QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Wroclaw Business Garden

Park biznesowy Business Garden Wrocław będzie składał się z 8 budynków, które łącznie dostarczą 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni głównie biurowej.Najnowsze informacje

Będzie on trzecim i jednocześnie największym projektem realizowanym pod marką Business Garden. Inwestycja planowana jest na działce o powierzchni 7 hektarów. Pierwsze budynki przynależące do kompleksu mają zostać oddane do użytku w 2014 roku. Business Garden Wrocław będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Dąbrówki, w pobliżu stacji PKP Mikołajów, naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia.


W konkursie na najlepszy projekt, architekci z zespołu APA Wojciechowski zostali wybrani na autorów koncepcji trzeciego przyjaznego środowisku parku biznesowego SwedeCenter w Polsce we Wrocławiu.


Business Garden Wrocław, Business Garden Warszawa i Business Garden Poznań będą zrealizowane pod kątem otrzymania certyfikatu LEED – Leadership in Energy and Environmental Design. Certyfikat ten potwierdza wykorzystania przyjaznych środowiskowo materiałów i rozwiązań. Budynki nim opatrzone charakteryzować będzie wysoka jakość komponentów, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów, odzyskujących wodę (w tym deszczówkę), kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.


SwedeCenter jest inwestorem i deweloperem nieruchomości komercyjnych, aktywnym w tych segmentach na rynku polskim. Spółka działa na terenie naszego kraju od wczesnych lat dziewięćdziesiątych wraz z nadrzędną jej spółką Polprop Holding z grupy Inter IKEA. Spółka dotychczas ukończyła szereg inwestycji biurowych takich jak SwedeCenter, Business Centre I i II, N21 oraz Cracovia Business Center (tak zwany ‘Błękitek’) w Krakowie. Projekty te odróżnia zawsze atrakcyjność lokalizacji oraz elastyczność aranżacji docelowych przestrzeni przeznaczonych pod komercjalizację. W swoich nowych projektach SwedeCenter koncentruje się rozwiązaniach ekologicznych i zrównoważonych formach budownictwa. Te innowacyjne przedsięwzięcia mają za zadanie tworzyć idealne miejsca pracy, generując jednocześnie oszczędności w konserwacji budynków. Spółka zaangażowana jest w inwestowanie w nieruchomości i budowy w głównych miastach Polski.


Źródło: SwedeCenter

18.10.2011


Tagi: Wroclaw Business Garden, biurowce


Udostępnij

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE