QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Biurowiec Eurocentrum w Warszawie

Eurocentrum, największy budynek biurowy klasy A+ w Warszawie zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich, będzie obiektem certyfikowanym w systemie LEED. Kompleks zaoferuje największą w Warszawie powierzchnię biurową na jednym piętrze – 4 800 mkw. Obiekt otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę. Obecnie trwają prace związane z wyborem generalnego wykonawcy. Inwestorem projektu jest fundusz CP Realty II należący do Grupy Capital Park.


Wizualizacja biurowca Eurocentrum od strony południowej


Eurocentrum to piętnastokondygnacyjny biurowiec o całkowitej powierzchni najmu około 66 400 mkw., w tym 64 200 mkw. powierzchni biurowej i 2 200 mkw. dla handlu i usług. Funkcjonalność i komfort pracy w Eurocentrum zagwarantują m.in. pasaż handlowo-usługowy i wewnętrzne patia z zielonymi ogrodami. Do dyspozycji najemców będzie trzykondygnacyjny parking podziemny, liczący aż 612 miejsc postojowych oraz 162 miejsca postojowe naziemne, w tym 112 ogólnodostępnych miejsc dla najemców i ich klientów oraz 50 miejsc płatnych.


Rozwiązania przestrzenne i techniczne pozycjonują Eurocentrum wśród najlepszych warszawskich budynków biurowych klasy A+. Lokalizacja budynku w pobliżu placu Zawiszy i dworca Warszawa Zachodnia zapewni doskonały dojazd zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.


Autorem projektu Eurocentrum jest uznana pracownia PRC Architekci.


Inwestor Eurocentrum ubiega się o certyfikat LEED, czyli najszybciej na świecie rozwijający się system certyfikacji budynków pod względem rozwiązań proekologicznych. Eurocentrum stara się o certyfikat na poziomie Gold w zakresie tzw. „shell and core”, co oznacza, że oceniane będą nie tylko zastosowane rozwiązania, technologie czy instalacje, ale także ich efektywne funkcjonowanie. Proces certyfikacji rozpoczyna się już na etapie wstępnego projektowania, poprzez sprawdzenie rozwiązań zawartych w projekcie, a kończy na potwierdzeniu wykonania budynku wg rozwiązań deklarowanych w projekcie.


O Inwestorze

Grupa Capital Park aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 2005 roku, inwestując wspólnie z międzynarodowym funduszem private equity Patron Capital Partners, dysponującym kapitałem w kwocie ponad 1,7 mld EUR. W ramach funduszy CP Realty I i CP Realty II Grupa Capital Park i Patron Capital Partners stworzyły portfel inwestycyjny składający się na ponad 353 000 mkw. powierzchni biurowej, handlowej, mieszkaniowej w budynkach istniejących i przeznaczonych do realizacji.


Źródło: Grupa Capital Park

11.03.2011


Tagi: Warszawa, biurowiec, powierzchnie biurowe, certyfikacja LEED


Udostępnij

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE