QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Ostry protest Ryanaira

Irlandzkie tanie lotnicze Ryanair ostro krytykują drastyczne podniesienie opłat za korzystanie z lotnisk regionalnych (także we Wrocławiu). Uważają, że ruch lotniczy w Polsce jest zagrożony.


Wczoraj Ryanair opublikował komunikat, w którym czytamy:


"16 grudnia 2008 roku Ryanair – największa europejska tania linia lotnicza, mocno skrytykowała decyzję Urzędu Lotnictwa Cywilnego, nakładającą opłatę w wysokości 888 PLN za korzystanie z lotnisk regionalnych. W połączeniu ze światowym kryzysem ekonomicznym, nałożona opłata doprowadzi do spadku otwarcia nowych połączeń i ruchu pasażerskiego na mniejszych lotniskach.


- Wczorajsza decyzja podjęta przez Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego źle wpłynie na rozwój ekonomiczny, a szczególnie na złą sytuację lotnisk regionalnych i ogólnie pasażerów. Opłaty lotniskowe w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie, w roku 2009 będą mniej konkurencyjne niż koszty na europejskim rynku. W konsekwencji Ryanair będzie zmuszony zredukować loty do Polski - powiedział Michael Cawley - Zastępca dyrektora Linii Lotniczych Ryanair.


Monopol Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i niekorzystne decyzje podejmowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego doprowadzą do zmniejszenia rozwoju ruchu powietrznego w Polsce w 2009 r. Jeśli linie lotnicze przewiozą mniej pasażerów, lotniska nie będą w stanie sfinansować nowych inwestycji, co doprowadzi do ich zamknięcia. Nie jest to optymistyczna wizja w kontekście nadchodzącego EURO 2012 i potrzeby przewiezienia tysięcy kibiców na mistrzostwa.


Ryanair zaapelował do Premiera Donalda Tuska, żeby podjął działania i odwołał "idiotyczną" decyzję Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która przyczyni się do zmniejszenia rozwoju gospodarki kraju i spowoduje ogromne zażenowanie w Europie jeśli polskie lotniska nie będą gotowe na przyjęcie kibiców w 2012r.


Źródło: Ryanair

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...