QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

III edycja „Nowoczesne Data Center” już za nami

21 listopada pod patronatem honorowym ISSA oraz Warszawskiej Izby Przedsiębiorców odbyła się kolejna edycja konferencji poświęconej rozwiązaniom dla Data Center zorganizowanym przez zespół MultiTrain Sp. z o.o.


NAJNOWSZE INFORMACJE

W Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” spotkali się liderzy rynku IT, aby nie tylko wymienić się cenną wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim zaprezentować nowe kierunki rozwoju współczesnych technologii. Konferencję uświetnili nie tylko przedstawiciele wiodących polskich producentów, jak również zagraniczni goście.


Mocnym punktem spotkania były wystąpienia merytoryczne, podczas których słuchacze dowiedzieli się m.in. jakie korzyści płyną z inwestycji w bezpieczną i sprawną infrastrukturę przedsiębiorstwa, w jaki sposób właściwie zarządzać centrum danych oraz jak optymalizować zużycie energii i minimalizować koszta utrzymania.


- Konferencja pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z najnowszymi trendami obowiązującymi na rynku Data Center, zarówno w projektowaniu połączeń logicznych jak i w technologiach urządzeń niezbędnych w infrastrukturze tego typu obiektów – mówi Piotr Wójcik, Dyrektor Dywizji UPS w Socomec Polska. – Ci uczestnicy, którzy planują stworzenie swojego Data Center dowiedzieli się na co w szczególności powinni zwrócić uwagę. A ci, którzy już taki obiekt posiadają dowiedzieli się co mogą zrobić by go usprawnić lub lepiej zabezpieczyć.


Zdaniem Krzysztofa Fingasa, Regional Sales Managera w Brocade Polska.


– Pozytywnym zaskoczeniem była wysoka frekwencja w stosunku do założeń: uczestnicy spełniający kluczowe funkcje w swoich organizacjach IT oraz różnorodność sektorów gospodarczych. Również przyjazny klimat otoczenia konferencji sprzyjał interakcjom w czasie przerw.


Projektowanie i budowa Centrów Przetwarzania Danych oraz późniejsze nimi zarządzanie to obecnie jedno z ważniejszych zagadnień z zakresu IT. Obszerny program konferencji „Nowoczesne Data Center” dostarczył uczestnikom nie tylko cennej wiedzy z zakresu interesującej ich tematyki, ale stał się również źródłem informacji na temat wielu praktycznych rozwiązań, zwłaszcza w dziedzinie energooszczędności – podsumowuje Albert Korczak, Product Manager ze Swegon Sp. z o.o.


Spotkanie stało się swoistym „case study w pigułce”, podczas którego uczestnicy mieli okazję wysłuchać uwag ekspertów dotyczących zarówno popularnych i funkcjonujących w przedsiębiorstwach rozwiązaniach, jak i „wkraczającej” na rynek nowej erze wirtualizacji firmowych zasobów oraz cloud computingu. Uzupełnieniem wiedzy z zakresu technologii stały się prelekcje ekspertów niezależnych, którzy zaprezentowali zarówno korzyści inwestycyjne, jak i prawne aspekty związane z bezpieczeństwem przetwarzanych danych.


Tegoroczna edycja konferencji świadczyła o niesłabnącym zainteresowaniu tematyką Data Center oraz postępującej w błyskawicznym tempie ewolucji technologii IT. Jakie rozwiązania zdominują zatem centra danych w przyszłym roku? – dowiemy się z pewnością podczas kolejnej edycji.


Źródło: MultiTrain

27.11.2012


Tagi: konferencja, data center, serwerownie