QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Uboat Line SA rozpoczyna działalność w Indiach

Uboat Line - notowany na rynku NewConnect podmiot z branży transportowej zamierza powołać do życia nowe podmioty, dzięki którym rozszerzy zakres działalności zarówno pod względem zasięgu geograficznego, jak i oferty usługowej. Pierwszy z planowanych podmiotów to spółka w Indiach, która zajmie się organizacją transportu morskiego i intermodalnego. Drugi podmiot to zarejestrowana w Krakowie spółka Nauti Yacht Club, która ma zająć się organizacją zakrojonych na szeroką skalę usług turystycznych. W obu firmach Uboat Line będzie miał większościowe udziały.


NAJNOWSZE INFORMACJE

Strategia przyjęta przez Uboat Line zakłada stały rozwój i aktywność dostosowaną do potrzeb rynku. Z tego względu firma, która na początku bieżącego roku zadebiutowała na rynku NewConnect, zdecydowała sie na utworzenie nowego podmiotu działającego w branży transportowej w zakresie organizacji przepraw towarowych o zasięgu światowym.


- Indie to jeden z najszybciej rozwijających się pod względem gospodarczym partnerów handlowych Europy. Tamtejszy rynek ma ogromny potencjał, który Uboat Line pragnie wykorzytstać, tym bardziej, że polsko - indyjska współpraca gospodarcza tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Z tego względu zdecydowaliśmy się na otwarcie podmiotu zależnego, który będzie reprezentował nasze interesy na tamtejszym rynku. Jest to - w naszej ocenie - optymalna forma działalności na subkontynencie indyjskim, ze względu na specyfikę kulturową tego regionu, w którym najlepsze efekty osiąga się poprzez dugotrwałą i stałą obecność - mówi Grzegorz Misiąg, Prezes Zarządu. – Ponadto w lutym tego roku zamierzamy uruchomić kolejną spółkę córkę, która rozszerzy nasz core biznes o usługi turystyczne obejmujące przede wszystkim aktywny wypocznek dla osób lubiących przgodę oraz ciekawych nowych miejsc i kultur - dodaje Prezes Misiąg.


Oferta powstającej pod skrzydłami Uboat Line spółki będzie obejmować kompleksową organizację rejsów na jednostkach pływających różnego typu, głównie na Karaibach, Wyspach Kanaryjskich, Chorwacji i w Tajlandii. Ponadto Nauti Yacht Club będzie koordynować czarter jachtów o światowym zasięgu, sprzedaż biletów na rejsy wycieczkowe oraz pobyt w kurortach na całym świecie, jak również organizować wyjazdy integracyjne dla firm i szkolenia żeglarskie. Konsultanci firmy będą zajmować się organizacją transportu lotniczego i lądowego dostosowanego do potrzeb indywidualnych klientów, w tym wypożyczaniem śmigłowców typu Eurokopter, Bell, Robinson i samolotów: Cesna i Piper. Decyzja o powołaniu spółki jest wynikiem przede wszystkim rosnącego zapotrzebowania na usługi turystyczne obejmujące niestandardowe formy wypoczynku wśród Polaków.


Nowe aktywności Uboat Line związane z rynkiem indyjskim uzasadnia rosnąca pozycja gospodarcza Indii (w 2010 roku wg danych MFW dziesiąta pozycja) oraz fakt, że Unia Europejska jest największym partnerem gospodarczym tego państwa. Dla Wspólnoty Indie to ósmy pod względem wartości wymiany handlowej partner. Wartość europejskiego importu z Indii po ośmiu miesiącach 2010 roku przekroczyła 21 mld euro, eksporu do Indii - 22 mld euro. Obecnie pomiędzy partnerami prowadzone są rozmowy mające doprowadzić do podpisnia umowy o wolnym handlu, których skutkiem powinno być zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej do poziomu 160 mld euro do 2015 roku.


Uboat Line to powstałe w 2008 roku przedsiębiorststwo specjalizujące się w organizacji przepraw promowych, transportu intermodalnego oraz dostarczania usług dla branży TSL na terenie Europy. W 2011 roku Uboat Line uruchomił międzynarodowe call center w Gliwicach zajmujące się obsługą europejskich klientów Spółki oraz podmiot zależny w Hamburgu - Oliwia Trans GmBH, który specjalizuje się z pozyskiwaniu klientów na rynku niemieckim. W styczniu 2012 roku Uboat Line zadebiutował na rynku NewConnect, pozyskując 2,5 mln zł z oferty prywatnej.


Źródło: Uboat Line

17.01.2012


Tagi: transport, spółka w Indiach


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...