QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Brama Portowa w Szczecinie

Projekt obejmuje budowę dwóch budynków biurowych, których nazwa pochodzi od bardzo rozpoznawalnej w mieście lokalizacji – Pl. Bramy Portowej. Zakończenie inwestycji Brama Portowa I i Brama Portowa II planowane jest do końca 2012 roku. Inwestorem jest firma SwedeCenter, a generalnym wykonawcą firma Hochtief.Brama Portowa, najwyższej klasy kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu 13.000 m2, został zaprojektowany zgodnie ze światowymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Brama Portowa I to budynek oferujący 6.750 m2 powierzchni biurowej oraz 1.600 m2 nowoczesnej powierzchni handlowo – usługowej. W budynku Brama Portowa II łączna powierzchnia biurowa wyniesie 4.000 m2, a 680 m2 przeznaczonych zostanie na cele handlowo – usługowe.


Projekt, korespondujący z pro-ekologiczną polityką firmy, będzie oparty na ekologicznych rozwiązaniach, które pozwolą ubiegać się o certyfikat LEED. Wśród nich wyróżnić można: innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregację odpadów, pokrycia dachowe chroniące przez efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców. Dodatkową zaletę inwestycji stanowi wyjątkowo niski współczynnik powierzchni wspólnych - poniżej 3%, a także możliwość bardzo efektywnego podziału powierzchni.


Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy oraz dwa inne projekty o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.


Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską i inwestycyjną na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90-tych, razem ze spółką macierzystą Polprop Holding, w ramach grupy Inter-IKEA. Firma zrealizowała do tej pory wiele obiektów biurowych, w tym budynki: SwedeCenter, University Business Centre I i II, N21 oraz Cracovia Business Center (tzw. ‘Błękitek’) w Krakowie. Inwestycje SwedeCenter wyróżnia doskonała lokalizacja oraz funkcjonalność i elastyczna w aranżacji powierzchnia biurowa. W swoich nowych projektach SwedeCenter skupia się na ekologicznych rozwiązaniach i zrównoważonym rozwoju działalności deweloperskiej. Innowacyjne projekty firmy mają na celu stworzenie najlepszego środowiska pracy, a wśród wielu korzyści wymienić można oszczędności w utrzymaniu istniejących już budynków. Firma prowadzi działalność inwestycyjną i deweloperską na terenie głównych miast Polski.


Źródło: SwedeCenter

21.01.2011


Tagi: Szczecin, Brama Portowa, SwedeCenter, generalny wykonawca, Hochtief


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...