QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Aquarius Business House we Wrocławiu

Spółka Echo Investment - jeden z największych w Europie deweloperów, znany we Wrocławiu z realizacji Pasażu Grunwaldzkiego i osiedla mieszkaniowego Przy Słowiańskim Wzgórzu - uzyskała pozwolenie na budowę Aquarius Business House - biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia u zbiegu ulic Swobodnej i Borowskiej.Aquarius Business House to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, oferujący szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa i kontroli dostępu, a także rozwiązania technologiczne pozwalające w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami. Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Powierzchnia biurowa całego obiektu to 25 000 mkw.


Budynek realizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Swobodnej i Borowskiej. Sąsiedztwo inwestycji to: Stare Miasto, Teatr Polski, Filharmonia Wrocławska, centrum handlowe Arkady, hotele - m.in. Novotel, Polonia, Holiday Inn, a także liczne instytucje finansowe i urzędy. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska, autostrady i głównych dróg wyjazdowych. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w pobliżu znajduje się kilkanaście przystanków tramwajowych i autobusowych.


Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów zaoferują łącznie 412 miejsc: 265 w parkingu kubaturowym, 97 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym. Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w maju 2011 roku i zakończy w październiku 2012 roku. Następnie – w listopadzie 2012 roku – rozpocznie się drugi etap, którego zakończenie zaplanowano na luty 2014 roku.


W zespole biurowym Aquarius Business House zaplanowano szereg funkcji dodatkowych, jego użytkownicy będą mogli korzystać m.in. z przychodni medycznej, lunch baru, restauracji, kawiarni, saloniku prasowego, fitness clubu, a osoby dojeżdżające do pracy na rowerach z - przygotowanych specjalnie z myślą o nich - parkingu i szatni wyposażonej w prysznice.


Powierzchnie biurowe zaprojektowano w układzie otwartego planu, co przy dużej dostępności światła naturalnego zapewni użytkownikom elastyczność aranżacji i duży komfort pracy. Biura - zgodnie z obowiązującymi, najwyższymi standardami - wyposażone będą w podniesione podłogi, podwieszane sufity i klimatyzację opartą o systemy czterorurowe.


Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Realizowane przez Echo Investment biura to nowoczesne, „inteligentne” budynki z rozbudowaną siecią najnowszych rozwiązań technologicznych. Dotychczas firma zrealizowała w 6 miastach 15 projektów biurowych (z powierzchniami biurowymi w zespołach biurowo-mieszkalnych) o łącznej powierzchni użytkowej blisko 260 tys. mkw. Do największych i najbardziej prestiżowych inwestycji biurowych należą projekty zrealizowane w Warszawie: Park Postępu, City Gate, Centrum Olimpijskie, kompleks Athina Park, a także łódzkie Centrum Biznesu, Malta Office Park w Poznaniu, Avatar w Krakowie czy szczeciński Oxygen. Na wrocławskim rynku spółka Echo Investment obecna jest od 2007 roku, kiedy to zakończyła się realizacja centrum handlowo-rozrywkowego „Pasaż Grunwaldzki”. Obecnie spółka Echo Investment, która jest właścicielem obiektu, planuję jego rozbudowę. We Wrocławiu prowadzony jest również projekt mieszkaniowy - osiedle „Przy Słowiańskim Wzgórzu” zlokalizowane w centrum przy ul. Jedności Narodowej.


Źródło: Echo Investment SA

19.05.2010


Tagi: Wrocław, biurowiec klasy A, Aquarius Business House


Udostępnij

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE