QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Można zarobić na lotniczym transporcie

1 mln 84 tys. pasażerów obsłużyło warszawskie Lotnisko Chopina w lipcu 2012 r. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano wzrost o 8,8%. Równie optymistycznie prezentują się dane dotyczące lotniczego transportu cargo. Tylko w ciągu I półrocza br. w ruchu międzynarodowym przewieziono niemal 21 tys. ton towarów. Wzrost obrotów w obrębie tego sektora usług stanowi także szansę na rozwój dla polskich firm spedycyjnych, wyspecjalizowanych w usługach z zakresu obsługi transportu lotniczego.


NAJNOWSZE INFORMACJE

- Lotniczy transport towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój wymiany handlowej we współczesnej gospodarce – mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu notowanej na rynku NewConnect spółki Uboat Line S.A. – Doceniamy potencjał tego segmentu na rynku usług spedycyjnych, dlatego stworzyliśmy sieć przedstawicielstw na największych lotniskach w Polsce. Nasze działania przyniosły zadawalające efekty, które zyskały swoje odzwierciedlenie także we wzroście przychodów wypracowywanych przez naszą spółkę. W przyszłości będziemy konsekwentnie rozwijać ofertę, związaną z obsługą transportu lotniczego, m.in. dzięki temu zyski Uboat Line S.A. wyraźnie wzrosną.


Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku towarów ponadgabarytowych oraz niebezpiecznych, których transport wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia, a także podczas przewozu ładunków wymagających transportu w suchym lodzie, które muszą być dostarczone do odbiorców w ciągu maksymalnie 48 godzin, w przeciwnym razie stracą swoje właściwości. Fracht drogą powietrzną jest idealnym rozwiązaniem także w przypadku opóźnień w produkcji, awarii lub konieczności szybkiego transportu towaru na dużą odległość.


Równie istotne znaczenie ma fakt, że fracht lotniczy pozwala na łatwą kontrolę wszystkich procesów logistycznych w firmie, dzięki którym można zapobiec opóźnieniom na taśmach produkcyjnych lub w dostawach do poszczególnych odbiorców. Niezawodność frachtu lotniczego sprawdza się zwłaszcza w przypadku towarów wymagających szybkiej i terminowej dostawy, do których należą między innymi towary sezonowe, części zamienne, czy farmaceutyki, które muszą być przewożone w jak najkrótszym czasie i wymagają kontrolowanej temperatury. Istotny czynnik, ułatwiający rozwój tego segmentu usług spedycyjnych w Europie stanowi gęsta sieć połączeń lotniczych, która umożliwia szybkie przewozy oraz odbiory towarów.


Fracht lotniczy jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Terminowość oraz precyzyjność dostaw odgrywa kluczową rolę m.in. w branży samochodowej, gdzie komponenty do produkcji muszą szybko trafić do fabryki, a jakiekolwiek opóźnienie może wstrzymać całą linię produkcyjną, generując ogromne straty.


Bardzo ważną rolę odgrywa operator logistyczny, który dzięki odpowiedniej komunikacji między klientem, a spedytorem, dba o sprawny przebieg wszystkich procesów logistycznych.


Źródło: Uboat Line S.A.

24.08.2012


Tagi: transport lotniczy, fracht lotniczy


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...