QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wpływ sportu na sukcesy w biznesie

W dobie zbliżającego się kryzysu, aby uzyskać ponadprzeciętne rezultaty, firmy muszą zaczerpnąć oddech i skupić się na drzemiących w menedżerach zamrożonych możliwościach. Zamiast szukania „szczerozłotych jaj“ powinny efektywniej inwestować w „gęś“. By uzyskać siłę, potrzeba ponownego ładowania akumulatorów. Potrzeba zrozumieć, jakie zachowania lub zwyczaje pozbawiają menedżerów sił. Następny krok to wprowadzenie zmian, bez względu na opór istniejącej kultury organizacyjnej. Istnieje gorąca potrzeba wprowadzania do kultury firm zdrowych rytuałów i zachowań, pozwalających lepiej zarządzać własną wydajnością i regeneracją menedżera.


Fot. Artur Cieślakowski


NAJNOWSZE INFORMACJE

27 listopada w warszawskim Hotelu Lord odbyła się I Konferencja z cyklu Sport w Biznesie. Organizatorami spotkania była Katarzyna Orzeszek i Ewa Czertak, właścicielki firmy Integrity, autorki nowatorskiego programu Olimpijski Program dla Menedżera.


W konferencji udział wzięli praktycy biznesu, menedżerowie wyższego i średniego szczebla oraz osoby zainteresowanych korzyściami, jakie płyną z przeniesienia rozwiązań stosowanych w sporcie zawodowym na grunt praktyki biznesowej.


Menedżer Nowej Ery zna swoje talenty oraz wartości. Samoświadomość Menedżera daje mu podstawę zaufania do siebie i solidne oparcie dla pewności siebie. Indywidualny trening rozpoczyna się od realizacji tego celu. Samoświadomość z kolei jest fundamentem inteligencji emocjonalnej, która w decydujący sposób kształtuje wybitnego menedżera. Artur Partyka, mówiąc o poznawaniu siebie, wymienia na pierwszym miejscu samoświadomość: Wiedza o sobie i świadomość to podstawa sukcesu w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej było w moim sportowej przygodzie. Na uczenie się siebie potrzeba bardzo dużo czasu. Nie chodzi tylko o sprawy czucia swojego ciała, jak reaguje na wysiłek i stres, ale o poznanie najdalszych zakamarków swojej psychiki.


Wśród prelegentów znaleźli się wyjątkowi eksperci z obszaru, zarówno sportu, jak i biznesu m.in. Mik Kuczkiewicz – Prezes Zarządu Hay Group sp. z o.o.; Yann Gontard – Dyrektor Generalny Sodexo Polska sp. z o.o. Gośćmi specjalnymi spotkania był Artur Partyka – Multimedalista Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy oraz Paweł Korzeniowski – medalista i mistrz w pływaniu.


W debacie udział wzięli również: Jerzy Skucha - prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki; Stefan Golonka - prezes Kraft Foods Polska w latach 1992-2012, Andrzej Borczyk, Dyrektor HR Microsoft oraz Sebastian Krzepota – trener sportowy. Była to niezwykła możliwość dyskusji na temat wykorzystania elementów sportu i wpływu profilaktyki zdrowia oraz regularnych ćwiczeń na grunt biznesu, gdzie efektowność i osiąganie najlepszych wyników można porównać do osiągania mistrzostwa w sporcie.


Uczestnicy pierwszej konferencji z cyklu Sport w Biznesie oprócz możliwości udziału w debacie, mogli skorzystać z porad specjalistów: trenera personalnego – Krzysztofa Kubiaka z Holmes Place, dietetyka – Jagody Podkowskiej, mistrza aikido – Sławomira Szewczyka, trenera mentalnego – Dariusza Skorupy. Dodatkową atrakcją wydarzenia była galeria zdjęć, medali i filmów dokumentujących życie mistrzów sportowych wielu dyscyplin, które można było oglądać się przy lampce portugalskiego wina.


Organizatorzy planują już kolejną debatę, w trakcie której znani sportowcy i praktycy biznesu będą dyskutować o wpływie sportu na biznes i zwiększenia efektywności pracy menedżerów.


Partnerami wydarzenia był Polski Związek Lekkiej Atletyki, Hay Group Sp. z o. o., Holmes Place, Polanik, Nutrizone, oraz firma EMInspirations Events & Meetings.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęły magazyny Manager Magazine, Personel Plus, F5 Trend Book, wydawnictwo Wolters Kluwer, Gazeta Finansowa, portale Bankier.pl, Wyborcza.biz, g24.pl, Qbusiness.pl, Biznesnafali.pl oraz PRoto.pl.


Źródło: Integrity

05.12.2012


Tagi: konferencja, Sport w Biznesie


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...