QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Chmielna 25 w Warszawie

Prestiżowa lokalizacja w samym sercu Warszawy, unikatowa i nowoczesna architektura, historyczne sąsiedztwo, ekologiczny certyfikat LEED – to tylko niektóre atuty nowej inwestycji firmy LHI sp. z o.o. Chmielna 25 będzie budynkiem biurowo-usługowym, którego realizacja rozpocznie się jesienią br., zakończenie planowane jest na II kwartał 2013 roku.Kolejna inwestycja LHI sp. z o.o. zaczerpnie nazwę od ul. Chmielnej 25, przy której będzie się znajdować. Doskonale zlokalizowana w centrum stolicy, przy głównej pieszej arterii komunikacyjnej warszawiaków, ma szansę stać się nowym charakterystycznym punktem w przestrzeni miejskiej. Budynek, od strony ul. Chmielnej równie wysoki co sąsiednie kamienice będzie precyzyjnie wpasowany w istniejącą linię zabudowy. Wyższa część budynku zlokalizowana zostanie w głębi działki, co nie będzie zauważalne z perspektywy przechodnia. Dzięki temu nie zostanie zaburzony charakter śródmiejskiej architektury.


Siedmiokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 7 135 mkw. powstanie na 1 242 metrowej działce. Poziom -1 oraz parter zostały przeznaczone na działalność handlowo-usługową, na piętrach od pierwszego do szóstego znajdzie się przestrzeń biurowa. Powierzchnia komercyjna wyniesie 5 731 mkw., z czego część biurowa zajmie 3 852 mkw., a część handlowo-usługowa 1 791 mkw. Parking na poziomie -2 przewidziano na 25 miejsc postojowych, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro architektoniczne Bulanda, Mucha – Architekci Sp. z o.o.


Budynek Chmielna 25 będzie biurowcem klasy A z funkcją handlową. Inwestor ubiega się o przyznanie obiektowi certyfikatu ekologicznego LEED w klasie Gold. Ten prestiżowy certyfikat uzyskują wyłącznie te budynki, które są całkowicie przyjazne środowisku naturalnemu, tzn. dysponują nowoczesnymi rozwiązaniami pozwalającymi m.in. obniżyć zużycie energii i wody, nie tylko w trakcie użytkowania, ale już na etapie budowy. Do tej pory w Europie przyznano tylko kilkanaście takich certyfikatów.


Estetyczna i lekka fasada biurowca przy Chmielnej 25 z kolorowymi elementami nawiązuje do architektury domów handlowych przy Marszałkowskiej, które zamykają perspektywę ul. Chmielnej. Gra światła na tektonicznych rzeźbieniach elewacji za dnia oraz odpowiednia nocna iluminacja dodatkowo podkreślą dynamiczny charakter budynku, który dzięki temu będzie atrakcyjnym punktem w pierzei ulicy, przyciągającym wzrok przechodniów.


Inwestor dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę. Prace rozpoczną się jesienią br. po wyłonieniu generalnego wykonawcy i potrwają około 18 miesięcy, ich zakończenie planowane jest na połowę 2013 r. Budowa będzie wykonywana technologią górniczą, w technice ścian szczelinowych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 80 mln zł.


LHI sp. z o.o. jest spółką należącą do Grupy LHI. W Polsce funkcjonuje od 1995 r., do lutego 2011 r. pod nazwą LHI Leasing Polska sp. z o.o., będąc przez wiele lat liderem polskiego rynku leasingu nieruchomości. Do tej pory zrealizowała transakcje o wartości ponad 6,7 miliardów złotych. Tworzy i oferuje alternatywne formy finansowania nieruchomości – jako organizator, współinwestor, inwestor. W ostatnim czasie LHI rozszerzyło ofertę o realizację przedsięwzięć sektora publicznego, szczególnie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, takich jak projektowanie, budowa, finansowanie i zarządzanie obiektami użyteczności publicznej, realizację projektów rewitalizacyjnych oraz wsparcie innych inicjatyw rozwoju regionalnego. Grupa LHI działa od ponad 37 lat oferując szerokie spektrum rozwiązań finansowo-leasingowych dla przedsiębiorstw, sektora państwowego i inwestorów. Jest jedną z dobrze rozpoznawalnych marek finansowych na rynku niemieckim.


Źródło: LHI sp. z o.o.

01.10.2011


Tagi: Warszawa, Chmielna 25, biurowiec


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...