QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Rekordowe przeładunki kontenerów w bałtyckich portach

8.76 mln TEU, to ilość kontenerów przeładowana w bałtyckich portach w 2011 roku. Oznacza to, że został przekroczony rekordowy wynik z 2008 roku, kiedy przeładowano 8 mln TEU. Liderem basenu Morza Bałtyckiego, w obrocie kontenerowym, jest Rosja. W 2011 roku udział w rynku rosyjskich portów nad Bałtykiem osiągnął poziom 30,6%.


NAJNOWSZE INFORMACJE

Analitycy spodziewają się zadawalającego wyniku także w 2012 roku. Wiele wskazuje, że będzie to bardzo dobry okres, pod względem przeładunku kontenerów.


- Dynamiczny rozwój rynku przeładunków kontenerowych w rejonie Morza Bałtyckiego stanowi dla naszej spółki dobrą okazję do zwiększenia przychodów, którą z powodzeniem wykorzystaliśmy - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu notowanej na rynku NewConnect spółki Uboat Line S.A. – Pozyskujemy coraz więcej zleceń związanych z obsługą transportu kontenerowego, ponieważ oferujemy najwyższy poziom usług, który zapewnia sieć własnych agentów nadawczo-odbiorczych rozlokowanych na całym świecie. Dzięki temu prowadzimy stały monitoring przesyłanych towarów, co znacznie usprawnia ich transport. Równie istotne znaczenie ma fakt, że nasze doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach umożliwiło wypracowanie procedur, umożliwiających szybkie sprowadzenie, z dowolnego miejsca na świecie, do Polski towaru o dowolnej masie i gabarytach.


W regionie Morza Bałtyckiego, istnieje ponad 50 portów morskich, które zajmują się obsługa kontenerów. Jednak większość ruchu (94,5%) koncentruje się w 20 największych ośrodkach. Kluczową pozycję w obsłudze kontenerów zajmuje St. Petersburg. Na ten port przypada około jednej czwartej kontenerów przeładowywanych w bałtyckich portach.


W roku 2011 największy wzrost przeładunków miały porty w St. Petersburgu, Gdańsku i Gdyni. Najszybciej rozwijającym się terminalem kontenerowym był Kaliningrad Sea Commercial Port, który zanotował, w 2011 roku, wzrost w ruchu kontenerowym, o 152%. Aktualnie bałtycki rynek kontenerowy obsługiwany jest przez 24 operatorów, którzy dysponują flotą 153 kontenerowców o łącznej ładowności 164.4 tys. TEU. Szacuje się, że w 2011 roku łączna ilość ładunków skonteneryzowanych przetransportowanych drogą morską osiągnęła poziom około 1,47 bln ton. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilości w TEU morskie przewozy kontenerowe na świecie wzrosły o 8,1% i wyniosły 151,5 mln TEU w 2011 r. Natomiast światowy przeładunek kontenerów wzrósł o 8% i osiągnął nowy rekord 605 mln TEU.


Źródło: Uboat Line S.A.

28.06.2012


Tagi: przeładunki, polskie porty, transport kontenerowy


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...