QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Pierwsze szkolenie z systemów oceny budynków LEED i BREEAM

19 stycznia 2011 odbędzie się w Warszawie pierwsze tegoroczne szkolenie z zastosowania systemów LEED i BREEAM w Polsce. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC).Podczas całego dnia poświęconego tematyce zielonego budownictwa, uczestnicy będą mogli brać udział w wybranych przez siebie szkoleniach. Dzień zostanie podzielony na 4 bloki tematyczne – prezentacje „Budownictwo ekologiczne – co to jest?”, „Lunch & LEED”, „Certyfikacja LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie” oraz „Wstęp do certyfikacji BREEAM”.


Podczas pierwszej prezentacji poruszone zostaną następujące tematy: dlaczego budownictwo ekologiczne, WorldGBC i światowy network organizacji Green Building Council, przegląd wiodących międzynarodowych certyfikacji dla budownictwa zrównoważonego w Polsce i na świecie, koszt budownictwa zrównoważonego, na podstawie przykładów zarówno polskich jak i zagranicznych. Szkolenie poprowadzi Agnes Vorbrodt-Schurma, wiodąca Polska specjalistka LEED. Case studies zostaną przedstawione przez inne osoby z branży budownictwa zrównoważonego posiadające doświadczenia na projektach starających się o certyfikacje.


Wszyscy uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość uczestniczenia w szeregu przerw networkingowych, oraz w Lunch & LEED, podczas których będzie można dzielić się swoimi doświadczeniami w pracy nad zielonymi projektami oraz zadawać pytania prezenterom.


Po południu odbędą się szkolenia na poziomie 2 - dla początkujących z systemu LEED i BREEAM. Podczas pierwszego z nich Agnes Vorbrodt-Schurma omówi systemy LEED-NC i LEED-CS punkt po punkcie na praktycznych przykładach z Polski i USA, oraz skrótowo omówi inne typy certyfikacji LEED.


Szkolenie BREEAM 1 będzie się składać ze skrótowego omówienia typów certyfikacji BREEAM, oraz przejścia przez certyfikacje BREEAM International punkt po punkcie. Na zakończenie przedstawione zostaną Case Studies.


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polisg Green Building Council (PLGBC)

07.01.2011


Tagi: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polish Green Building Council, PLGBC, szkolenie, BREEAM, LEED, certyfikacja, Warszawa


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...