QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

CH Łacina w Poznaniu

Łacina - wielofunkcyjne centrum handlowe nowej generacji - będzie jedynym regionalnym centrum handlowym w województwie wielkopolskim. Obiekt powstanie niemal w samym sercu Poznania, tuż przy Rondzie Rataje i połączy Stare Miasto z jedną z kluczowych dzielnic miasta – Ratajami. Wartość całkowita inwestycji, której oddanie do użytku planowane jest na koniec 2014 roku, to 350 milionów euro.Unikalna oferta handlowa w połączeniu z wyjątkową architekturą

Łacina stanowić będzie przykład śródmiejskiego centrum handlowo-rozrywkowego na europejskim poziomie, w którym istotną rolę odgrywa nowoczesna architektura. Obiekt został zaprojektowany przez światowej klasy projektantów z pracowni architektonicznej RTKL, znanej z realizacji takich projektów jak Arkadia w Warszawie, Metropolis w Moskwie czy też Westfield w San Francisco. Na 98 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej obiekt pomieści 3 najemców głównych, blisko 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików oraz ponad 40 restauracji i kawiarni. Jako jedyne centrum w Poznaniu skupi w jednym miejscu tak wielkich operatorów jak Carrefour, Leroy Merlin czy Van Graff. Na terenie inwestycji powstanie także kino sieci Multikino z 9 salami oraz centrum rozrywki rodzinnej, oferujące atrakcje dla najmłodszych. Przed lokalem Carrefour zlokalizowana zostanie strefa usługowa, a z kolei w pobliżu lokalu Leroy Merlin - strefa poświęcona wystrojowi wnętrz. Na parterze umiejscowione zostaną lokale firm z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Na zewnątrz budynku pojawią się punkty restauracyjne wraz z ogródkami zimowymi i letnimi. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze (z wyjątkiem lokali zajmujących dwa piętra). Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną. Odwiedzający kompleks będą mogli skorzystać także z bezpłatnego parkingu na 3 300 miejsc.


Centrum nowej generacji

Kompleks Łacina pretenduje do miana nowego - po łódzkiej Manufakturze otwartej w 2006 roku i odwiedzanej przez blisko 20 mln klientów rocznie - flagowego projektu Apsys w Polsce. Ze względu na skalę przedsięwzięcia, różnorodność najemców, jak również zastosowanie innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, obiekt stanie się przykładem centrum nowej generacji na skalę nie tylko Poznania i Wielkopolski, ale również całego kraju. Łacina wyróżniać będzie się przeszkoloną fasadą, przestronnymi wnętrzami oraz imponującą Aleją Mody z pierwszymi w Polsce witrynami sklepowymi o niestandardowej wysokości 8 metrów. Zewnętrzna przestrzeń kompleksu zostanie otoczona tarasami i balkonami restauracyjnymi z widokiem na fontanny i amfiteatr, w którym będą odbywać się liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Elementy te wpłyną na miejski charakter Łaciny, która stanie się miejscem spotkań poznaniaków i gości odwiedzających stolicę Wielkopolski.


„Zielone” centrum handlowe

O niekonwencjonalnym podejściu Apsys Polska do poznańskiej inwestycji świadczy także położenie szczególnego nacisku na ekologię, co bezpośrednio przełoży się na późniejsze korzyści związane nie tylko z redukcją kosztów eksploatacji, ale także na zdrowsze i bardziej przyjazne środowisko pracy. Wysoki standard budynku potwierdzony zostanie prestiżowym certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM (ocena bardzo dobry), o który dla CH Łacina ubiega się jego inwestor.


Nowa jakość zakupów

Apsys Polska jest także prekursorem nowych trendów w zakresie funkcjonowania polskich centrów handlowych. Wyjątkowość poznańskiego kompleksu polega na świadczeniu unikalnych usług dla klientów oraz zastosowaniu w nim nowych technologii. Wprowadzone rozwiązania nie tylko usprawnią dokonywanie zakupów i komunikację pomiędzy najemcami a klientami, ale przede wszystkim sprawią, że robienie zakupów stanie się całkowicie nowym doświadczeniem.


Projekt bogaty w multimedialne i oddziaływujące na zmysły elementy będzie miejscem stworzonym do odkryć.


Usługi i nowe technologie zaprojektowane z myślą o komforcie odwiedzających:

  • personel pomocniczy i parkujący, dostawa zakupionych towarów, usługi pralnicze, szewskie, domowe posiłki, opieka nad dziećmi, strefa zabaw dla dzieci, strefa wypoczynkowa, zakupy z osobistym stylistą, system zarządzania ruchem kołowym (inteligentny parking z technologią określania pozycji);
  • spersonalizowane cyfrowe zakupy poprzez aplikację, stronę internetową, media społecznościowe, cyfrowe mapy, panele dotykowe oraz cyfrowe ekrany, sprzęt Wifi, internetowy konsultant, technologie ułatwiające określenie pozycji.

- Centrum Łacina będzie największym miejscem przeznaczonym zakupom w Poznaniu, jak również w całej Wielkopolsce. Łacina to centrum handlowo-rozrywkowe nowej generacji, które będzie wyróżniać się architekturą, ekologicznymi rozwiązaniami i dostępem nowych technologii zakupowych. Pozwolą one naszym klientom na doświadczenie nowej jakości zakupów. Łacina zapewni, dzięki 3 najemcom głównym, 40 lokalom o średniej i wielkiej powierzchni, 230 butikom oraz 30 restauracjom i kawiarniom, jedną z największych ofert handlowych w Polsce. Będzie miejscem, gdzie Wielkopolanie będą mogli nie tylko zrobić kompleksowe zakupy w wyjątkowej i innowacyjnej przestrzeni z użyciem nowych technologii, ale też spotkać się z przyjaciółmi i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych - mówi Fabrice Bansay, Prezes Zarządu Apsys Polska.


- W budowę centrum zaangażowanych zostanie ponad 3 000. pracowników. Z kolei już po otwarciu obiektu zatrudnionych w nim będzie aż 3 500. poznaniaków. Budowa Łaciny jest ściśle związana z koncepcją urbanizacji dzielnicy Rataje, zainicjowanej jeszcze w latach sześćdziesiątych. Warto podkreślić, że projekt zakłada również rozbudowę układu komunikacyjnego związanego z powstaniem centrum, co wpłynie na atrakcyjność tego rejonu dla innych potencjalnych inwestorów – dodaje Fabrice Bansay.


Źródło: Apsys Polska

11.09.2012


Tagi: centrum handlowo-rozrywkowe, Łacina


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...