QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Brama Portowa w Szczecinie

Projekt obejmuje budowę dwóch budynków biurowych, których nazwa pochodzi od bardzo rozpoznawalnej w mieście lokalizacji – Pl. Bramy Portowej. Zakończenie inwestycji Brama Portowa I i Brama Portowa II planowane jest do końca 2012 roku. Inwestorem jest firma SwedeCenter, a generalnym wykonawcą firma Hochtief.Brama Portowa, najwyższej klasy kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu 13.000 m2, został zaprojektowany zgodnie ze światowymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Brama Portowa I to budynek oferujący 6.750 m2 powierzchni biurowej oraz 1.600 m2 nowoczesnej powierzchni handlowo – usługowej. W budynku Brama Portowa II łączna powierzchnia biurowa wyniesie 4.000 m2, a 680 m2 przeznaczonych zostanie na cele handlowo – usługowe.


Projekt, korespondujący z pro-ekologiczną polityką firmy, będzie oparty na ekologicznych rozwiązaniach, które pozwolą ubiegać się o certyfikat LEED. Wśród nich wyróżnić można: innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregację odpadów, pokrycia dachowe chroniące przez efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców. Dodatkową zaletę inwestycji stanowi wyjątkowo niski współczynnik powierzchni wspólnych - poniżej 3%, a także możliwość bardzo efektywnego podziału powierzchni.


Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.


Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską i inwestycyjną na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90-tych, razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA. Firma zrealizowała do tej pory wiele obiektów biurowych, w tym budynki: SwedeCenter, University Business Centre I i II, N21 oraz Cracovia Business Center (tzw. ‘Błękitek’) w Krakowie. Inwestycje SwedeCenter wyróżnia doskonała lokalizacja oraz funkcjonalność i elastyczna w aranżacji powierzchnia biurowa. W swoich nowych projektach SwedeCenter skupia się na ekologicznych rozwiązaniach i zrównoważonym rozwoju działalności deweloperskiej. Innowacyjne projekty firmy mają na celu stworzenie najlepszego środowiska pracy, a wśród wielu korzyści wymienić można oszczędności w utrzymaniu istniejących już budynków. Firma prowadzi działalność inwestycyjną i deweloperską na terenie głównych miast Polski.


Źródło: SwedeCenter

21.01.2011


Tagi: Szczecin, Brama Portowa, SwedeCenter, generalny wykonawca, Hochtief


Udostępnij

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE