QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Adam Michnik gościem specjalnym Loży Dolnośląskiej BCC

17 stycznia br. odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Dolnośląskiego Salonu Gospodarczego organizowanego przez Lożę Dolnośląską BCC. Gościem specjalnym spotkania był redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik, który w swoim wystąpieniu zadał pytanie: jacy ludzie, taki kraj czy jaki kraj, tacy ludzie?Adam Michnik w swoim przemówieniu przypomniał o znaczeniu wyborów z 4 czerwca 1989 roku oraz podkreślił ich rolę w zmianach, jakie miały miejsce nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie po upadku komunizmu. Apelował o autentyczność gospodarki rynkowej i systemu parlamentarnego, zwracając uwagę, że po 1989 nie wykształciła się lepsza forma rządów. Naczelny „Gazety Wyborczej” zauważył, jak ciężko jest być w Polsce przedsiębiorcą. – W Polsce niebezpiecznie jest odnieść sukces – powiedział Adam Michnik. – Społeczeństwo niestety uważa, że jak ktoś ma pieniądze, to pewnie je ukradł – dodał.


Redaktor wspomniał o sytuacji i wizerunku Polski w świecie, postawił pytanie o przyszłość naszego kraju. - Kraj jest dobry, ludzie też są dobrzy pod warunkiem, że nie oglądają telewizji – żartował Adam Michnik. Zwrócił również uwagę na potrzebę wykształcenia społeczeństwa obywatelskiego, zbudowanego na wzajemnym szacunku i zaufaniu.


Po wystąpieniu Adama Michnika rozpoczęła się dyskusja na tematy poruszane w czasie przemówienia. Wymiana opinii dotyczyła zmian w Polsce po 1989 roku oraz szans stawianych obecnie przed Polską. Prezesi poruszali m.in. rolę Chin we współczesnej gospodarce światowej, głównie w kontekście przenoszenia tam produkcji oraz idei wolności. Pytano czy niewolne państwo może rządzić światową gospodarką.


Na spotkaniu Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC przedstawił pomysł nowego projektu Forum Społeczno-Gospodarczego, które ma być fundamentem dla budowy lokalnego społeczeństwa obywatelskiego. Tym samym Loża Dolnośląska BCC rozszerza swoje zainteresowania na sprawy społeczne, stając się oparciem dla inicjatyw oddolnych i organizacji pozarządowych.


Źródło: Loża Dolnośląska BCC

20.01.2011


Tagi: Loża Dolnośląska BCC, Adam Michnik


Udostępnij


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...