QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Centrum handlowo-rozrywkowe Toruń Plaza

5 października odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę centrum handlowo-rozrywkowego Toruń Plaza. Będzie to największy projekt tego typu w Toruniu oraz pierwszy, gdzie części handlowej będzie towarzyszyć rozbudowana oferta rozrywki z centrum zabaw i gier Fantasy Park i ośmiosalowym multipleksem Cinema City. Budowa ruszyła już w sierpniu, a otwarcie centrum jest planowane pod koniec 2011 roku.W historycznym miejscu, na terenie dawnego stadionu żużlowego Apatora, powstanie przestrzenny obiekt o nowoczesnej architekturze i aranżacji. Na 40 tysiącach mkw powierzchni handlowej pod wynajem (Gross Lettable Area: GLA) znajdzie się 140 sklepów, restauracje, kawiarnie, centrum kinowe i park rozrywki. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z podziemnego parkingu na 1100 miejsc.


Centrum stanie przy ulicy Broniewskiego, niedaleko Szosy Bydgoskiej, która łączy Toruń z Bydgoszczą. To jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych Torunia znajdujący się wśród gęstej zabudowy osiedli mieszkaniowych. Mieszkańcy całego miasta, a szczególnie jego zachodniej części oraz osoby dojeżdżające z okolicznych miejscowości do Torunia będą miały bezpośredni dostęp do unikalnej oferty nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego.


Generalnym Wykonawcą projektu jest firma KARMAR SA, należąca do Bouygues Batiment International – jednej z największych firm budowlanych na świecie. Firmy Plaza Centers i KARMAR SA współpracowały ze sobą przy realizacji wcześniejszej inwestycji dewelopera – centrum Zgorzelec Plaza. Autorami nowoczesnego, przykuwającego uwagę projektu, są architekci z krakowskiej pracowni IMB Asymetria.


O inwestorze:

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r.. Koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, a ostatnio również Indie.

Plaza Centers zrealizowała już 30 projektów. Kolejne 30 jest w trakcie realizacji. W Polsce firma zrealizowała 9 projektów, a kolejne 3 duże projekty handlowo-rozrywkowe powstaną w ciągu najbliższych 3 lat.

W 2010 Plaza Centers otworzyła 2 centra handlowo-rozrywkowe: w Zgorzelcu i Suwałkach oraz rozpoczęła kolejny – Toruń Plaza.

Od listopada 2006 Plaza Centers N.V. jest notowana na giełdzie w Londynie, a od października 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Źródło: Plaza Centers

05.10.2010


Tagi: Plaza Centers, Toruń, Toruń Plaza, centra handlowo-rozrywkowe


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...