiony kilka lat temu, a hotel udany do użytkowania na Euro 2012. Jednak inwestor wstrzymał realizację inwestycji ze względu ówczesną trudną sytuację na rynku nieruchomości.


Centralną część OVO zajmie luksusowy pięciogwiazdkowy hotel, zarządzany przez grupę Hilton. Operator obiektu wybrał dla Wrocławia ciekawą markę: DoubleTree by Hilton to najlepiej pojęty szyk i luksus, daleki od przytłaczającej niekiedy atmosfery ekskluzywnego miejsca dostępnego jedynie nielicznym. Filozofia DoubleTree opiera się na zapewnieniu gościom maksimum komfortu w przyjaznej, niemal domowej atmosferze. Wrocławski DoubleTree by Hilton pomieści 200 luksusowych pokoi różnego typu oraz rozległe zaplecze konferencyjne z sięgającą 6 metrów wysokości salą balową.


We wrześniu rusza także sprzedaż apartamentów w budynku OVO. - Na trzech kondygnacjach rozmieścimy 140 luksusowych apartamentów. - mówi Ewa Omasta, Sales and Marketing Manager. - Zainteresowanie inwestycją już jest bardzo duże, choć dopiero teraz w pełni prezentujemy, jak będzie wyglądać OVO i co zaoferuje swoim rezydentom.


Autorami projektu OVO Wrocław są Asaf Gottesman i Ami Szmelcman z uznanej na świecie pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture, specjalizują się w projektach na wskroś innowacyjnych i perfekcyjnie wpisanych w wybrane dla nich otoczenie. Według architektów kompleks OVO zlokalizowany na rozległej parceli u zbiegu ulic Traugutta, Krasińskiego i Podwale, stanie się nowym sercem miasta - jego rdzeniem i centralnym punktem.


Na przestrzeni ostatnich lat w koncepcji OVO wprowadzono pewne zmiany, co dało w rezultacie wizję lepszego, bardziej dopracowanego budynku. Jeśli wziąć pod uwagę rozmaite funkcje, projekt jest po prostu bogatszy. Z powodzeniem można pokusić się o stwierdzenie, że twórcy OVO - przez lata poznając preferencje i oczekiwania wrocławian - opracowali projekt w pełni spełniający ich wymagania. W tej konstrukcji nic nie będzie przypadkowe, a każda funkcjonalność, jak i wykorzystana technologia, będą działać na korzyść rezydentów budynku.


Swoistą ciekawostką jest fakt, iż fasada budynku będzie wykończona Corianem lub jego ekwiwalentem. Wynaleziony w roku 1967 przez firmę DuPont, pierwszego na świecie producenta materiałów typu solid surface, Corian zdobył uznanie cenionych architektów i designerów. Dzięki swoim właściwościom elewacja wykonana w technologii Corian - lub jego ekwiwalencie - jest odporna na zabrudzenia, całkowicie obojętna chemicznie i przyjazna środowisku naturalnemu. Za sprawą możliwości stosowania tej technologii, możliwa jest do zrealizowania niemal każda artystyczna wizja - co doskonale zilustruje OVO Wrocław.


Inwestorem OVO Wrocław jest Wings Properties Sp. z o.o., wchodząca w skład powołanej w 2003 roku Star Group Poland. Star Group Poland to jedna z największych grup deweloperskich w Polsce, posiadająca biura we Wrocławiu i Krakowie. W portfolio projektów inwestora znajdują się: The Granary LaSuite Hotel we Wrocławiu, Angel Wawel, Angel Plaza and Angel City w Krakowie, Angel Wings we Wrocławiu i inne.


Źródło: Wings Properties Sp. z o.o.

03.09.2013


Tagi: obiekt wielofunkcyjny, Wrocław, Podwale, OVO, DoubleTree by Hilton


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...