QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Plany rozbudowy wrocławskiego lotniska

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika obsłużył w 2008 roku 1 486 442 osoby. W tym roku utrzyma się tendencja wzrostowa; prognozowana liczba pasażerów na rok 2009 to 1,7 mln osób. W takiej sytuacji priorytetem staje się rozbudowa terminala i infrastruktury lotniskowej.


Do 2012 roku Port Lotniczy Wrocław S.A. zaplanował realizację inwestycji mających na celu przystosowanie lotniska do zwiększającego się ruchu. Najważniejsze wśród nich to budowa nowego terminala oraz inwestycje związane z płaszczyznami lotniskowymi, tj. budowa płyty postojowej przy nowym terminalu (II etap), budowa drogi szybkiego zejścia, budowa płaszczyzny odladzania samolotów oraz remont płyty południowej wraz z drogami kołowania. Ponadto planowana jest budowa magazynu paliw oraz usprawnienie organizacji ruchu przed terminalem (rozbudowa dróg dojazdowych).


Zanim powstanie nowy terminal, nastąpią zmiany w obszarze istniejącej infrastruktury. Ich głównym celem jest zwiększenie przepustowości terminala: rearanżacja przestrzeni w części ogólnodostępnej, zwiększenie liczby stanowisk odpraw, rozbudowa bagażowni. Ponadto powstanie 300 dodatkowych miejsc parkingowych oraz dodatkowy podjazd do terminala. Dzięki temu jeszcze w pierwszej połowie roku podróżni odczują większy komfort podczas pobytu na lotnisku m.in. dostęp samochodem do terminala będzie dogodniejszy, skróci się też czas odprawy biletowo-bagażowej.Nowy terminal to jedna z największych kubatur w Polsce (ok. 330 000 m3) w sferze lotniskowej. Nowoczesna architektura, przestronne hale przylotów i odlotów, kawiarnia z widokiem na startujące i lądujące samoloty – tak właśnie będzie wyglądało wrocławskie lotnisko w 2011 roku. W pierwszym etapie przepustowość nowego terminala osiągnie 2 mln pasażerów rocznie. Budynek będzie miał 3 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, w halach powstanie 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa oraz 21 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. W terminalu dostępny będzie szeroki wachlarz usług dla podróżnych, m.in. galeria handlowa, bary, kawiarnie, apteka. Szacowana wartość inwestycji związanych z budową nowego terminala to ok. 250 mln zł.


Źródło: Port Lotniczy Wrocław SA

22.01.2009


Tagi: port, lotniczy, we wrocławiu, nowy terminal, rozbudowa portu lotniczego we wrocławiu, lotnisko

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...