QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Baltic Park Molo w Świnoujściu

Największe centrum hotelowo-apartamentowe na Wybrzeżu z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami powstanie w Świnoujściu. Inwestorem jest Zdrojowa Invest. Koszt budowy I etapu to ponad 200 mln zł


Baltic Park Molo - największe centrum hotelowo-apartamentowe na Wybrzeżu z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami powstanie w Świnoujściu


Cechy wyróżniające Baltic Park Molo to skala, multifunkcyjność i najbardziej prestiżowa lokalizacja – pomiędzy plażą a główną nadmorską promenadą. Projekt obejmuje 2 hotele i budynki apartamentowe, 150-metrową promenadę zwieńczoną molem oraz ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną. W całym kompleksie znajdzie się niemal 600 pokoi i apartamentów w większości z widokiem na morze, w tym na sprzedaż w systemie condo – z możliwością, wynajmu operatorowi-deweloperowi i jednoczesnego korzystania w wybranym przez siebie okresie. Ponadto ponad 3.000 m2 powierzchni handlowo-usługowej przy nowej promenadzie. Harmonogram inwestycji jest bardzo napięty, jeszcze przed tymi wakacjami rozpocznie się komercjalizacja apartamentów i lokali usługowych. W pierwszej kolejności realizowany będzie zespół 2 budynków z 61 apartamentami wakacyjnymi oraz 16 lokalami usługowymi. Niemal równolegle rozpocznie się budowa pierwszego hotelu 5-gwiazdkowego z 352 apartamentami condo, wraz z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, Aquaparkiem i centrum konferencyjnym mogącym pomieścić nawet 1.200 osób. W skład infrastruktury sportowej wejdą boiska, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, siłownia czy fitness. Równocześnie wzdłuż pasażu z powierzchniami handlowymi, na koszt inwestora, powstanie publiczna 150-metrowa promenada prowadząca na plażę, którą uatrakcyjnią multimedialne fontanny. Prace budowlane całego I etapu zostaną zakończone w 2015 roku i to wymóg unijny. Ważną informacją dla lokalnej społeczności są nowe miejsca pracy, a w tym etapie powstanie ich aż ok. 250.


Następnie zrealizowany zostanie drugi hotel 5-gwiazdkowy z planowanymi 174 pokojami i apartamentami, w którym powstaną kolejne miejsca pracy, a w kompleksie będzie ich łącznie ok. 300. Natomiast cały zespół hotelowy będzie wykorzystywał ekologiczne rozwiązania Zdrojowa Eco Friendly.


W ostatnim III etapie powstanie molo będące zwieńczeniem osi architektonicznej zespołu. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2020.


Koszt budowy pierwszego etapu przekracza 200 mln zł, a finansowanie jest już ustalone.


Zdrojowa Invest – lider na rynku condo hoteli w Polsce finalizuje prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy Baltic Park Molo w Świnoujściu. Działka o powierzchni ponad 2,2 ha została odkupiona od Duńczyków w grudniu 2011 roku za ponad 22 mln zł, wraz z przejęciem biura z pracownikami w Świnoujściu. A już w maju 2012 holding wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) ogłosił zwycięzców międzynarodowego konkursu na koncepcję architektoniczną nadmorskiego kompleksu. W wyniku dalszych negocjacji zaprojektowanie Baltic Park Molo powierzono ostateczniej polskiej pracowni PPA Architekci. Wkrótce rozpocznie się budowa całości, w tym jednego z 5-gwiazdkowcych hoteli, sprzedaż apartamentów condo i lokali usługowych, promenady, aquaparku oraz wspólnej części SPA & Wellness, konferencyjnej i sportowej, z miejscami postojowymi. W I etapie za ponad 200 mln zł, min. 25 mln będzie pochodziło z unijnej Inicjatywy JESSICA. Koszt realizacji największego centrum hotelowego na Wybrzeżu przekroczy 250 mln zł.


Źródło: Zdrojowa Invest

23.04.2013


Tagi: Baltic Park Molo, Świnoujście, hotele


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...