QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

InvestExpo Business Meeting – Innowacyjny Dolny Śląsk

W dniu 12 grudnia br. we Wrocławiu odbyła się Konferencja InvestExpo Business Meeting – Innowacyjny Dolny Śląsk! Organizatorem wydarzenia byli Fundacja Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Agencja Andy Hoz.Główne kwestie, jakie stały się przedmiotem wielu dyskusji, w tym również i tych w kuluarach, były trendy występujące w obszarach uznawanych za najszybciej generujące i przyswajające innowacje – nauce, technice oraz komunikacji. Wspólnie zastanawiano się nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogłyby pomóc wyprzedzić konkurencję na danym rynku.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Przemysława Jury, prezesa zarządu Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych dot. przyszłego finansowania projektów innowacyjnych, jak również Piotra Matwieja z Krajowego Punktu Kontaktowego programu na rzecz konkurencyjności i innowacyjności nt. instrumentów finansowych dla innowacji. Wśród pozostałych prelegentów znaleźli się między innymi dr Vogt, który przybliżył zgromadzonym kwestię komercjalizacji badań naukowych oraz Aureliusz Mikłaszewski, który przedstawił pola innowacyjności w energetyce.


Wrocławska konferencja InvestExpo Business Meeting kończy tegoroczny cykl spotkań gospodarczych organizowanych pod wspólną marką InvestExpo. Na kolejne zapraszamy wiosną 2013, które zainauguruje V Forum Gospodarcze InvestExpo.


Źródło: Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych

13.12.2012


Tagi: Wrocław, konferencja, InvestExpo Business Meeting, Innowacyjny Dolny Śląsk