QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Arkońska Business Park w Gdańsku

W skład Arkońska Business Park wchodzi 5 budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni 29.900 m2. Pierwsza faza została oddana do użytku w 2008 roku i oferuje 11.250 m2 wysokiej klasy biur, których najemcami są prestiżowe firmy takie jak Bank BPH, First Data, IBM, Deloitte, BZ WBK, Schneider Electric oraz Mercor. Druga faza Arkońska Business Park została ukończona na przełomie 2009 i 2010 roku oferując 18.650 m2 powierzchni biurowej, której 50% zostało już wynajęte Agencji Rozwoju Pomorza, Grupie Implix, PZU S.A., Synopsys Poland, PLAY, Xelion Doradcy Finansowi oraz La Cantina.Kompleks Arkońska Business Park (ABP), zapewniający nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne, mieści się przy ulicy Arkońskiej, w północnej części Gdańska. Dynamicznie rozwijający się rejon uznawany jest za centrum Trójmiasta ze względu na bliskość Sopotu oraz Gdyni. Ze względu na swoją lokalizację, okolica urasta również do rangi centrum biznesowego.


Torus Sp. z o.o. Sp. k. jest firmą deweloperską powstałą w 2002 r. w Gdańsku. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni biurowych, jednakże w ostatnich latach rozszerzyła zakres swojej działalności i z powodzeniem realizuje projekty mieszkaniowe, hotele i obiekty magazynowe. Wszystkie inwestycje sygnowane marką Torus oferują nowoczesne rozwiązania i wysoką funkcjonalność. W portfolio spółki znajduje się obecnie 8 budynków biurowych, 3 hotele, 3 budynki mieszkalne oraz centrum logistyczno-magazynowe – w sumie ponad 50.000 m2 powierzchni. Obecnie spółka zatrudnia 42 pracowników.

Plany rozwojowe spółki przewidują dalsze inwestycje, głównie na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma jest na etapie projektowania dużej i nowoczesnej inwestycji - kompleksu wielofunkcyjnego w Gdańsku.


Firma CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles, jest jedną z 500 najlepszych firm świata znajdujących się na listach sporządzonych przez magazyn Fortune oraz agencję ratingową Standard & Poor`s. To największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2010 roku). CB Richard Ellis zatrudnia około 31.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CB Richard Ellis obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.


Źródło: CB Richard Ellis

07.03.2011


Tagi: Gdańsk, biurowce, komercjalizacja


Udostępnij

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE