QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku

Przy alei Grunwaldzkiej 107/109 w dzielnicy Wrzeszcz, Firma Hines zrealizuje nowoczesny budynek biurowy z częścią usługową, który zaoferuje najemcom ponad 15.000 metrów kwadratowych powierzchni w standardzie klasy A. Nowy obiekt będzie nosił nazwę Centrum Biurowe Neptun.Najnowsze informacje

Centrum dostarczy na rynek 15.300 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 18 kondygnacjach biurowych. Na parterze budynku znajdować się będzie reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku. Takie rozwiązanie pozwoli zrezygnować z organizacji tego typu przestrzeni na powierzchni najemcy, a tym samym przełoży się bezpośrednio na efektywność powierzchni biurowej oraz zmniejszenie kosztów najmu. Udało się tutaj także wygospodarować miejsce na restaurację oraz funkcje uzupełniające takie jak kawiarnia oraz salon prasowy.


W zakresie rozwiązań architektonicznych, przeszklenie fasady na pełnej wysokości pomieszczeń biurowych gwarantować będzie nie tylko wspaniałe widoki ale przede wszystkim doskonałe doświetlenie stanowisk pracy światłem naturalnym. Wielkość powierzchni na kondygnacjach biurowych (od 798 m2 do 1.024 m2) umożliwi elastyczny podział na moduły, które dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb każdego najemcy. Podniesione podłogi oraz podwieszane sufity zapewnią swobodną dystrybucję systemów budynkowych i okablowania strukturalnego, jak również ułatwią przeprowadzenie zmian aranżacji pomieszczeń biurowych w trakcie trwania umowy najmu. Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna Aedas, wybrana przez Hines w wyniku konkursu przeprowadzonego na początku 2010 roku. Firma Aedas, jest częścią międzynarodowej grupy Aedas CE, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projektowania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie i obu Amerykach.


Dla rozpoczętej inwestycji deweloper planuje uzyskać certyfikat BREEAM przyznawany tzw. zielonym budynkom. BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) to światowy lider i jedna z najbardziej rozpoznawalnych metod oceny klasyfikacji proekologiczności budynków. BREEAM wyznacza standardy najlepszych praktyk w zrównoważonym budownictwie, będąc jednocześnie wiarygodnym miernikiem długofalowej wydajności budynków. Uzyskanie certyfikatu BREEAM wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów dotyczących zarówno aspektu energooszczędności, jak również całego systemu zarządzania, począwszy od fazy konstrukcyjnej poprzez kontrolę nad funkcjonowaniem budynku w trakcie jego komercjalizacji. Do projektów zrealizowanych przez Hines w Polsce i mogących pochwalić się certyfikatem BREEAM należy budynek Sterlinga Business Center w Łodzi.


Prace budowlane powierzono firmie Budimex S.A., która w najbliższych dniach rozpocznie prace rozbiórkowego dawnego Domu Handlowego Neptun. Zgodnie z założonym harmonogramem inwestycja zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2014 roku. Na lokalizację projektu Hines wybrał ponownie dzielnicę Wrzeszcz, w której firma zrealizowała już projekt apartamentowy Quattro Towers. Dzielnica Wrzeszcz należy obecnie do jednej z najbardziej atrakcyjnych i dynamicznie rozwijających się lokalizacji w Gdańsku pod względem oferowanych powierzchni biurowych oraz mieszkaniowych.


Centrum Biurowe Neptun powstanie w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Gdańsku. Inwestycja realizowana będzie w dzielnicy Wrzeszcz, przy alei Grunwaldzkiej 107/109, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Atutem lokalizacji projektu jest dogodny dojazd ze wszystkich części miasta zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej (przystanki autobusowe i tramwajowe bezpośrednio przy alei Grunwaldzkiej). Szybka Kolej Miejska (SKM) - zaledwie 300 m od budynku - zapewnia doskonałe połączenie z innymi dzielnicami Gdańska, w tym z historycznym centrum, a także z Gdynią i Sopotem. Sąsiadująca z aleją Grunwaldzką ulica Słowackiego zapewnia bezpośredni dojazd do międzynarodowego lotniska w Rębiechowie, pozwala również dojechać do obwodnicy trójmiejskiej.


Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Zakres dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych to 1.126 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 42 mln km2, w tym powierzchnie w sektorze mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.


Hines posiada swoje biura w 107 miastach w 18 krajach kontrolując aktywa o wartości około 23.7 miliardów USD co czyni z firmy jedną z największych na globalnym rynku nieruchomości. Biuro regionalne Hines w Polsce zostało założone w 1997 roku w Warszawie. Od tego momentu Hines Polska prowadzi działania na polskim rynku nieruchomości realizując projekty inwestycyjne w największych miastach Polski.


Hines należy do jednej z najbardziej ekologicznych firm na świecie, działających na rynku nieruchomości. W roku 2011 Hines, po raz czwarty, został wyróżniony przez EPA tytułem ENERGY STAR Sustained Excellence. Jest również liderem w programach Green Building Council’s w Stanach Zjednoczonych.


Źródło: Hines

28.11.2011


Tagi: Gdańsk, Wrzeszcz, biurowiec klasy A


Udostępnij

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...