QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

MERA Hotel & SPA w Sopocie

22 września br. w Sopocie, inwestor i deweloper SwedeCenter, członek grupy Inter IKEA uroczyście wmurował kamień węgielny pod centrum hotelowe z kompleksem spa - MERA Hotel & SPA. Według planów obiekt, o całkowitej powierzchni prawie 17 tys. m kw., zostanie oddany do użytku w I kwartale 2012 roku.Nowoczesny ośrodek MERA Hotel & SPA jest zlokalizowany w Sopocie, przy ul. Bitwy pod Płowcami 59, tuż przy szerokiej i piaszczystej plaży. Obiekt posiadać będzie 145 komfortowych pokoi, 36 gabinetów kosmetycznych i zabiegowych oraz 4 baseny, w tym jeden położony na hotelowym dachu. Za projekt hotelu odpowiedzialna jest firma DiM'84 House & City – studio architektoniczne Czesława Bieleckiego, a generalnym wykonawcą została spółka Warbud SA. Na operatora hotelu wybrano firmę The Legend Hotels & Spas.


Projekt, zgodnie z polityką SwedeCenter oraz normami obowiązującymi we wcześniejszych inwestycjach dewelopera, będzie oparty na proekologicznych rozwiązaniach. Wśród nich znajdą się: zielone tarasy na budynku, ekologiczny system gospodarowania wodą deszczową oraz innowacyjne systemy i instalacje energooszczędne. MERA Hotel & SPA to jeden z wielu obiektów realizowanych na terenie Polski. Wśród obecnie budowanych przez dewelopera projektów znajdują się: Business Garden – park biurowy oferujący ponad 90 000 m kw. powierzchni biurowej, hotelowej, konferencyjnej, handlowej i usługowej. Projekt składa się z 7 budynków zlokalizowanych na obszarze 6 hektarów, z których aż 60% stanowić będą tereny zielone. Inwestor, z uwagi na ekologiczne rozwiązania z systemami wodno i energooszczędnymi, systemy mikroklimatu wewnętrznego oraz staranny dobór materiałów konstrukcyjnych, ubiega się o certyfikat LEED. Projekt zlokalizowany jest przy głównej warszawskiej arterii miasta, ul. Żwirki i Wigury, w pobliżu Portu Lotniczego Okęcie.


O SwedeCenter

Firma SwedeCenter prowadzi działalność deweloperską na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. SwedeCenter działa w Polsce od początku lat 90. razem ze spółką macierzystą Polprop Holding w ramach grupy Inter IKEA. Firma ma w swoim portfolio wiele obiektów biurowych, w tym budynki SwedeCenter, University Business Centre I i II, N21 w Warszawie oraz Cracovia Business Center (tzw. Błękitek) w Krakowie. Inwestycje SwedeCenter wyróżnia doskonała lokalizacja oraz funkcjonalność i elastyczna w aranżacji powierzchnia biurowa. Firma prowadzi działalność na terenie głównych miast Polski.


Źródło: SwedeCenter

31.09.2010


Tagi: MERA Hotel & SPA, Sopot, SwedeCenter


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...